Μόνιμες Στήλες Epic Fail Εκλογές & Games 2012

Εκλογές & Games 2012

Saturday, 28 Apr 2012  | in Epic Fail | Γράφτηκε από τον Γρηγόρης Βούλγαρης   | (17 σχόλια)
Γρηγόρης Βούλγαρης
Hot
 

Εκλογές & Games 2012

Έφτασαν τα games των φετινών εκλογών!



H Epic Games σε συνεργασία με το GameWorld σας παρουσιάζουν τα νέα games για τις φετινές εκλογές. Οι δύο παρακάτω τίτλοι θα πωλούνται σε όλα τα εκλογικά τμήματα, από την άλλη Κυριακή 6 Μαϊου και σε περιορισμένες εκδόσεις. Μην τα χάσετε!

Benny Hill
Βοηθήστε τον Benny να φτάσει στο βουνό και να συναντήσει τον φίλο του, Some Are Ass. Σε αυτό το εθιστικό video game για Xbox 360 και Kinect, θα πρέπει να υπερπηδήσετε διάφορους εχθρούς, να αποφύγετε αναρχικούς και τραμπούκους και να καταφέρετε να σηκώσετε την πράσινη σημαία σας στην κορυφή για να κυβερνήσετε το μικρό χωριό. Το Benny Hill έχει άφθονο χιούμορ, καθώς οι γκάφες των δύο φίλων, Benny και Some Are Ass, είναι πραγματικά σπαρταριστές! Το gameplay απογειώνεται κατακόρυφα με αυτό τον τρόπο.

Το Benny Hill έχει PEGI Rating 60+. Αν είστε κάτω από 60 μην ασχοληθείτε καν. Δεν θα σας συγκινήσει. 

Kammenos: Move Edition
Πάρτε στα χέρια σας τον Καμμένο ήρωα της Βουλής και μαζί με τους Ale Ka και Chip Rush, διαλύστε τα πάντα στο πέρασμά σας. Το νέο Action RPG της Epic Fail Games απαιτεί PlayStation 3 και PlayStation Move και ήδη έχει σπάσει τα ταμεία με δύο εκατομμύρια pre-orders! Διαλέξτε έναν απ' τους τρεις διαθέσιμους χαρακτήρες και αναπτύξτε τα skills σας. Αντιμετωπίστε μεγάλα bosses όπως οι Some Are Ass, Benny, Paga Lose και George Pap. Στόχος σας στο Kammenos: Move Edition είναι να σώσετε την Ελλάδα και να σχηματίσετε κυβέρνηση. Θα τα καταφέρετε;


Οι νέοι τίτλοι της Epic Games Games θα κυκλοφορήσουν την άλλη Κυριακή 6 Μαϊου σε όλα τα εκλογικά τμήματα. Μην τα χάσετε!

Mόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να γράψουν σχόλια. Παρακαλούμε κάντε πρώτα Login στο site. Αν δεν έχετε λογαριασμό στο GameWorld τότε κάντε Register και στη συνέχεια Login.

Comments  

#1 CKastam (Level 8) 28/04/2012 19:21
ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΝΤΙΤΙΘΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΠΡΟΔΡΟΤΗ
#2 ilovegames (Level 25) 28/04/2012 22:26
Τι λες ρε άσχετε, το ΚΚΕ είναι εκτός ΕΥΡΩ ενώ η Τσίπρας λέει ΝΑΙ στο μονοπώλιο και τον Καπιταλισμό της Ευρώπης. Ο Τσίπρας και ο Κουβέλης είναι οι προδότες της αριστεράς.
#3 eliminator (Level 26) 28/04/2012 23:45
Μην λέτε για πολιτικά και για κόμματα εδώ(από την άποψη ότι: πρώτον δεν είναι το σωστό μέρος για συζήτηση τέτοιων θεμάτων και δεύτερον είναι λεπτό θέμα και εύκολα μπορεί να προκληθεί ένταση, κάτι το οποίο κανείς δεν θέλει να δει και ειδικά σε game site), σε περίπτωση που το ξεχάσατε το site λέγεται gameworld και το άρθρο σατιρίζει την τραγική πολιτική επικαιρότητα μέσω των games και γράφτηκε για να γελάσουμε όχι να μαλώσουμε.

No offense, φιλικά.
#4 IamTheOne (Level 16) 29/04/2012 02:22
Δείτε εδώ τις συνεντεύξεις στο enikos:
Σύριζα: http://www.youtube.com/watch?v=t7YpbYzdRaU
ΚΚΕ: http://www.youtube.com/watch?v=x1qK20uoV44
Δημ.Αρ: http://www.youtube.com/watch?v=iJJKYnLCJTU

Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του. ilovegames για τον Κουβελη ναι αλλα μη λες ακυρα για τον Τσίπρα. Πρώτος πρότεινε συνεργασία κι η Παπαρήγα λεει οχι γιατι νομίζει ότι θα κυβερνήσει μόνη της με 10%.Όσο για τα games εγώ θα αγοράσω το Kammenos move edition κι όποιος κατάλαβε κατάλαβε!
#5 ilovegames (Level 25) 29/04/2012 12:57
Φίλε το ΚΚΕ λέει όχι γιατί είναι κατά της ευρωζώνης, το βρίσκεις μικρό αυτό? Πως να συνεργαστεί με ένα "αριστερό" κόμμα που το μόνο που κάνει είναι να αερολογεί και να υποστηρίζει την ευρώπη των καπιταλιστών?

Ο eliminator έχει δίκιο πάντως, ωστόσο είναι καλό να τονίζουμε μερικά σημεία.
#6 IamTheOne (Level 16) 29/04/2012 14:01
Ειναι κατα του καπιταλισμου ο Τσιπρας και το εχει πει χιλιαδες φορες.Δες και την συνεντευξη.Οποτ ε μη μασας τα παραμυθια.επιση ς ειναι υπερ του ευρω αλλα αν παει να πεσει η ευρωζωνη δεν εχει προβλημα να γυρισει στη δραχμη.
Οσο για το KKE ας μας πει αν βγουμε απ την ευρωπαικη ενωση και το Νατο ποιον θα εχουμε συμμαχο.Την Ρωσια?Θα τρεξει μονο μια χωρα μονο να μας βοηθησει?Εγω ειδα και τις τρεις συνεντευξεις και καταλαβα οτι η Αλεκα εγινε ρεζιλι ετσι οπως μιλαγε στον κοσμο! :sad:
#7 ilovegames (Level 25) 29/04/2012 14:51
Εγώ κατάλαβα ότι ο Τσίπρας σας έχει ξεγελάσει όλους.
Πάρε κοίτα εδώ τι λέει ο φίλος σας http://www.youtube.com/watch?list=UUC5GG5tZf0APYlBbzup9J9A&feature=player_detailpage&v=W8PxtCTjOQ8#t=153s . Δεν είναι με τον λαό, το βόλεμα του κοιτάει. Και εδώ σε αυτό το σημείο τι λέει για τις "φορολογίες" του Τσίπρα http://www.youtube.com/watch?list=UUC5GG5tZf0APYlBbzup9J9A&feature=player_detailpage&v=W8PxtCTjOQ8#t=312s και κοίτα και εδώ τι θα πει απάντηση http://www.youtube.com/watch?v=Nsf8h539cwg σου εξηγεί πως μέσα στο ευρώ ΔΕΝ γίνεται να κάνεις αυτά που λέει ο Τσίπρας ο Καμμένος, το χρήμα το τυπώνουν κάποιοι άλλοι, δεν μπορείς να τους πας κόντρα.
#8 psmaniac (Level 15) 29/04/2012 15:01
έτσι λέει ο ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ να λέτε??
#9 Okami (Level 10) 29/04/2012 16:06
Φίλε το δίλημμα είναι Τσίπρας ή Καμένος.Άλλα διλήμματα δεν υπάρχουν.Το ΚΚΕ ζει ακόμα στην εποχή του Λένιν και της παλιάς Ρωσίας που απέτυχε.
#10 ilovegames (Level 25) 29/04/2012 17:25
Quoting Okami:
Φίλε το δίλημμα είναι Τσίπρας ή Καμένος.Άλλα διλήμματα δεν υπάρχουν.Το ΚΚΕ ζει ακόμα στην εποχή του Λένιν και της παλιάς Ρωσίας που απέτυχε.


Αυτό με το ΚΚΕ και το Λένιν έχει γίνει καραμέλα, ωραία η προπαγάνδα της TV. Αυτά που γράφονται μένουν, αν χρειαστεί θα το ξεθάψω στο μέλλον.
#11 ilovegames (Level 25) 29/04/2012 22:22
Quoting psmaniac:
έτσι λέει ο ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ να λέτε??

1) Δεν διαβάζω ριζοσπάστη,
2) Δεν είμαι συγκεκριμένα ΚΚΕ αλλά αυτήν την στιγμή μόνο το ΚΚΕ και το ΕΠΑΜ είναι τα καθαρά αριστερά.
3) Είπα κάτι λάθος και ειρωνεύτηκες? Ο Τσίπρας λέει ΝΑΙ στο ΕΥΡΩ το ΚΚΕ λέει ΟΧΙ. Πως θέλεις να συνεργαστούν και τα χώνετε στο ΚΚΕ? 4)Γιατί ο Καμμένος και ο Τσίπρας που είναι τα καλά σας παιδιά δεν συνεργάζονται να βγουν σίγουρη κυβέρνηση? Γιατί αν συνεργαστούν σίγουρα θα βγουν. Γιατί δεν το κάνουν ακόμα να ξεσηκωθεί ο λαός και να τους ψηφίσουν οι αναποφάσιστοι?
#12 ilovegames (Level 25) 30/04/2012 10:23
Καλά στο τελευταίο μήνυμα δεν ξέρατε τι να απαντήσετε και βάλατε αρνητικές? :huh: :huh: :huh: Καλή δουλειά.

Θάψτε την αντίθετη άποψη (η οποία πρέπει να ακούγεται), και θα καταλήξετε προπαγανδισμένο ι όπως οι ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ, γιατί το μόνο πράγμα που κάνετε είναι να φανατίζεστε (αντιμνημονιακο ί και γαμώ), αλλά δεν κοιτάτε τι ειδους αντιμνημονιακοί είναι.

Ο φανατισμός είναι το χειρότερο πράγμα...
#13 Genji (Level 11) 30/04/2012 13:19
Φίλε ο Γρηγόρης σατίρισε τα games απίστευτα κι εσύ σαν κομουνιστικό troll χάλασες όλη την είδηση. Μετά πως να μη σου κάνει ο κόσμος dislike?

Εγώ πάντως δε σου έκανα γιατί δεν ασχολούμαι.
#14 ilovegames (Level 25) 30/04/2012 17:35
Ρε μεγάλε δεν ξεκίνησα εγώ. Είδα αυτό που έγραψε ο CKastam κατηγορώντας ένα κόμμα το οποίο δεν φταίει σε τίποτα και τα πήρα. Το ΣΥΡΙΖΑ από άποψη ιδεολογίας είναι ίδιο με το ΠΑΣΟΚ, κεντροαριστερό δηλαδή η πολιτική που μας έφερε εδώ, δεν αξίζει καν να λέγεται αριστερό. Στα ίδια καπιταλιστικά θα είμαστε και μαζί του.

Το άρθρο ήταν φοβερό, το έκανα κοινοποίηση από την πρώτη στιγμή στο facebook, αλλά όταν βλέπω κάποιος να λέει ότι φταίει το ΚΚΕ που δεν έγινε συνεργασία, ε όχι! Αφού είναι από εντελώς διαφορετικούς κόσμους. Ας κάνει συνεργασία ο ΣΥΡΙΖΑ με την Χρυσή Αυγή, κάτι τέτοιο μου λες. Καμία σχέση δηλαδή.

Αν θέλετε ας φτιαχτεί τόπικ να τα πούμε και εκεί, ή μήπως δεν μπορείτε να ακούσετε κάποια διαφορετική άποψη? Που να ήμουν και ΠΑΣΟΚ δηλαδή... Με λάθος ανθρώπους τα βάζετε...

Και στο σχόλιο σου περί troll κοίτα λίγο τα μηνύματα που έχω συνολικά στο forum, δείχνουν ότι δεν είμαι troll, έχω μιλήσει με τα παιδιά και στο mumble. Βρήκες τι να πεις...
#15 ilovegames (Level 25) 30/04/2012 17:44
Α και το το ειρωνικό σου ύφος περί κομμουνισμού, πρέπει να ξέρεις ότι σε μια κομμουνιστική κοινωνία όλοι είναι ίσοι. Το ότι είμαι ιδεαλιστής δεν σημαίνει ότι πρέπει να με βάζετε στο περιθώριο. Όσο αφορά την Παπαρήγα ξαναείπα ότι την θεωρώ τόσο προδότρια όσο είναι ο ΓΑΠ, καθώς θα μπορούσε να ρίξει άνετα την κυβέρνηση και από πέρσι αλλά αυτή σκέφτεται μόνο την θέση της στην βουλή.

Άντε γιατί είναι εύκολο να κρίνουμε...
#16 Supernova (Level 8) 30/04/2012 23:37
Το Kammenos το εμπνευστήκατε από το Golden Axe σίγουρα!
Όσο για το τι θα γίνει την Κυριακή όσο υπάρχει Αλέκα το ΚΚΕ είναι γκρίνια.Στο enikos.gr φάνηκε το επίπεδό της.Άμα ήταν η Κανέλλη πρωθυπουργός (απ τα λιγα σοβαρα ατομα) θα παίρνανε κανένα ψήφο αλλα έτσι δε νομίζω.
#17 senkradvii (Level 5) 01/05/2012 00:07
Eπιτέλους ένας τίτλος της προκοπής για το Kinect! :evil:
Notification