Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)

28 Dec 2017 18:43 #210745 by Aνέστης Αδαμίδης
Εγώ είδα το Assassin's Creed. Οφείλω να πω ότι ήταν αρκετά ωραία ταινία, αν και ακόμη δεν έχω βρει τα χρονολογικά της πατήματα μέσα σε ολόκληρη τη σειρά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Dec 2017 11:34 #210777 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

TheReaper wrote: Εγώ είδα το Assassin's Creed. Οφείλω να πω ότι ήταν αρκετά ωραία ταινία, αν και ακόμη δεν έχω βρει τα χρονολογικά της πατήματα μέσα σε ολόκληρη τη σειρά.


Εδώ λέει κάποια πράγματα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Dec 2017 08:30 #210802 by A

the_prophet1987 wrote: Τελικά είδα το Jeepers Creepers 3 και πόνεσαν τα μάτια μου.Κρίμα πραγματικά.Είχαν φτιάξει ωραίο lore με τον Creeper,αποκαλύπτονταν νέα skills και gadgets σε κάθε ταινία,σαν τον Predator.Κι εκεί που πήγαμε να μάθουμε κάτι περισσότερο με το 3 μας άφησαν να περιμένουμε ένα ακόμη sequel.Το οποίο sequel στην καλύτερη να είναι μια ακόμη low budget ταινία,ενώ στην χειρότερη δε θα βγεί ποτέ.
Κρίμα για ένα απο τα πιο ενδιαφέροντα τέρατα στον χώρο των ταινιών τρόμου να χαραμίζεται έτσι μέσα σε κακές παραγωγές.


Τα ίδια έγραφα και εγώ αλλα τελικά δεν κρατήθηκες, την είδες! Κρίμα γιατί περιμέναμε πολυ καιρό και φάγαμε κρύα πατάτα. Σκέτη απογοήτευση είναι, και σε αυτό που γράφεις έχεις δίκιο, ίσως να μην δούμε άλλο JC, τουλάχιστον αξιοπρεπές!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Georgios Manolis, Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Dec 2017 08:37 #210803 by A
Χθες είδα στην τηλεόραση το The Book Thief. Την είχα δει όταν πρωτοβγήκε και χθες με κράτησε πάλι μέχρι το τέλος.
Είναι δραματική με θέμα μια ιστορία στον Β' Παγκόσμιο πόλεμο. Η ερμηνεία των ηθοποιών είναι απίστευτη και αυτό και μόνο απογειώνει την ταινία.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Dec 2017 11:26 #210812 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Με αυτά που είδα να λέτε δεν νομίζω να το δω το JC 3 :p Τα πρώτα 2 τα είχα δει με το κολλητό και μας άρεσαν αρκετά, από τα πιο ξεχωριστά "τέρατα" ο Creeper όντως.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Dec 2017 12:53 #210819 by A

Shikabane_Hime7 wrote: Με αυτά που είδα να λέτε δεν νομίζω να το δω το JC 3 :p Τα πρώτα 2 τα είχα δει με το κολλητό και μας άρεσαν αρκετά, από τα πιο ξεχωριστά "τέρατα" ο Creeper όντως.


Μείνε μακριά, η λέξη παρακμη είναι λίγη για να την χαρακτηρίσω. Φθηνη σε όλα της!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jan 2018 23:09 - 02 Jan 2018 23:21 #210969 by Aνέστης Αδαμίδης
Είδα το Wonder Woman και το Wonder Woman (animated). Ωραίες ταινίες και οι δύο, αλλά αυτό που πάντα με ενοχλούσε με τη Γυναίκα Θαύμα ήταν η χρονική τοποθέτησή της. Μάλλον δεν έχουν αποφασίσει οι ίδιοι σε ποια περίοδο γεννήθηκε, έζησε και σε ποιον μοντέρνο κόσμο ήρθε. Ήρθε κατά τον Β'ΠΠ; Εμφανίστηκε σε μια τεχνολογικά εξελιγμένη Γη;

Μήπως τελικά η κάθε ταινία λαμβάνει χώρα σε διαφορετική Γη;

@Shikabane: Η σελίδα που έστειλες μου κάνει για τα πανηγύρια. Πέραν του ότι έγιναν λάθη που δεν αναφέρθηκαν έστω χαρακτήρες από τα ήδη υπάρχοντα παιχνίδια στην ταινία, ώστε να γίνει ένας συσχετισμός, δεν υπάρχει χρονολογική συνέχεια.

Δηλαδή: Η ταινία πότε λαμβάνει χώρα; Πριν τον Desmond; Μετά; Αν είναι πριν, δε θα έχει κάποια λογική εξήγηση. Αν είναι μετά, τότε μπορώ να υποθέσω ότι ο μοχλός ήταν μια εξέλιξη του κρεβατιού. Όμως, χάνεται η μπάλα, διότι η Sofi μιλάει γι' αυτό λες και ήταν δική της ανακάλυψη. Επομένως ο Vidic ήρθε δεύτερος. Αν όντως ήρθε δεύτερος, γιατί αλλάξαν από μοχλό σε κρεβάτι; Αυτό βέβαια δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα, αλλά εν πάση περιπτώσει, η χρονολογική τοποθεσία δεν μπορεί να διευκρινιστεί.

Ακόμη δεν έχω παίξει το Origins, αλλά τώρα που πήρα το 4 μαζί με το παιχνίδι, δε θα αργήσω να ασχοληθώ μαζί του.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Jan 2018 08:24 #210974 by Γιώργος Δημητρούλης
Δουνκέρκη για φέτος και Bladerunner 2049 πιστεύω ότι είναι οι 2 καλύτερες ταινίες της χρονιάς.Εξαιρετική φωτογραφία,σκηνοθεσία,παραγωγή αλλά και σενάριο και για τις δύο.Το Justice League παρόλα τα προβλήματα με σκηνοθέτες και με την Warner Bros κατάφερε να είναι μια αξιόλογη ταινία η οποία μπορούσε σίγουρα να είναι και καλύτερη μεγάλα μείον της ταινίας τα κακά cgi σε μερικές σκηνές και τα άθλια reshoots του Josh Whedon.Επίσης έπρεπε να έχει περισσότερη διάρκεια γιατί νιώθει κανείς ότι το έτρεξαν.Το Thor Ragnarok ήταν ότι χειρότερο απο πλευράς Marvel με χιούμορ σχεδόν σε όλες τις σκηνές χωρίς να υπάρχει λόγος.Ελπίζω όλα να διορθωθούν στο Avengers 4 Infinity War απο τους Russo brothers οι οποίοι έβγαλαν το υπέρτατο Winter Soldier.Το Star Wars the Last Jedi ήταν πολύ καλύτερο απο το Force Awakens και πιστεύω ότι στο παγκόσμιο box office θα σπάσει όλα τα ρεκόρ.Αυτό που πρέπει να κάνουν πλέον είναι να φτιάξουν καινούργια σενάρια με νέους χαρακτήρες και να ξεφύγουν απο την παλιά επική και αξεπέραστη τριλογία την οποία αντιγράφουν έως σήμερα.
The following user(s) said Thank You: Georgios Manolis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Jan 2018 10:40 #210980 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
TheReaper Μόνο τα πρώτα 2 και το Brotherhood έχω παίξει και είχα ξεκινήσει το Revalations αλλά το άφησα προς το παρόν. Δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς με την ταινία αλλά δεν είναι δύσκολο να το τοποθετήσουν στο lore. Για το σαιτ δεν ξέρω τι είναι και τι δεν είναι, προσπάθησα να βρω κάτι που να λέει πως συνδέονται και το είχε ως πρώτη επιλογή.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jan 2018 10:40 #211472 by Γιώργος Δημητρούλης
Μην δείτε για κανένα λόγο το τελευταίο Jigsaw.Το μόνο που αξίζει είναι οι παγίδες.Το 1ο Saw ήταν και θα είναι για πάντα αξεπέραστο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.