Μόνιμες Στήλες Epic Fail Πιάσε ένα Durango!

Πιάσε ένα Durango!

Tuesday, 06 Mar 2012  | in Epic Fail | Γράφτηκε από τον Γρηγόρης Βούλγαρης   | (13 σχόλια)
Γρηγόρης Βούλγαρης
Hot
 

Πιάσε ένα Durango!

Το όνομα που θα αφήσει ιστορία!



Τον Φεβρουάριο μάθαμε ότι η νέα κονσόλα της Microsoft δεν θα φέρει την ονομασία "Xbox" αλλά "Durango". Η είδηση αυτή προήλθε από δύο διαφορετικές πηγές άρα συγκεντρώνει πολλές πιθανότητες να είναι αληθής. Φυσικά ακόμα κι αν ισχύει, σε κάθε περίπτωση ενδέχεται να μην είναι το τελικό όνομα της κονσόλας, αλλά κάποιος προσωρινός τίτλος (όπως ήταν το "Project Natal" για το Kinect).

Το "Durango" είναι ίσως το πιο περίεργο όνομα που έχουμε ακούσει μέχρι σήμερα. Μπροστά του, τα "PlayStation", "Sega Master System" και "Nintendo Entertainment System" ακούγονται πολύ συνηθισμένα. Και τι να πουν τέλος πάντων τα πιο...διαστημικά, όπως το "Saturn" ή το "Gamecube". Εδώ μιλάμε για το Durango! Για την πολιτεία του Μεξικού, για την Ιταλική ομάδα του Auto GP. Αλλά δεν θα σταματήσουμε εκεί. Το όνομα "Durango" μπορεί να χρησιμοποιηθεί παντού. Για ζώα, για οχήματα, για επίθετα και όπου αλλού βάλει ο νους σας. Για πάρτε μια πρώτη γεύση.

Mόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να γράψουν σχόλια. Παρακαλούμε κάντε πρώτα Login στο site. Αν δεν έχετε λογαριασμό στο GameWorld τότε κάντε Register και στη συνέχεια Login.

Comments  

#1 theonirvana (Level 22) 07/03/2012 00:11
χαχαχαχαχα
#2 Βλαδίμηρος Αλεξάντρωφ (Level 1) 07/03/2012 00:33
Κλαίω...!!! XD
:lol: :lol: :lol:
#3 Son Goku (Level 8) 07/03/2012 00:53
Χαχαχα κυριολεκτικά epic fail το όνομα αν όντως ισχύει!Και που να βγει το Durango 360!
#4 silahim (Level 6) 07/03/2012 02:00
καλοοο.....ρε παιδια ποιο προγραμμα χρησιμοποιειτε για τη σχεδιαση των καρτουν???
#5 x_yannis (Level 21) 07/03/2012 03:03
To Durango! Χαχα, ρώτα τον Γρηγόρη!
#6 Panteiakos (Level 15) 07/03/2012 11:39
Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να λεγεται Durango η νεα κονσολα. H ΜS χρησιμοποιει συχνα κωδικες ονομασιες για τα προιοντα που βρισκοντε στο σταδιο της παραγωγης. Παραδειγμα Natal, Aberdeen που ειχαν δωσει σε αλλα project. Η μεν Natal ειναι πολη της βραζιλιας η Αberdeen πολη της Σκοτιας. Η απαντηση μου εννοειτε πως δεν παει στο κομικ που εχει χιουμοριστικη διαθεση
#7 rjhe (Level 22) 07/03/2012 13:46
εκτός απο το Durango προφανώς (το οποίο χρησιμοποιεί και ο Γιάννης και αν τον ρωτήσεις θα στο προτείνει), χρησιμοποιούμε χέρι, μολύβι, γόμα, πενάκι και μετά photoshop - illustrator!!
#8 asmilon (Level 26) 07/03/2012 14:36
Χαχαχαχα :lol:

Νομιζω θα δημιουργησετε ενα νεο trend! B)
#9 AntonKos (Level 17) 07/03/2012 14:57
ROFL!!! :lol: Εντάξει έγραψε ο Γρηγόρης πάλι.
Ο σπόρτσκάστερ στο τελευταίο καρέ καποιον μου θυμιζει.Παναγιώ τη Τόκο ίσως?
#10 FuTuRe (Level 13) 07/03/2012 15:04
Θεός! Τρομερό κόμικ!

Πλάκα πλάκα το Durango μου θυμίζει μαχητή από το Mortal Kombat, ενώ κάλλιστα θα μπορούσε να είναι και pokemon :P !
#11 Tilion (Level 20) 09/03/2012 14:29
Να ρωτήσω κάτι. Ποιό είναι το account name του Γρηγόρη στο Forum;
#12 Manos (Level 38) 09/03/2012 17:08
Κάνε κλικ πάνω στο όνομά του στο πάνω μέρος της είδησης. :whistle:
#13 eliminator (Level 26) 10/03/2012 11:51
Χαχαχαχα Durango και goal!!
Notification