Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Προβλήματα με το κινητό σας: Ρωτήστε εδώ!

19 Oct 2013 15:10 #134267 by giorgos13kl
το t (mobile) το βγαζει παντα

τα δοκιμασα και δεν γινετε τπτ
μονο που αναβει ενα πρασινο φωτακι (οπως οταν ειναι σχεδον φορτισμενο)
και μερικες φορες το μπλε (οπως οταν εχω μνμ)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Oct 2013 01:55 #134279 by Petros Kitsaras

giorgos13kl wrote: το t (mobile) το βγαζει παντα

τα δοκιμασα και δεν γινετε τπτ
μονο που αναβει ενα πρασινο φωτακι (οπως οταν ειναι σχεδον φορτισμενο)
και μερικες φορες το μπλε (οπως οταν εχω μνμ)


Πάντα σου βγένει αυτό αλλά αν σου κρατίσει εκει για πολύ ώρα σημένει ότι μπλόκαρε. Τώρα για να το ξεμπλοκάρεις αν δεν λειτουργησε το Hard Reset θέλει ποιο δραστικά μέτρα με Flash απο την αρχή το Stock Rom. Αλλά αν δεν ξέρεις καλύτερα να το πάς γερμανο ή κάπου. Εδώ είναι πως να το κάνεις Unbrick
forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2246059

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Oct 2013 15:26 #134289 by giorgos13kl
του εκανα επιδιορθωση
αλλα τα εχασα ολα....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Jun 2014 13:11 #145701 by Grigoris
Υπαρχει καποιος τροπος να κανεις backup τις επαφες του κινητου σου αλλα να κανει backup και τον προεπιλεγμενο αριθμο σε καθε επαφη γιατι με την δυνατοτητα του android να κανεις εξαγωγη ολες τις επαφες σε ενα .vcf αρχειο ναι μεν τις κανει αλλα ΔΕΝ κανει backup και τον προεπιλεγμενο αριθμο καθε επαφης.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2014 20:18 #148588 by Χαράλαμπος Οικονόμου

fits79 wrote: Υπαρχει καποιος τροπος να κανεις backup τις επαφες του κινητου σου αλλα να κανει backup και τον προεπιλεγμενο αριθμο σε καθε επαφη γιατι με την δυνατοτητα του android να κανεις εξαγωγη ολες τις επαφες σε ενα .vcf αρχειο ναι μεν τις κανει αλλα ΔΕΝ κανει backup και τον προεπιλεγμενο αριθμο καθε επαφης.

Αν έχεις κάνει root (Android) ή JailBreak (iPhone) το κινητό, υπάρχουν αρκετές εφαρμογές για να κάνεις backup της επαφές (και όχι μόνο) αυτούσιες όπως είναι. Στο Android εγώ χρησιμοποιώ το Titanium Backup.
Βασική προϋπόθεση είναι η συσκευή που θα δεχθεί το backup να είναι επίσης rooted/JailBreaked.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2014 20:43 #148593 by Donnie Darko
Καλησπερα,εχω ενα android xperia e προσφατα του εβαλα cyanogenmod μεσω TWRP recovery.Και η μπαταρια κολλησε στο 100%
το αφησα ετσι για μερες μεκρι που εσβησε λογικα απο μπαταρια.Και τωρα οποτε παω να φορτισω φορτισει για 2 δευτερολεπτα και μετα σβηνει.Και μετα ξανα παλι.Να σημειωσω οτι δεν μπορω να μπω σε fastboot στο pc ωστε μεσω flashtool να του περασω stock rom.Μονο οταν ειναι συνδεδεμενο στο φορτιστη ΜΠΟΡΩ να μπω σε fastboot.Το πηγα σε σερβις και ζητανε 150 ευρω χωρις λογο!

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2014 21:28 #148595 by Χαράλαμπος Οικονόμου

GremlorD wrote: Καλησπερα,εχω ενα android xperia e προσφατα του εβαλα cyanogenmod μεσω TWRP recovery.Και η μπαταρια κολλησε στο 100%
το αφησα ετσι για μερες μεκρι που εσβησε λογικα απο μπαταρια.Και τωρα οποτε παω να φορτισω φορτισει για 2 δευτερολεπτα και μετα σβηνει.Και μετα ξανα παλι.Να σημειωσω οτι δεν μπορω να μπω σε fastboot στο pc ωστε μεσω flashtool να του περασω stock rom.Μονο οταν ειναι συνδεδεμενο στο φορτιστη ΜΠΟΡΩ να μπω σε fastboot.Το πηγα σε σερβις και ζητανε 150 ευρω χωρις λογο!

Είχα παρόμοιο πρόβλημα στο xperia ray όταν του πέρασα ένα custom firmware. Το πρόβλημα ήταν ότι δεν είχα κάνει wipe τα battery data μετά την εγκατάσταση του firmware. Άφησα την μπαταρία να φορτίζει και μετά από αρκετές ώρες "πήρε μπροστά" η φόρτιση και κατάφερα να μπω στο recovery menu και να κάνω wipe τα data της μπαταρίας.
Προτείνω να αφήσεις το κινητό να φορτίζει μέχρι να πάρει μπροστά και αν δεν γίνει τίποτα, βρες κάποιον που να έχει ίδιο κινητό και φόρτισέ το εκεί (ή δοκίμασε την δική του μπαταρία).
Επίσης, δοκίμασε άλλο φορτιστή ή/και καλώδιο. Ποτέ δεν ξέρεις...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2014 21:45 #148598 by Donnie Darko
[/quote]πρόβλημα στο xperia ray όταν του πέρασα ένα custom firmware. Το πρόβλημα ήταν ότι δεν είχα κάνει wipe τα battery data μετά την εγκατάσταση του firmware. Άφησα την μπαταρία να φορτίζει και μετά από αρκετές ώρες "πήρε μπροστά" η φόρτιση και κατάφερα να μπω στο recovery menu και να κάνω wipe τα data της μπαταρίας.
Προτείνω να αφήσεις το κινητό να φορτίζει μέχρι να πάρει μπροστά και αν δεν γίνει τίποτα, βρες κάποιον που να έχει ίδιο κινητό και φόρτισέ το εκεί (ή δοκίμασε την δική του μπαταρία).
Επίσης, δοκίμασε άλλο φορτιστή ή/και καλώδιο. Ποτέ δεν ξέρεις...[/quote]

Δεν θα παθει κατι με το αναψε-σβησε οταν φορτιζει?Αν παρει μπρος και πει σε λειτουργεια fastboot στον pc παω για flashtool!Και μετα απο εκει εγκατασταση custom rom! :)

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2014 22:15 #148601 by Χαράλαμπος Οικονόμου
Χμμμ... περίεργο που το κάνει συνεχόμενα αυτό το άναψε-σβήσε...
Μια άλλη λύση είναι να περάσεις το νέο firmware στην microSD και να το εγκαταστήσεις από εκεί ενώ το κινητό είναι συνδεδεμένο στον φορτιστή. Δεν θυμάμαι ποιά είναι ακριβώς η διαδικασία, αλλά με ένα googlάρισμα θα το βρεις (τσέκαρε και το xda-developers forum).
Δοκίμασε όμως πρώτα άλλο φορτιστή και καλώδιο γιατί μία στις χίλιες να φταίει αυτό.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Aug 2014 22:29 #148604 by Donnie Darko

BoBKiD wrote: Χμμμ... περίεργο που το κάνει συνεχόμενα αυτό το άναψε-σβήσε...
Μια άλλη λύση είναι να περάσεις το νέο firmware στην microSD και να το εγκαταστήσεις από εκεί ενώ το κινητό είναι συνδεδεμένο στον φορτιστή. Δεν θυμάμαι ποιά είναι ακριβώς η διαδικασία, αλλά με ένα googlάρισμα θα το βρεις (τσέκαρε και το xda-developers forum).
Δοκίμασε όμως πρώτα άλλο φορτιστή και καλώδιο γιατί μία στις χίλιες να φταίει αυτό.


καμια βοηθεια με το microSD δεν εκανα κατι και κλειδωθηκε το microSD θελει κωδικο αλλα δεν μπορω να το βρω το κωδικο!Θα το ψαξω.ΟΚ ευχαριστω για τη βοηθεια.να ρωτησω κατι στο TWRP recovery δεν μπορω να κανω wipe battery data

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification