Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Μετά από πόσους μήνες γίνεται φραγή ανενεργού αριθμού καρτοκινητής?

27 Jan 2018 15:43 #211889 by Nikos Georgopoulos
Αν έχετε καρτοκινητό και δεν βάλετε κάρτα ανανέωσης, μετά από πόσο καιρό γίνεται φραγή του αριθμού σας? Τηλεφώνησα και στις 3 εταιρείες και μου είπαν τα εξής:

Vodafone: 4 μήνες
Wind: 3 μήνες
Cosmote: 4 μήνες (και καλείτε στο 6971001314 όταν βάλετε κάρτα για να φύγει η φραγή)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2018 19:53 #211896 by Aνέστης Αδαμίδης
Τι εννοείς "φραγή"; Αυτό που ξέρω εγώ από τότε που απέκτησα καρτοτηλέφωνο, είναι ότι η μονάδες σου χάνονται μετά από 1 χρόνο από την τελευταία ανανέωση (πλέον 3 μήνες, έλεος με τους κλεφτοπαπάρες...) και ο αριθμός απενεργοποιείται 6 μήνες μετά το χάσιμο των μονάδων. Δηλαδή σε 1.5 χρόνο έχανες κάποτε την κυριότητα του αριθμού σου. Τώρα με τις προσωποποιήσεις κλπ που έβαλαν τότε λόγω Παλαιοκώστα, δεν ξέρω τι γίνεται.

Ουσιαστικά σου δένουν τα χέρια και σε αναγκάζουν να βάζεις κάρτα διαρκώς, αλλιώς σου κλείνουν το νούμερο. Αλλιώς σου λέει να πάρεις καρτοσυμβόλαιο ή σύνδεση!
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2018 13:10 #212016 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Εφόσον οι εταιρίες σου έδωσαν τα συγκεκριμένα χρονικά περιθώρια τότε ισχύει αυτό που είπαν οι εταιρίες.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification