Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

28 Mar 2018 21:35 #213814 by Αγγελική Γοργορίνη
Τερμάτισα προχθές το Dark Souls 2 μαζί με τα τρία dlc. Για άλλη μια φορά βυθίστηκα στη χωρίς τελειωμό μαγεία και δέος τού παιχνιδιού και για άλλη μια φορά αγάπησα όσο δεν πάει τη σειρά. Θεωρώ πως είναι το πιο εύκολο σε βαθμό δυσκολίας παιχνίδι της σειράς, με τα μόνα σημεία που με δυσκόλεψαν να είναι κάποια bosses απ' τα dlc (προφανώς και το κυρίως παιχνίδι είχε τις σπαστικές του στιγμές εδώ κι εκεί, αυτό έλειπε δα). Τώρα που τερμάτισα και τα τρία παιχνίδια της σειράς, δεν ξέρω τι θα κάνω πια με τη ζωή μου... Αστειεύομαι φυσικά. :P
Τερμάτισα επίσης και το The Cat Lady - πανέμορφο παιχνιδάκι, γεμάτο νοήματα.

Από χθες ασχολούμαι με το Call of Juarez: Gunslinger. Πορωτικό, αστείο, διασκεδαστικό. Ό,τι πρέπει για λίγη "ξεκούραση" ύστερα από ένα βαρβάτο παιχνίδι.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2018 21:16 #213844 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Μεγάλη πατάτα και απογοήτευση για μένα το Call of Juarez: Gunslinger. Το έκανα uninstall στις 2 ώρες και πήγα για refund στο Steam αλλά δεν γινόταν. Δε μου άρεσε καθόλου το gameplay του, πολύ εκνευριστικό.

Κάποτε πρέπει να ασχοληθώ και εγώ με τα Dark Souls :p

Τερμάτισα ξανά το Deus Ex, ολοκληρώνοντας ένα απίστευτα δύσκολο playthrough για να ξεκλειδώσω μερικά δύσκολα achievements. Να μην με δει κάμερα, να μη σκοτώσω τίποτα(ούτε κάτι πλάσματα), να μην βάλω κανένα augmentation, κανένα upgrade σε όπλο. Πολύ δύσκολο. Αφού γυρίσω από τις διακοπές του Πάσχα θα ξεκινήσω playthrough και για τα υπόλοιπα, έχει πολύ ψωμί ακόμα για να τα κάνω όλα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2018 21:30 #213847 by A
Μετά το κάψιμο που έριξα με το AC Origins ήθελα να παίξω κάτι πιο σύντομο οπότε βρήκα την ευκαιρία να ξεσκονίσω κάποια games που έδωσε η gold συνδρομή. Τερμάτισα τα
Brave
The incredible adventure of Van Helsing iii
Trials of the blood dragon
The Turing test
Cuphead: Όχι δεν το τερμάτισα ακόμα γιατί το είχα παραμερισει και με ζορίζει το άτιμο.
Μετά το σαββατοκύριακο προβλέπεται χαλάρωμα λόγο εορτών.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2018 21:34 #213848 by A

Shikabane_Hime7 wrote: Μεγάλη πατάτα και απογοήτευση για μένα το Call of Juarez: Gunslinger. Το έκανα uninstall στις 2 ώρες και πήγα για refund στο Steam αλλά δεν γινόταν. Δε μου άρεσε καθόλου το gameplay του, πολύ εκνευριστικό.

Κάποτε πρέπει να ασχοληθώ και εγώ με τα Dark Souls :p

Τερμάτισα ξανά το Deus Ex, ολοκληρώνοντας ένα απίστευτα δύσκολο playthrough για να ξεκλειδώσω μερικά δύσκολα achievements. Να μην με δει κάμερα, να μη σκοτώσω τίποτα(ούτε κάτι πλάσματα), να μην βάλω κανένα augmentation, κανένα upgrade σε όπλο. Πολύ δύσκολο. Αφού γυρίσω από τις διακοπές του Πάσχα θα ξεκινήσω playthrough και για τα υπόλοιπα, έχει πολύ ψωμί ακόμα για να τα κάνω όλα.


Πάνε τέσσερα χρόνια που έκανα το ίδιο λάθος, να πάρω δηλαδή το Gunslinger. Ακόμα τα κλαίω....

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2018 23:50 #213853 by Αγγελική Γοργορίνη

efane wrote:

Shikabane_Hime7 wrote: Μεγάλη πατάτα και απογοήτευση για μένα το Call of Juarez: Gunslinger. Το έκανα uninstall στις 2 ώρες και πήγα για refund στο Steam αλλά δεν γινόταν. Δε μου άρεσε καθόλου το gameplay του, πολύ εκνευριστικό.

Κάποτε πρέπει να ασχοληθώ και εγώ με τα Dark Souls :p

Τερμάτισα ξανά το Deus Ex, ολοκληρώνοντας ένα απίστευτα δύσκολο playthrough για να ξεκλειδώσω μερικά δύσκολα achievements. Να μην με δει κάμερα, να μη σκοτώσω τίποτα(ούτε κάτι πλάσματα), να μην βάλω κανένα augmentation, κανένα upgrade σε όπλο. Πολύ δύσκολο. Αφού γυρίσω από τις διακοπές του Πάσχα θα ξεκινήσω playthrough και για τα υπόλοιπα, έχει πολύ ψωμί ακόμα για να τα κάνω όλα.


Πάνε τέσσερα χρόνια που έκανα το ίδιο λάθος, να πάρω δηλαδή το Gunslinger. Ακόμα τα κλαίω....


Α παιδιά εγώ το καταχάρηκα το παιχνίδι. Οκ, δεν είναι κανένα σοβαρό με κανένα σπουδαίο στόρυ, αλλά για τις 4-5 ώρες του gameplay (αν και προσωπικά θα ήθελα να έχει λίγες παραπάνω) ήταν πολύ καλό. Βέβαια γούστα είναι αυτά. Γενικά πάντως έχει πολύ καλές κριτικές.

Σήμερα ξεκίνησα ένα puzzle adventure, το The Swapper. Μέχρι στιγμής βαίνει καλώς, ελπίζω όμως στην πορεία να μη δυσκολέψουν πολύ οι γρίφοι του γιατί δεν έχω και μεγάλη υπομονή μ' αυτά.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Apr 2018 18:58 #214406 by Αγγελική Γοργορίνη
Αυτές τις μέρες λιώνω λίγο το Assassin's Creed II, το μοναδικό απ' τη σειρά (μαζί με το Origins) που δεν έχω παίξει. Σε αντίθεση με το πρώτο, είχαν βελτιωθεί πολλοί τομείς του και φυσικά το στόρυ άπαιχτο.

Επίσης, ίσως απόψε ξεκινήσω στο PS4 το The Order.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Apr 2018 03:45 #214411 by Βασίλης Σπετσιέρης
Ξεκίνησα σήμερα το World of Final Fantasy στο ps4 και έκλεισα ήδη 8ωρο. FF με στοιχεία Pokemon = 10/10

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Apr 2018 16:40 #214415 by Lyricaldemon
Battle royale σήμερα,πως τα καταφέρνουν μερικοί και βρίσκουν τα πάντα αμέσως!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2018 13:01 #214482 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Shadowverse έπαιζα κατά τη διάρκεια των διακοπών του πάσχα, θα συνεχίσω με αυτό αλλά και με το Deus Ex Revision για τα achievements.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Apr 2018 21:22 #214513 by Georgios Manolis
Περιμένω να κατεβεί το Dying Light The Following Enhanced Edition στο Ps4 για να πω γνώμη.Το είχα βάλει στο μάτι όταν κυκλοφόρησε αλλά μετά ασχολήθηκα με άλλα και το ξέχασα.Στο Pc ξεκινάω τη mini campaign του Tanks DLC στο ArmA 3.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification