Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Σειρές: Γενική συζήτηση/Ποιες βλέπετε

07 Mar 2018 01:41 #213212 by Georgios Manolis
Τελείωσε και το Dark.Ήθελα πραγματικά να μου αρέσει γιατί θέλω να στηρίζω τις Ευρωπαικές δημιουργίες.Καταρχήν να πω τα καλά.Πολύ καλή κινηματογράφιση,ήχος και γενικά στον τεχνικό τομέα είναι πολύ καλή.Το πρόβλημμα είναι στην υπόθεση που δεν καταφέρνει να σε κρατήσει σε αγωνία.Μέχρι το 5ο επεισόδιο δεν το πήγαινε κάπου,απλά βλέπαμε ένα family drama,με το κυρίως θέμα της σειρά που δε θέλω να σπο'ι'λάρω να περνάει σε δεύτερη μοίρα.Και να μη του δίνεται το απαιτούμενο βάρος.Και απο το 5ο επεισόδιο που γνωρίζεις πλέον κάποια πράγματα παραπάνω,πηγαίνουν κι αυτά στο background,για να επιστρέψουν στο τελευταίο επεισόδιο.Όπου και κλείνει με επικό τρόπο η σειρά δημιουργώντας τις συνθήκες για sequel που πολύ πιθανό να μην έρθει κιόλας.Ουσιαστικά η πρώτη σεζόν του Dark είναι το prologue γι αυτό που θα έρθει,αν ποτέ έρθει.Αλλά είναι κρίμα γιατί μπορούσε να γίνει πολύ καλύτερα.Σειρά έχει το Punisher.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Mar 2018 01:57 - 07 Mar 2018 01:59 #213213 by Αγγελική Γοργορίνη
Ξεκίνησα προχθές το Dark και με κρατάει σε αγωνία και περιέργεια σε κάθε επεισόδιο για το ακριβώς συμβαίνει, προσπαθώντας να ενώσω όσο μπορώ τα στοιχεία που υπάρχουν μέχρι στιγμής. Μπαίνω τώρα στο 5ο επεισόδιο και προβλέπεται κάψιμο την υπόλοιπη νύχτα. Όταν δω και το τελευταίο επεισόδιο της πρώτης σεζόν, θα έχω καλύτερη άποψη. Πάντως προσωπικά μέχρι στιγμής δε διακρίνω κάτι αρνητικό.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Apr 2018 19:49 #213919 by Lyricaldemon
Ξεκίνησα την δεύτερη season Jessica Jones,το μόνο θέμα που έχω είναι οτι φοράει συνέχεια τα ίδια ρούχα όμως?
Και στην πρώτη season τα ίδια ρε παιδί μου :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2018 13:06 #214483 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα όλη την πρώτη σεζόν του Stranger Things. Δεν μπορώ να καταλάβω τον χαμό με τη σειρά, overhyped όσο δεν πάει, χρησιμοποιεί ένα σωρό πράγματα από άλλα έργα όπως Alien, Silent Hill, F.E.A.R. και φυσικά IT. Ξέθαψαν και την τελειωμένη την Γουινόνα Ράιντερ... Πέρα από το ότι δεν είναι κάτι πρωτότυπο όπως εικάζεται το Netflix, ήταν διασκεδαστικό με κάποιες ωραίες νότες νοσταλγίας. Μέχρι εκεί όμως, τίποτε περισσότερο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 May 2018 11:41 #214970 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα πριν αρκετές μέρες και τη 2η σεζόν του Stranger Things, ισχύει ότι και για την πρώτη, διασκεδαστικό αλλά ως εκεί.

Επίσης είδα τα πρώτα 2 επεισόδια της 2ης σεζόν του Westworld και μου αρέσει η τροπή που πήραν τα πράγματα στην πλοκή, ελπίζω να παραμείνει η σειρά σε υψηλό επίπεδο όπως ήταν η πρώτη σεζόν.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 May 2018 22:30 #214980 by Lyricaldemon
Και Βλέπω την δεύτερη σεζόν της Jessica Jones,εντάξει δεν με τρέλανε όπως και η πρώτη..Βέβαια έχει ακόμα 5 επεισόδια..

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jun 2018 15:05 #215585 by Μάρκος Ασκανιάν
Ολοκλήρωσα πριν από μερικές εβδομάδες τον 3ο κύκλο του The Strain και συνειδητοποίησα ότι έχασα πραγματικά το χρόνο μου. Ξεκινάει δυνατά αλλά μετά έχει τόσο filler και χάλια ερμηνείες που λέω οκ, άστο.

Adododo!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jul 2018 21:45 - 28 Jul 2018 21:47 #215963 by Georgios Manolis
Αυτόν το καιρό έβλεπα τις σειρές της Marvel.Luke Cage Season 2,Jessica Jones S1 k 2.Daredevil s1 k 2,Defenders και Punisher.
Καταρχήν όποιος τις δεί πρέπει να τις δεί με τη σειρά που κυκλοφόρησαν αλλιώς θα γίνει μπέρδεμα.
Κλασικά όλες είχαν πράγματα που με εντυπωσίασαν και πράγματα που με ξενέρωσαν.Αν και δεν έχω δεί ακόμη το Iron Fist απο αυτό το small universe η καλύτερη σειρά για μένα ήταν το Luke Cage.Οι ηθοποιοί σε απορροφούσαν με τις ερμηνίες τους,Κάθε χαρακτήρας είχε σημασία ακόμη και ο πιο άσχετος.Και σε έκανε να συμπαθήσεις και τους κακούς.Και το αποκορύφωμα οι μουσικές επιλογές,απο R n B,Hip Hop,Blues και Reggae.
Καλύτερος χαρακτήρας για μένα ήταν ο Frank Castle (Punisher).Το Introduction που του έκαναν στη δεύτερη σεζόν του Daredevil δεν υπάρχει.Γαμάτη ερμηνία απο τον Jon Bernthal θύμισε κάτι απο John Rambo στο First Blood.Και ύστερα η badass επιστροφή του στο Punisher όλα τα λεφτά.
Όποτε βρώ χρόνο θα δω το Iron Fist.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Aug 2018 11:16 #216009 by Ελένη Παρούτογλου

Shikabane_Hime7 wrote: Είδα το νέο επεισόδιο του The Walking Dead και αν και δεν μου αρέσει καθόλου η τεράστια αλλαγή που έκαναν σε σχέση με το comic και απορώ πως θα συνεχίσουν την ιστορία, το επεισόδιο ήταν πολύ δυνατό συναισθηματικά. Αρκετά καλό.


το έχω παρατήσει στην 5 σεζόν πολύ βαρετό και γίνονται συνέχεια τα ίδια πράγματα
The following user(s) said Thank You: Αλεξανδρος Κωνσταντοπουλος

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Aug 2018 11:26 #216011 by Ελένη Παρούτογλου
Τελευταία βλέπω το Marvel’s Agents Of SHIELD δεν με έχει ελκύσει ιδιαίτερα βέβαια είμαι ακόμα στα πρώτα επεισόδια και ελπίζω να γίνει πιο ενδιαφέρον .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification