Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Τα 'χεις παίξει?

12 Apr 2017 14:22 - 06 Aug 2018 10:50 #196864 by Μάνος Γρυπάρης


Από σήμερα στο κανάλι του GameWorld.gr ξεκινάμε μια νέα σειρά με τίτλο "Τα 'χεις παίξει;".

Στόχος της συγκεκριμένης gaming σειράς είναι να κάνουμε ελεύθερη και εις βάθος συζήτηση για τα αγαπημένα μας games. Ρωτήστε τους συντάκτες του GameWorld αν έχουν παίξει συγκεκριμένα games που θέλετε, την άποψή τους για το gameplay, το σενάριο, τους χαρακτήρες, τον τεχνικό τομέα και άλλα πολλά. Παράλληλα, μπορείτε να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά συγκριτικά τεστ ανάμεσα στα games.

Στόχος μας να εμβαθύνουμε στο να αναλύσουμε τα games που έχουμε παίξει. Γι' αυτό το λόγο κατά την διάρκεια των βίντεο θα υπάρχουν και spoilers τα οποία θα δηλώνονται με την εικόνα "Spoiler Alert", κατά την διάρκεια της οποίας -αν δεν έχετε τερματίσει το εκάστοτε παιχνίδι- σας προτείνουμε να κάνετε mute στο βίντεο μέχρι να εξαφανιστεί η εικόνα.

Δείτε το πρώτο μας βίντεο. Δηλώστε τις ερωτήσεις σας εντός του Youtube στο κάτω μέρος του βίντεο:



Η σειρά "Τα 'χεις παίξει?" θα προβάλλεται κάθε Κυριακή. Τουλάχιστον αυτό θα προσπαθήσουμε για αρχή. :) Το πρώτο βίντεο θα παίξει την άλλη Κυριακή.

Πέρα από το βίντεο δεχόμαστε ερωτήσεις και σε αυτό το forum topic, το οποίο θα βολέψει καλύτερα τα veteran members.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2017 14:49 #196868 by Πιέρρος Φουστέρης
Συγχαρητήρια για τη νέα σειρά, ελπίζω να θριαμβεύσει, όπως και οι υπόλοιπες! Όσον αφορά την ερώτησή μου, μιας και οι 2 εμφανιζόμενοι αγαπούν περισσότερο το PS4, θα ρωτήσω σχετικά με το καλύτερο, ίσως, exclusive της κονσόλας (μέχρι στιγμής), το Uncharted 4 και, συγκεκριμένα, αν το θεωρείτε το καλύτερο της σειράς κι αν θα θέλατε να υπάρξει και συνέχεια!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2017 14:51 #196870 by Καλλινίκη
Πολύ καλή ιδέα αυτή η σειρά! Μου άρεσε πολύ!
Εγώ θα σας ρωτήσω αν έχετε παίξει κάποιο τίτλο από την σειρά Resident Evil;
Σας άρεσε ή όχι;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2017 14:54 #196872 by Angel
Καλή αρχή και ελπίζω να πάει καλά η σειρά!
Όπως ρώτησα και στο Youtube video, έχετε παίξει κάποιον τίτλο της σειράς Splinter Cell; Αν έχετε παίξει παραπάνω απο έναν, ποιόν προτιμάτε και γιατί;

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2017 15:44 #196873 by Themis Exarchos
Καλή αρχή στη νέα σειρά.Μάνο μιας και οντως το εχεις παιξει πως βλέπεις το σεναριο του Horizon Zero Dawn και την Aloy ως ηρωίδα?Επισης σε κάλυψαν τα RPG στοιχεία που είχε?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2017 16:17 #196876 by Zenerian Dimitrios
τί λέτε για Mortal Kombat? :-D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2017 16:23 #196877 by Κωνσταντίνος Constantine
Μεταξύ Mortal Kombat, Street fighter και Tekken, που σίγουρα τα έχετε παίξει όλα, ποιο fighting game θεωρείτε καλύτερο;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2017 18:08 #196882 by Thanos Petridis
Ωραία η ιδέα της νέας σειράς.
Μου ηρθε στο μυαλό το εξης. Αν ήσασταν στο Survivor και είχατε μαζί σας μια φορητή κονσόλα, ποιο παιχνίδι θα θέλατε να έχει μέσα;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2017 23:13 #196908 by Βαγγελης Τασιοπουλος
Μάνο μιας και εχεις παιξει το Andromeda ειναι οι Scott και Sara Ryder οι πιο βαρετοι χαρακτήρες της σειράς?Αν έπαιζαν δίπλα στον John Shepard θα τους τάραζε στις φάπες?
Έχω τερματίσει τα πρώτα δύο Mass Effect αλλά στο 3 και ακόμη περισσότερο στο Andromeda εχω παιξει μονο λιγες ώρες.Δεν αντέχονται.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Apr 2017 10:14 #196918 by Georgios Manolis
Καλή αρχή κι απο μένα παιδιά.
Μου ήρθε ξαφνικά στο μυαλό το πρώτο Killzone στο Playstation 2.Για μένα το καλύτερο παιχνίδι της σειράς,original σε όλα του,στιβαρό shooting,απίστευτος ήχος και αν δε κάνω λάθως ήταν το πρώτο παιχνίδι της Sony μεταφρασμένο πλήρως στα Ελληνικά.
Τα sequels πήραν τον πιο "mainstream" δρόμο που τείνουν να παίρνουν πολλά sequels παιχνιδιών.Αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία που θα την αναλύσουμε κάπου αλλού.
Το έχετε παίξει?Αν ναι συμφωνείτε οτι είναι το καλύτερο της σειράς η οχι?

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification