Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Warcraft: The Movie

08 Nov 2015 02:28 #170784 by Δημήτρης Βουρβαχάκης
Περνάει γρήγορα ο καιρός , μακάρι να βγει καλή παραγωγή γιατι από όσο ξέρω μέχρι τώρα οτι ταινία εχει βγει βασισμένη σε videogame εχει πατώσει .ελπίζω αυτή να είναι όπως φαίνεται στο τρέιλερ ,παραγωγαρα δλδ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Nov 2015 05:45 #170788 by 001
Replied by 001 on topic Warcraft: The Movie
Χεχ, αντιπαθέστατο. Ίσως δεν είναι τόσο κακό τελικά. Αν έχει αρκετό lore μέσα τουλάχιστον.

"Every human being not going to the extreme limit is the servant or the enemy of man"
(Georges Bataille)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Nov 2015 10:48 #170790 by Βασίλης
και εγω δεν εχω παιξει ποτε wow αλλα το τρειλερ δειχνει εντυπωσιακο και δεν θα την χασω!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jun 2016 00:16 - 11 Jun 2016 00:27 #182436 by Βασιλης Γαλανος
Warcraft!
Το hype μετα απο τοσο καιρο ξεδιψασε και μπορω να πω οτι ηταν πολυ καλη.Σιγουρα θα μπορουσε να ηταν καλυτερη αλλα σε καθε περιπτωση την ευχαριστηθηκα πολυ.
FOR THE HORDE!

''Stand fast. Stand Strong. Stand together. Hackett out."

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Jun 2016 00:33 #182471 by Μάνος Γρυπάρης
Έχω ακούσει από κάποιους που την είδαν ότι δεν αποδίδει πιστά το σενάριο του Warcraft αλλά ανοίγεται γενικά ως ταινία σε νέο κοινό. Ωραία τα εφέ και η ατμόσφαιρα, απλά δεν υπάρχουν πολλές επεξηγήσεις ας πούμε για το lore.

Θα την δουμε μαζί την ερχόμενη εβδομάδα, παρέα με δύο από εσάς, καθώς θα σας έχουμε τον εξής διαγωνισμό. Δύο τυχεροί από εσάς θα Cinema...με τους Users σε Αθήναιον ή Cinepolis.. Θα είμαστε και οι 4 παρόν στην ταινία και θα σας κρατήσουμε παρέα! Παράλληλα, ένας τυχερός θα κερδίσει μία διπλή πρόσκληση για να πάει με φίλο του στην αιθουσα της επιλογής του! :)



Πάντως, μην ντυθείτε με χαρακτήρα από άλλο game γιατί είδατε τι έπαθε ένας Κινέζος .

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Jun 2016 03:03 - 11 Jun 2016 03:44 #182474 by Δημήτρης Έξαρχος
Λοιπόν για μένα η ταινία ήταν κάτι παραπάνω απ ότι περίμενα και διάβαζα στις κριτικές...Πήγα και την είδα σήμερα και επίτηδες πήρα άτομα μαζί που να μην ξέρουν τι είναι το Warcraft (βεβαια έχασα ένα 15 λεπτo στο να εξηγώ τι είναι το ένα τι το άλλο άλλα χαλάλι)!! Σε μένα η ταινία μου προκάλεσε νοσταλγία,συγκίνηση και ικανοποίηση !! Γνώμη της παρέας μου ήταν ότι έπρεπε να πηγαίναμε σε 3D προβολή !! Αναμένετε ένα συναρπαστικό sequel μακάρι να μην είναι μεγάλη η αναμονή μέχρι το επόμενο....
For The Alliance!!
For the Azeroth!! :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Jun 2016 10:45 #182476 by Αρίστος Αθανασιάδης
Για εμένα η ταινία ήταν τέλεια ... Πήγα την είδα στην πρεμιέρα της ... προσωπική μου άποψη έχει συνδέσει 4 είδη κινηματογράφου
στεναχώρια,κωμωδία,δράση,,φαντασία... Εγώ θα της έβαζα ένα 10/10 γιατί είναι έτσι όπως την περίμενα στα γραφικά cgi κτλ ...
Βέβαια η ιστορία δεν κολλάει τόσο με το games του wow αλλά αυτό δεν με νοιάζει τόσο γιατί είναι έτσι όπως την περίμενα :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Jun 2016 11:34 #182477 by Γιώργος Δημητρούλης
Η ταινία ήταν μια αρκετά καλή προσπάθεια να περαστεί στο σινεμά αυτός ο τόσο μαγικός κόσμος που μας κρατάει καθηλωμένους στις οθόνες μας τόσα χρόνια.Είχε υπέροχα εφέ,εικόνες γραφικα κλπ και τα ορκ ήταν απίστευτα.Η ηθοποιοί έπρεπε να παίζουν λίγο καλύτερα έτσι ώστε να μεταφέρουν καλύτερα στον θεατή την ένταση,αγωνία κλπ ώστε να μπεί πιο πολύ στην ταινία και στο στόρι το οποίο επίσης ήθελε πολύ δουλειά.Ο Μεντίβ παράδειγμα δεν με έπεισε όπως επίσης και ο King Llane αλλά και ο νεαρός μάγος Khadgar.Οι ηθοποιοί που έπαιζαν τα ορκ ας πούμε σε έκαναν να αισθάνεσαι ότι αισθάνονται σε κάθε φάση τις ταινίας και το Motion Capture ήταν απίστευτο.O Travis Fimmel έδωσε ρέστα και οι μάχες εξαιρετικές.Πιστεύω ότι η επόμενη ταινία θα είναι ακόμα καλύτερη και σαν πρώτη μεγάλη προσπάθεια αξίζουν ένα μεγάλο μπράβο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Jun 2016 13:08 #182480 by Θέμης Αθανασόπουλος
H Blizzard έδωσε στο κόσμο αυτό που ήθελε. Μια ταινία φτιαγμένη όπως τα cinematics τους που ο κόσμος τα λατρεύει.
Στη τελική είπαν ότι ήταν μια ταινία για Warcraft και όχι η ταινία που θα μάθαινε το lore στον κόσμο.
Με αυτά in mind, μου άρεσε πάρα πολύ, να τη δείτε!
Και περιμένω πως και πως να δω τη τρίτη - τέταρτη ταινία που λογικά θα έχει γεγονότα από Warcraft 3 / Frozen Throne

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Jun 2016 13:41 #182483 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Τα έγραψα και στο topic για το ποιες ταινίες/σειρές είδατε πρόσφατα, η ταινία μου άρεσε και πραγματικά απορώ με τους γελοίους κριτικούς...Μια χαρά ήταν, μπορεί να μην είχε πολύ lore και αναφορές σε αυτό αλλά σε ταινία δύσκολο να δοθεί πολύ βάση σε αυτό

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification