Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Σειρές: Γενική συζήτηση/Ποιες βλέπετε

24 Mar 2017 20:50 #195813 by Κωνσταντίνος Constantine
Μόλις τελείωσα το Iron Fist. Το συστήνω ανεπιφύλακτα. Αν ιεραρχούσα τις σειρές της Marvel που οδηγούν στο Defenders:

1) Daredevil (Aριστούργημα, εννοείται. Τα έχει όλα).
2) Jessica Jones. (Άλλο στυλ, πολύ σκοτεινό, και εξελίσσεται ως ψυχολογικό θρίλερ· ασυνήθιστο για superhero σειρά. Πετυχημένο στο είδος του μολαταύτα).
3) Iron Fist. (Ήταν πάρα πολύ ωραίο, διδακτικό και διασκεδαστικό, αλλά θα μπορούσαν να βελτιώσουν τις σκηνές δράσης, δεδομένου ότι βασίζεται σε μάστερ πολεμικών τεχνών).
4) Luke Cage. (Επιδέχεται πολλές βελτιώσεις).

Αναμένουμε Defenders τον Σεπτέμβριο και Punisher τον Νοέμβριο.

Αν θέλει κανείς να συζητήσει για το Iron Fist, είχε ανοίξει topic πρόσφατα.
www.gameworld.gr/forum/63/153283-marvel-s-iron-fist#195394

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Mar 2017 15:34 #195857 by Αγγελική Γοργορίνη
Ξεκίνησα χθες το The Pillars of the Earth. Ενδιαφέρουσα φαίνεται, αλλά έχει πολύ γρήγορη πλοκή μιας που αποτελείται μόνο από 9 επεισόδια.

Παράλληλα συνεχίζω και βλέπω τα νέα επεισόδια του Once Upon A Time και του Bates Motel, και περιμένω τις νέες σεζόν του Poldark, Outlander και Vikings. Λέω να ξεκινήσω και καμιά άλλη μόλις τελειώσουν αυτές που βλέπω τώρα, μιας που είναι οι τελευταίες τους σεζόν.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Mar 2017 09:10 #196312 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Official promo της νέας σεζόν του Game of Thrones!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2017 18:34 #196883 by Μάνος Γρυπάρης
Νέα τηλεοπτική σειρά The Mist βασισμένη στην ομώνυμη νουβέλα του αγαπημένου Stephen King!
Ξεκινάει στις 22 Ιουνίου στο Spike.

Δείτε το τρέιλερ:


File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2017 21:09 #196901 by Κωνσταντίνος Constantine
There's something in the Mist. Φαίνεται τέλειο. Αν και έχει βγει ήδη ταινία (πολύ ωραία, συνιστάται), από το trailer φαίνεται καλά οργανωμένο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Apr 2017 12:29 #197058 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Χρονιά Stephen King λοιπόν! Πρώτα το IT σε ταινία και τώρα σειρά Mist. Ανυπομονώ!

Εγώ άρχισα το Rick and Morty και το βρίσκω απίστευτα διασκεδαστικό!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Apr 2017 13:16 - 18 Apr 2017 13:17 #197070 by Georgios Manolis
Το μήνα που πέρασε είδα τις 3 πρώτες σεζόν του The 100.Είχα ξεκινήσει να το βλέπω πιο παλιά όμως στο 5 η 6ο επεισόδιο το παράτησα γιατί μου φαινόταν πολύ teenage Αμερικανιά,κάτι που απεχθάνομαι.Όμως ένας φίλος μου είπε οτι αλλάζει εντελώς απο κει και πέρα.
Και όντως τα twists έρχονται και σε βομβαρδίζουν το ένα μετά το άλλο.Με κάθε σεζόν αλλάζει ύφος και βασικό θέμα στη πλοκή και μου άρεσε εδω που έφτασε με το τέλος της 3ης σεζόν.Δεν ξέρω ακόμα τι γίνεται στη 4η,θα τη ξεκινήσω σε λίγο καιρό.

Επίσης περιμένω το επόμενο επεισόδιο της 5ης σεζον του Arrow,αμαρτίες του παρελθόντος ξέρω! :P
Μας έχει κουράσει άπειρες φορές όμως και πάλι θέλουμε να δούμε τι θα γίνει παρακάτω.Γι αυτό και αποφεύγω τις σειρές όσο είναι δυνατόν.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Apr 2017 15:41 #197078 by Αγγελική Γοργορίνη
Τελείωσα το The Pillars of the Earth, το οποίο αν και το πήγαινα πολύ αργά, στα τελευταία επεισόδια με κράτησε πολύ και επιτάχυνα τους ρυθμούς. Πολύ καλές εντυπώσεις μου άφησε. Χθες αποφάσισα να ξεκινήσω το "The White Queen". Έχοντας δει το πρώτο επεισόδιο δε μπορώ να εκφέρω ολοκληρωμένη άποψη, αλλά μέχρι στιγμής φαίνεται ενδιαφέρον χωρίς κάτι το συγκλονιστικό βέβαια. Ελπίζω μόνο να ελαττωθεί το μοτίβο των ρομάντζων που ακολουθήθηκε στο πρώτο επεισόδιο και να δούμε δολοπλοκίες κλπ, για να αυξηθεί το ενδιαφέρον.

Συνεχίζω με Bates Motel στο οποίο έχουν απομείνει δύο επεισόδια για το κλείσιμο της σειράς, κάτι το οποίο δε με στενοχωρεί γιατί κατά τη δική μου άποψη το τράβηξαν ολίγον από τα μαλλιά σ' αυτή τη σεζόν. Τουλάχιστον θα μπουν ελπίζω τα πράγματα στη θέση τους και ευελπιστώ να δοθεί ένα ικανοποιητικό τέλος. Τέλος, συνεχίζω και με το Once Upon a Time, το οποίο όσο ψέμα κι αν είναι κι όσο κι αν το παρατραβάνε σε κάθε σεζόν, τόσο με πορώνει. :P

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Apr 2017 00:05 #197154 by Marios Ntallaris
H βγήκε το 1ο trailer για τη νέα σειρά της Marvel, το Cloak & Dagger που θα προβάλεται στο Freeform. (H Roxxon παντού και πάντα :P)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Apr 2017 02:41 - 20 Apr 2017 02:43 #197157 by Πηνελόπη

Dovahkiin wrote: Τέλος, συνεχίζω και με το Once Upon a Time, το οποίο όσο ψέμα κι αν είναι κι όσο κι αν το παρατραβάνε σε κάθε σεζόν, τόσο με πορώνει. :P


Αχ ναι, έχω φάει γερό κόλλημα κι εγώ με το Once upon a time . Έχεις ακούσει αν θα υπάρξει νέος κύκλος; :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification