Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Uncharted 4

05 May 2016 22:44 - 05 May 2016 22:49 #180950 by Μάνος Γρυπάρης


Uncharted 4 review

Όπως διαβάσατε και στο σχετικό review όπου έγραψα την αναλυτική άποψή μου για το Uncharted 4, αναμενόμενα παίζοντάς το την μία εβδομάδα που το έχω στα χέρια μου, θεωρώ ότι πρόκειται δικαίως για το πολυαναμενόμενο PS4 exclusive. Ένα console seller που θα δώσει μάχη για το Game of the Year μαζί με άλλα games. Η Naughty Dog έβγαλε την Sony ασπροπρόσωπη.

Το gameplay ακολουθεί την πεπατημένη της σειράς, με την προσθήκη περισσότερου stealth (μπορείτε να βγάλετε τις μάχες μόνο με stealth), την συστηματική προσθήκη του γάντζου στην αναρρίχηση και την επιλογή διαλόγων που δεν έχουν καμία αλλαγή ως προς το σενάριο. Ένα φινάλε και αυτό είναι όλο.

Τα γραφικά του είναι εξαιρετικά. Δεν τα χαρακτηρίζω τέλεια και δεν τους έβαλα 10 γιατί σε πολλά σημεία του περιβάλλοντος τόσο τα textures στα κτίρια, όσο και η βλάστηση δεν δικαιολογούν παιχνίδι του 2016, τουλάχιστον όσο το φανταζόμουνα. Δηλαδή έχουμε 30 frames αντί για 60 αλλά από την άλλη η θυσία αυτή δεν αρκεί καθώς δεν έχουμε τέλεια textures. Ειδικά σε αποστολές που έχουν πιο ανοικτή εξερεύνηση, όπως εκείνες με όχημα.

Συνάντησα κάνα δυο μικρά bugs που αναφέρω και μέσα στο review. Πιθανόν θα διορθωθούν μέσω patch. Δεν τα θεωρώ gamebreaking. Κατά τα άλλα το σενάριο και το voice acting είναι τέλεια. Σκηνοθετική παρουσίαση, κορυφαία δουλειά από την Naughty Dog.

tonyler wrote: Το gunplay μου φαίνεται πολύ μέτριο( δε μπορώ καν να το συγκρίνω με το Shooting άλλων third-person όπως tomb raider 2013 , watch dogs , gears of war , the division κ.ά) Δεν ξέρω ακριβώς γιατί , αλλά αυτός είναι ένας λόγος που δεν δηλώνω φαν της σειράς ( πιθανόν παραξενιά δικιά μου και άλλων ελάχιστων).
Επειδή πρόκειται σίγουρα στο μέλλον να πάρω και ps4 ( όταν λήξει αυτή η γενιά και η τιμή του θα είναι 150 ευρώ - κάτι που βλέπω να συμβαίνει σε 4 χρόνια λόγω του Hardware) , θα΄θελα να ξέρω αν το shooting με κάποιο τρόπο έχει αλλάξει.
Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνει κανείς. :blush:

Το gunplay δεν είναι άριστο όπως σε άλλα Shooters αλλά για μένα είναι καλό. Απλά ο Nathan Drake σηκώνεται λίγο απότομα από το σημείο κάλυψης για να πυροβολήσει. Αυτό ίσως δεν βολεύει κάποιους. Εγώ δεν είχα ποτέ θέμα πάντως.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 May 2016 20:17 - 10 May 2016 20:22 #181118 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Uncharted 4
Επιστροφή στα Live με το Uncharted 4




Μετά από μερικές εβδομάδες απουσίας από τα Live, αύριο Τετάρτη 22:00-00:00 θα έχουμε ένα Multiplayer Live με το Uncharted 4.

Οποιος ενδιαφέρεται να παίξει live να δηλώσει το psn id του σε αυτό το forum topic και διαβάστε περισσότερα στο αντίστοιχο άρθρο

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 May 2016 22:03 - 10 May 2016 22:30 #181126 by Μάνος Γρυπάρης
Ξεκινήσαμε το Uncharted 4 walkthrough σε επίπεδο δυσκολίας "Crushing" (το μέγιστο όλων).

Δείτε τα Chapters 1, 2 και 3.



Το αποκτήσατε? Πως σας φαίνεται μέχρι τώρα? Θα σας έχουμε πλήρες walkthrough όλων των chapters με αυτή την δυσκολία. :)

Επίσης από τις ρυθμίσεις μπορείτε να ορίσετε τα γραφικά να είναι cel-shaded.


File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 May 2016 16:58 - 11 May 2016 17:00 #181174 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Uncharted 4
Uncharted 4 Libertalia Collector's Edition



Οπως μπορείτε να διαβάσετε στο αντίστοιχο άρθρο και να δείτε και στο παρακάτω βίντεο σήμερα γίνεται η παρουσίαση της Libertalia Collector's Edition, μια εντυπωσιακή συλλεκτική έκδοση του Uncharted 4: A Thief's End.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 May 2016 21:03 #181183 by Φουντουλάκης Θανάσης
Next gen figurine έχει και χορτάρι :) Το multiplayer ειναι επικό πολύ γέλιο και δεν είναι καθόλου βαρετό όπως τα προηγούμενα

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 May 2016 23:23 #181196 by pavlos afisidis
Replied by pavlos afisidis on topic Uncharted 4
To καλυτερο Uncharted ,το παιχνιδι ειναι κορυφη!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 May 2016 18:56 - 12 May 2016 18:58 #181237 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Uncharted 4
Οπως μπορείτε να δείτε και στο παρακάτω βίντεο και να διαβάσετε στο αντίστοιχο άρθρο δύο από τους πιο αναγνωρίσιμους ηθοποιούς στην gaming σκηνή μίλησαν για την εμπειρία που αποκόμισαν από τους ρόλους τους στο Uncharted 4.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 May 2016 19:47 #181241 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Uncharted 4
Σήμερα ανέβηκε το δεύτερο μέρος του Uncharted 4 walkthrough με τα Chapters 4, 5 και 6 στο μέγιστο επίπεδο δυσκολίας.

Διαβάστε περισσότερα στο αντίστοιχο άρθρο και δείτε το παρακάτω βίντεο.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 May 2016 15:31 #181519 by Μάνος Γρυπάρης
Uncharted 4 walkthrough: Απολαύστε το Part 3




Επίσης σήμερα ανεβάσαμε το Crash Bandicoot easter egg! Δείτε τον Nathan Drake να παίζει Uncharted.


File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 May 2016 23:42 #181535 by Παναγιώτης Τσιάτσος
^ Αυτό να βλέπαμε και τίποτα άλλο! Τον Nathan Drake να παίζει τις περιπέτειές του στο πρώτο Uncharted! :lol:

Please Log in or Create an account to join the conversation.