Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

15 Sep 2017 14:30 #205529 by A
Αφού έπαιξα ξανά το Gears of war judgment σε Hardcore mode τώρα έβαλα το Gears of war 4 σε Insane επίπεδο, πραγματικά....insane !!!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Μιχάλης Κοδήμας

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Sep 2017 15:32 #205531 by Angel
Τερμάτισα το Nier Automata για πρώτη φορά με όλα τα paths και ολοκληρωμένο περίπου το 70% των side quest.Το ξανά άρχισα από την αρχή στο hard και είναι παλουκι....Η διαφορά από normal σε hard είναι τεράστια.Αρχισα και το Death Of the Outsider σήμερα και μου αρέσει πάρα πολύ προς παρόν και η ιστορία του επιτέλους αποκτά ένα ενδιαφέρον.Το Mass Effect Andromeda δεν άντεξα και το έβγαλα μιας και βαρέθηκα απίστευτα και δε με παρακινουσε τίποτα να το συνεχίσω...Είπα να δοκιμάσω και το Sniper Ghost Warrior 3 το οποίο δε με τρέλανε αλλά θα το παίξω μιας και μου αρέσουν τα sniper games.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Sep 2017 23:17 - 15 Sep 2017 23:22 #205546 by Georgios Manolis
Τελείωσε και το τελευταίο S.T.A.L.K.E.R. το Lost Alpha Developer's Cut.Έχει γίνει απίστευτη δουλειά στα περιβάλλοντα.Είναι η ζώνη όπως τη θυμόμαστε απο τα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς όμως πιο "ζωντανή",πιο επικύνδυνη και μεγαλύτερη απο ποτέ.Γι αυτό και υπάρχει η προσθήκη οχημάτων,τα οποία χρειάζονται βενζίνη και έτσι σου δίνουν ένα survival στοιχείο παραπάνω.

Το Lost Alpha δεν είναι τόσο hardcore survival όπως το Call of Pripyat αλλά δίνει πιο πολύ έμφαση στο RPG στοιχείο.Τεράστιες περιοχές,εξερεύνηση,dungeons με τη μορφή εργαστηρίων τα οποία προχωράνε τη πλοκή.Σωστά τοποθετημένοι εχθροί και αντικείμενα στο χάρτη για lootαρισμα,ακόμα και τα side quests.

Αν και η μηχανή των παιχνιδιών αυτών είναι σχεδόν αρχαία και την έχουν τραβήξει απο τα μαλλιά οι developers για να βγάλει αυτό το αποτέλεσμα και υπάρχουν κάποια performance issues,αλλά αν ρίξεις 2-3 παραμέτρους τρέχει αρκετά καλά.Το μεγαλύτερο πρόβλημμα για άλλη μια φορά είναι τα δεκάδες bugs που εξαιτίας κάποιων έχασα αρκετά side quests(τα οποία βέβαια είναι πάρα πολλά,μαζί με τα errands είναι πάνω απο 100).Οι dev team είπε οτι δουλεύει σε ένα ακόμη τελευταίο patch οπότε την επόμενη φορά ελπίζω να είναι όλα καλά.

Κάποια άλλα θέματα είναι τα χάλια animations των χαρακτήρων ειδικά στα cutscenes επειδή φαίνονται σε 3rd person view,στο κανονικό το 1st person δεν φαίνονται τόσο.Επίσης τo voice acting κάποιων χαρακτήρων.Πολλοί λεγανε και για τη πλοκή αλλά θα διαφωνίσω,εμένα μου άρεσε το ποιός και το γιατί του Lost Alpha περισσότερο απο το ποιός και το γιατί του Shadow of Chernobyl.Όσο προβλημματικό και να είναι θα παραμείνει απο τα αγαπημένα μου Mods και απο τα πιο immersive.

Σειρά έχει το SPINTIRES παράλληλα με το ArmA 3.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Sep 2017 05:04 - 16 Sep 2017 07:25 #205550 by Angel
Τερμάτισα το Death of The Outsider και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.Ήταν ακριβώς όπως το περίμενα.Ούτε παραπάνω ούτε παρακάτω.Θα πέσει user review μέσα στις επόμενες μέρες.

Update:Τελικώς κάθισα και το έγραψα το βράδυ :P Όποιος θέλει να το διαβάσει είναι εδώ.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Sep 2017 14:33 #205554 by Νικολής Ασημάκης
Παίζω παράλληλα τα Mother Russia Bleeds (beat 'em up με την τρέλα και το gore που χαρακτηρίζει τίτλους της Devolver Digital), Distrust (παιχνίδι επιβίωσης εμπνευσμένο από την τέλεια ταινία του Carpenter, The Thing) και το Invisible, INC (κατασκοπικό turn-based από την Klei). Προβλέπω να τελειώσω το πρώτο μέσα στις ερχόμενες μέρες. Τα άλλα δυο βλέποντας και κάνοντας.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Sep 2017 20:53 #205568 by Αγγελική Γοργορίνη
Ξεκίνησα το Perception, το οποίο μου είχε κάνει αρκετή εντύπωση όταν είχα μάθει γι' αυτό. Τελικά όμως αποδείχθηκε κάτω του μετρίου (για μένα τουλάχιστον, αλλά πιστεύω σίγουρα και για πολλούς). Ευτυχώς είναι αρκετά σύντομο και λογικά θα το τερματίσω σήμερα το βράδυ, για να συνεχίσω επιτέλους το Silent Hill 2 στο PS2. Μετά βλέπουμε, η λίστα των παιχνιδιών ευτυχώς δεν τελειώνει ποτέ.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Sep 2017 11:54 #205639 by Καλλινίκη
Εγώ έπαιξα το πρώτο επεισόδιο του Life is Strange στο PS3 μιας και το πρώτο επεισόδιο είναι free, μου άρεσε πολύ, θα ήθελα να το συνεχίσω αλλά δεν έχω τα υπόλοιπα επεισόδια. Ευτυχώς, τα έχει η αδερφή μου οπότε θα τα συνεχίσω όταν πάω στο χωριό μου. Τερμάτισα για δεύτερη φορά το The Last of Us και για 5η το Tomb Raider 2009. Ξαναπαίζω το Tomb Raider στο Hard μιας και δεν μπόρεσα να το συνεχίσω στο PC.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Sep 2017 13:04 #205640 by Μαρίνος Τζώτζης
Πολύ Fortnite, που μπορώ να πω πως είναι ιδιαίτερα ευχάριστο μέχρι στιγμής. Είπα να δοκιμάσω και λίγο Accel World vs Sword Art Online γιατί τουλάχιστον το πρώτο μου άρεσε ως anime αλλά το game Μου φαίνεται λίγο πατάτα χωρίς να το έχω παίξει πολύ!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Sep 2017 12:12 - 22 Sep 2017 12:14 #205832 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
1) Τελείωσα τις προάλλες το Divinity 2, σε γενικές γραμμές μου άρεσε πολύ, ήταν μια γεμάτη εμπειρία. Με χάλασε λίγο το κάπως απότομο φινάλε μετά την τελική μάχη, καθώς αφήνει πολλά πράγματα ανοιχτά για τη συνέχεια η οποία δεν έχει έρθει ακόμα δυστυχώς. Πολύ καλό σύστημα μάχης, επική μουσική και απίστευτα πρωτότυπο το σύστημα των rewards καθώς σου βγάζει μετά από κάθε quest σεντούκι που διαλέγεις από πολλές επιλογές τι θες, άλλες φορές με μια επιλογή, άλλες με παραπάνω. Επίσης τεράστιο θετικό το ότι μεταμορφώνεσαι σε δράκο και πολεμάς στον αέρα! Κρίμα που δεν είχαμε κάτι τέτοιο στο Skyrim, θα ήταν απίστευτο. Συνέχεια έχει φυσικά το Divinity Original Sin 2, το οποίο γίνεται περίπου 1000 χρόνια πριν τα γεγονότα του Divinity 2.

2)Έπαιξα το Bionic Commando για κάνα μισάωρο, trash παιχνίδι μου φάνηκε και δεν με κράτησε. Το ίδιο και με το Stronghold Crusader 2, πολύ μέτριο και όταν έχεις παίξει κορυφαίους τίτλους στρατηγικής δεν γίνεται να σε κρατήσει κάτι τέτοιο. Ξεκίνησα και το Mad Games Tycoon, καλό και με πολλές λεπτομέρειες αλλά δεν έχω όρεξη προς το παρόν.

3) Συνεχίζω το VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action το οποίο εξελίσσεται σε διαμάντι! Πλοκή προς το παρόν δεν έχει, απλά δουλεύεις σε ένα μπαρ το οποίο πάει για κλείσιμο και μαζεύεις λεφτά για κάτι που θα χρειαστείς να πληρώσεις σε συγκεκριμένη ημερομηνία, όταν και (λογικά) θα τελειώσει το παιχνίδι. Φτιάχνεις ποτά και συνομιλείς με τους πελάτες.
Έχει πολύ δυνατούς διαλόγους και ενδιαφέροντες χαρακτήρες, με τους οποίους η πρωταγωνίστρια μας ανταλλάσσει απόψεις. Σίγουρα δεν είναι ο τρομερός τίτλος, αλλά είναι πρωτότυπο και χαρούμενο.

4) Ρίχνω λιώσιμο στο Age of Empires II στο campaign και σε μερικά single matches, καθώς θέλω να παίζω online αλλά προς το παρόν θέλω πολύ δουλειά ακόμη :p

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Sep 2017 00:13 #206047 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Ξεκίνησα το Divinity Original Sin 2, το παιχνίδι είναι καταπληκτικό σε όλα, το μόνο αρνητικό είναι μερικά bug σε 2 quest τα οποία δεν ολοκληρώνονται αλλά περιμένουμε patch. Ακόμα στην πρώτη τοποθεσία είμαι και έχω παίξει 20κατι ώρες! Πολύ πώρωση το παιχνίδι και με το σύστημα μάχης και με τον συνδυασμό των classes/races και τα διάφορα combos! Πραγματικά έχει άπειρα πράγματα να κάνεις και με πολλούς τρόπους! Πολύ καλή δουλειά για μια ακόμη φορά η Larian Studios!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification