Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Λέξη-Κλειδί

Θάνατοι μουσικών: Γενική συζήτηση

Περισσότερα
21/07/2017 02:59 #202480 από TheReaper
TheReaper απάντησε στο θέμα: Θάνατοι μουσικών: Γενική συζήτηση
Πάει κι αυτός... Από τα πρώτα συγκρότηματα που άκουγα όταν άρχισα να ακούω ροκ και μέταλ. Κρίμα να αυτοκτονεί κανείς, είχε και 6 παιδιά.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Blood Prince

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
22/07/2017 12:16 - 22/07/2017 12:17 #202543 από the_prophet1987
the_prophet1987 απάντησε στο θέμα: Θάνατοι μουσικών: Γενική συζήτηση
Τους άκουγα κι εγώ κάποια σκοτεινά χρόνια της ζωής μου.Απο τους στίχους των τραγουδιών τους και την ένταση που έβγαζε στο μικρόφωνο ο Chester είχα καταλάβει οτι περνούσε δύσκολα.Αλλά τότε δεν είχα ψάξει να μάθω κάτι παραπάνω. Και έχεις τους κλασικούς τους μ@λάκες σε κάθε post στο FB και σε άλλα social media να λένε:
Τόσα λεφτά είχε γιατί αυτοκτόνησε?-Τα έχουν όλα,δεν τους λείπει τίποτα και πηγαίνουν και αυτοκτονάνε!Και άλλα τέτοια....
Πρέπει να καταλάβουν κάποιοι οτι το σημαντικότερο αγαθό στη ζωή δεν είναι τα λεφτά,ούτε η δόξα αλλά η αγάπη.Και να μη μας πρήζουν τα ούμπαλα!

Καλό ταξίδι αδερφέ.

Power means different things to different people.There's the power to take life,power to make a difference,but real power...real power is understanding just two things...cause and effect. - Prophet
Τελευταία διόρθωση: 22/07/2017 12:17 από the_prophet1987.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Dovahkiin

Περισσότερα
23/07/2017 16:20 - 23/07/2017 16:25 #202616 από Blood Prince
Blood Prince απάντησε στο θέμα: Θάνατοι μουσικών: Γενική συζήτηση

the_prophet1987 έγραψε: Τους άκουγα κι εγώ κάποια σκοτεινά χρόνια της ζωής μου.Απο τους στίχους των τραγουδιών τους και την ένταση που έβγαζε στο μικρόφωνο ο Chester είχα καταλάβει οτι περνούσε δύσκολα.Αλλά τότε δεν είχα ψάξει να μάθω κάτι παραπάνω. Και έχεις τους κλασικούς τους μ@λάκες σε κάθε post στο FB και σε άλλα social media να λένε:
Τόσα λεφτά είχε γιατί αυτοκτόνησε?-Τα έχουν όλα,δεν τους λείπει τίποτα και πηγαίνουν και αυτοκτονάνε!Και άλλα τέτοια....
Πρέπει να καταλάβουν κάποιοι οτι το σημαντικότερο αγαθό στη ζωή δεν είναι τα λεφτά,ούτε η δόξα αλλά η αγάπη.Και να μη μας πρήζουν τα ούμπαλα!

Καλό ταξίδι αδερφέ.

Αν το σκεφτείς λογικά ούτε η αγάπη του έλειπε.Είχε τους φίλους του,τους συναδέλφους του,τις γυναίκες του και τα έξι παιδιά του αλλά και τους θαυμαστές του.

Πέθανε λόγω της εξάρτησις του απο Ναρκωτικά και Αλκοόλ κυρίως αλλά και λόγω της κατάθλιψης με την ψυχιατρική έννοια η οποία επιδεινώθηκε με τον θάνατο του απ'οτι αποδείχτηκε καλύτερού του φίλου Κορνέλ.

Εγώ ξεκίνησα να τους ακούω στα φοιτητικά μου χρόνια (όταν πήγαινα για πρώτο πτυχίο),το 2006 που ήμουν 21 χρονών σε μια εποχή όπου άλλαξα εντελώς γούστα καθώς ψαχνόμουν. Πριν γνωρίσω τους Linkin Park άκουγα Ρέμο,Πλούταρχο κ.λ.π

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish
Τελευταία διόρθωση: 23/07/2017 16:25 από Blood Prince.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": the_prophet1987

Περισσότερα
05/08/2017 12:40 - 15/08/2017 01:08 #203536 από Divine Raiden
Divine Raiden απάντησε στο θέμα: Θάνατοι μουσικών: Γενική συζήτηση
Ο Daniel Licht, μουσικοσυνθέτης του Dishonored, ''έφυγε'' σε ηλικία 60 ετών

O Daniel Licht μουσικοσυνθέτης των Dishonored 1 και 2 έφυγε σε ηλικία 60 ετών έπειτα από μάχη με τον καρκίνο.

Ο Licht είχε γίνει γνωστός από τη δουλειά του στις 8 σεζόν της σειράς Dexter για την οποία απέσπασε και βραβεία καθώς και από το ιατρικό δράμα Body of Proof. Στον κόσμο του gaming ο Daniel Licht είναι πιο γνωστός για τη δουλειά του στα Dishonored 1 και 2. Πολλοί συνάδελφοί του εξέφρασαν τη λύπη τους για το χαμό του, μεταξύ αυτών και ο Austin Winitry μουσικοσυνθέτης των Flow και Journey.

Η δουλειά του Daniel Licht εντοπίζεται κυρίως σε ταινίες αλλά και games τρόμου. Όσον αφορά τις ταινίες o Licht έγραψε τη μουσική για το Hellraiser: Bloodline, δύο ταινίες Amityville αλλά και στην ταινία του 1998 Brave New World. Όσον αφορά τα games η δουλειά του μπορεί να εντοπιστεί στα Silent Hill: Downpour και Silent Hill: Book of Memories.

Εδώ θα βρείτε το σχετικό post στο Twitter

"The man who lies asleep will never waken fame, and his desire and all his life drift past him like a dream, and the traces of his memory fade from time like smoke in air, or ripples on a stream".
Dante Alighieri
Τελευταία διόρθωση: 15/08/2017 01:08 από DoUzOs.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.786 δευτερόλεπτα