Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Life is Strange 2

18 May 2017 19:50 - 18 May 2017 19:52 #198639 by Μάνος Γρυπάρης
Η εταιρεία ανάπτυξης Dontnod Entertainment ανακοίνωσε και επίσημα το Life is Strange 2.

Στο παρακάτω βίντεο, οι Michel Koch, Raoul Barbet και Luc Baghadoust από την Γαλλική εταιρεία εξέφρασαν τις ευχαριστίες τους προς το community που απέκτησε το πρώτο Life is Strange και ανακοίνωσαν ότι δουλεύουν για την συνέχειά του. Πρόσθεσαν ότι πάνω από τρία εκατομμύρια gamers αγόρασαν την πρώτη έκδοση.

Δεν διευκρινίστηκε ωστόσο αν το Life is Strange 2 θα διατηρήσει την μορφή των επεισοδίων. Πάντως, δεν θα το δούμε στην E3 2017.


File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 May 2017 20:13 #198640 by Angel
Replied by Angel on topic Life is Strange 2
Πόσο πολύ χάρηκα δεν λέγεται...Αναμένουμε πληροφορίες!

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 May 2017 20:33 #198641 by Αγγελική Γοργορίνη

Divine Raiden wrote: Πόσο πολύ χάρηκα δεν λέγεται...Αναμένουμε πληροφορίες!


Κι εγώ κι εγώ! Αν και σαν το πρώτο Life is Strange δύσκολα μπορεί να είναι. Έχω περιέργεια πάντως για το τι θα μας δείξει το νέο παιχνίδι.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 May 2017 20:51 #198645 by Νικολής Ασημάκης
Από τη μια χαίρομαι γιατί ελπίζω σε αντίστοιχη εμπειρία, από την άλλη αναρωτιέμαι τι θα κάνουν. Προσωπικά δεν θα ήθελα sequel, θα ήθελα ένα τελείως άλλο premise με άλλους χαρακτήρες. Θεωρώ πως αυτό που βγήκε ολοκληρώθηκε.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 May 2017 20:54 #198647 by Angel
Replied by Angel on topic Life is Strange 2

Dovahkiin wrote:

Divine Raiden wrote: Πόσο πολύ χάρηκα δεν λέγεται...Αναμένουμε πληροφορίες!


Κι εγώ κι εγώ! Αν και σαν το πρώτο Life is Strange δύσκολα μπορεί να είναι. Έχω περιέργεια πάντως για το τι θα μας δείξει το νέο παιχνίδι.


To αστείο είναι οτι το πρωί σκεφτόμουν το Life Is Strange....και τσουπ έσκασε είδηση :D :D

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 May 2017 12:11 #198654 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Χάρηκα πάρα πολύ. Ελπίζω να βγει καλό! Λατρεμένη Μαξ, από τους καλύτερους πρωταγωνιστές για μένα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jun 2017 13:11 #199309 by Angel
Replied by Angel on topic Life is Strange 2
Διαρροή Screenshots


Η εταιρεία ανάπτυξης Idol Minds άλλαξε την ονομασία της σε Deck Nine Games, αναφέροντας ότι έχει έρθει σε συμφωνία με έναν μεγάλο publisher και ότι εργάζονται ήδη πυρετωδώς στο πρώτο τους game. Το project αυτό αφορά μια νέα προσθήκη σε ένα δημοφιλές narrative Adventure. Μέσα από το site τους, μπορούμε να δούμε ότι πρόκειται για το νέο Life is Strange, αφού σε αυτό ανέβηκαν screenshots που αφορούν το Adventure της Square Enix. Μπορείτε να δείτε τις σχετικές εικόνες στην gallery του άρθρου.

Εν τω μεταξύ, η Dontnod που είχε αναπτύξει το πρώτο Life is Strange, είχε ανακοινώσει τον προηγούμενο μήνα ότι εργάζεται επάνω στο sequel του, κάτι που σημαίνει ότι το Life is Strange της Deck Nine Games θα πρόκειται για ένα prequel.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: A, Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jun 2017 17:49 #199329 by A
Replied by A on topic Life is Strange 2
Δεν ξέρω αν θα έχει την επιτυχία του πρώτου, πάντως είναι πολύ καλά νέα για όσους λατρέψαμε την Max.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jun 2017 18:47 #199330 by Παναγιώτης Τσιάτσος
Είμαι της άποψης ότι αν προσεχθεί το παιχνίδι μπορεί να βγει πάλι ένα πολύ καλό αποτέλεσμα, ακόμη κι αν εκλείψει το υπερφυσικό-μεταφυσικό στοιχείο. Εκτός κι αν το διατηρήσουν, πηγαίνοντας σε εντελώς διαφορετικό setting, με εντελώς διαφορετικούς χαρακτήρες. Στην περίπτωση αυτή πάντως το στοιχείο της επανάληψης δε θα είναι αμελητέο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Mar 2018 17:39 #213196 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Αποκάλυψη μέσα στους επόμενους μήνες

Μέσω του blog της, η Square Enix ανακοίνωσε ότι το Life is Strange 2 θα αποκαλυφθεί μέσα στους επόμενους μήνες.

Το αποχαιρετιστήριο επεισόδιο του Life is Strange: Before the Storm με τίτλο Farewell κυκλοφορεί από σήμερα και με την ευκαιρία αυτή η Square Enix ανακοίνωσε ότι το Life is Strange 2 που αναπτύσσεται από την Dontnod Entertainment θα αποκαλυφθεί μέσα στους επόμενους μήνες. Όπως σημειώνει η εταιρεία, με το συγκεκριμένο επεισόδιο κλείνει ο κύκλος της ιστορίας με πρωταγωνίστριες τις Chloe και Max. Το sequel του Life is Strange θα περιλαμβάνει νέους χαρακτήρες και καινούρια ιστορία, παρόλα αυτά δεν αποκλείεται να δούμε ξανά τις Chloe και Max.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince, Αγγελική Γοργορίνη

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification