Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Αγαπημένος υπολογιστής/παιχνιδομηχανή

15 Jan 2016 23:42 - 15 Jan 2016 23:44 #175475 by Tony Papailias
Guess what! Xbox one!
Δεν μπορώ να καταλάβω πώς τα ps1 , nintendo 64,atari θεωρούνται ακόμα απο τις ''καλύτερες''(αγαπημένες ,οκ)...
Και μόνο για τα άθλια γραφικά τους απέναντι στα πιο σύγχρονα μηχανήματα τα κατατάσσω χωρίς δεύτερη σκέψη στα '' σκουπίδια''.
Για την εποχή τους καλά ήταν , αλλά τώρα έχουν χάσει την αξία τους( μόνο συναισθηματική πλέον).
Το ps1 θυμάμαι το είχα ξεσκίσει με τον πατέρα μου....

Το ps2 το χάρηκα ακόμα περισσότερο από το ps1 γιατί έπαιξα παιχνίδια πολύ ανώτερα από αυτά του ps1(crash bandicoot<pacman world 2 , spyro the dawn of the dragon , race o-rama, Ο ρατατούης, όλα τα PES , crash mind over mutant Κ.ά.

Το ps3 δεν μπορώ να πω ότι το χάρηκα τόσο μιας και έλλειπε αυτή η παιδικότητα που είχαν τα παιχνίδια που έπαιξα στις προηγούμενες γενιές. Π.χ tlou,uncharted,gow,infamous,killzone,Assassin's creed : προτιμώ πολύ περισσότερο τα ratchet , spyro,pac-man,crash κ.ά.
Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν αυτά τα παιχνίδια στο ps3, αλλά εγώ πλην μερικών (rayman origins,minecraft) δεν έπαιξα.
Τα μόνα καλά παιχνίδια που πραγμάτικα μου έμειναν από την 7η γενιά είναι : Batman Arkham series , Rayman Legends, Minecraft , mirror's edge

Με το xbox one που έχω τώρα , η αλήθεια είναι ότι απολαμβάνω περισσότερο το gaming. Υπάρχουν αρκετά παιχνιδάκια που παίζω μαζί με φίλους : fifa 16 , Ηalo MCC(παρ' ό,τι αγάπησα τα Halo , θεωρώ ότι το αγάπησα τη χειρότερη δυνατή στιγμή :( ) , minecraft ,GoW,Killer instinct,forza motosport.
Τα αγαπημένα μου παιχνίδια στο One μέχρι τώρα είναι : Batman Arkham Knight , Halo MCC , Halo 5 . Τα πιο πολλά τα περιμένω.. :΅)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2016 18:22 #177388 by Αρίστος Αθανασιάδης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2016 22:27 - 03 Mar 2016 10:59 #177399 by Λευτέρης Νταβερνιάρης
Αν και #PCMasterRace, τις καλύτερες αναμνήσεις τις έχω από το nintendo ds.

tonyler wrote: Guess what! Xbox one!
Δεν μπορώ να καταλάβω πώς τα ps1 , nintendo 64,atari θεωρούνται ακόμα απο τις ''καλύτερες''(αγαπημένες ,οκ)...
Και μόνο για τα άθλια γραφικά τους απέναντι στα πιο σύγχρονα μηχανήματα τα κατατάσσω χωρίς δεύτερη σκέψη στα '' σκουπίδια''.
Για την εποχή τους καλά ήταν , αλλά τώρα έχουν χάσει την αξία τους( μόνο συναισθηματική πλέον).


*facepalm*

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world" - G-Man

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Mar 2016 09:23 #177408 by Blood Prince
Από κονσόλες μόνο με Sega έχω ασχοληθεί αλλά όταν πρωτοήρθα σε επαφή με υπολογιστές από τα 12 μου πάντα έπαιζα παιχνίδια σε PC ακόμα και σε DOS.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jun 2016 23:04 #183270 by Καλλινίκη
Για εμένα είναι το Sega Dreamcast. Αν και είχε μικρή διάρκεια ζωής τα παιχνίδια που έχει είναι φοβερά. Μέχρι και σήμερα παίζω παιχνίδια και μάλιστα σε LCD τηλεόραση. Μπορώ να πω τα γραφικά του είναι πάρα πολύ καλά για τόσο παλιά κονσόλα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jul 2018 23:13 #215871 by Giorgos Tsolaridis
Διάβασα μερικά σχόλια και αναρωτιέμαι πόσοι "μεγάλοι" υπάρχουν εδώ σε αυτό το site. Παθιασμένοι για το gaming. Μερικές παιχνιδομηχανές μου είναι τελείως άγνωστες! Η κονσόλα όμως που αγαπάω γιατί με μεγάλωσε είναι το PlayStation 2.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification