Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)

16 Jan 2018 10:40 #211472 by Γιώργος Δημητρούλης
Μην δείτε για κανένα λόγο το τελευταίο Jigsaw.Το μόνο που αξίζει είναι οι παγίδες.Το 1ο Saw ήταν και θα είναι για πάντα αξεπέραστο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jan 2018 16:17 #211557 by Blood Prince
Στις προηγούμενες μέρες είδα την ταινία Everest 2015 όπως και την Atomic Blonde και μου άρεσαν.

Μεταξύ άλλων έχω ετοιμάσει να δω την ταινία Blade Runner 2049 και την ταινία The mountain between us. B)

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jan 2018 10:12 #211581 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα την ταινία The Disaster Artist που μας δείχνει το πως φτιάχτηκε μία από τις χειρότερες ταινίες ever αλλά που πλέον είναι Cult, το The Room του μυστήριου και εκκεντρικού Tommy Wiseau. Αυτό που κάνει ο εξαιρετικός James Franco είναι απίστευτο! Όσοι γνωρίζετε το The Room θα την απολαύσετε σίγουρα, πολύ γέλιο αλλά σου δείχνει και άλλα πράγματα που δεν ξέραμε για τον περίεργο Tommy!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jan 2018 13:04 - 22 Jan 2018 13:05 #211670 by Georgios Manolis
Είδα το The Commuter με τον Liam Neeson.Κλασικό το στύλ που τον έχουμε συνηθίσει.Η ταινία είναι στο ύφος του Non - Stop,σε κρατάει σε αγωνία στο πρώτο μισό της ταινίας χωρίς να κάνει απολύτως τίποτα.Και στο δεύτερο μισό αρχίζει η δράση.Αν σας άρεσαν αυτού του είδους οι ταινίες του Liam Neeson θα σας αρέσει και το The Commuter.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Feb 2018 01:50 - 04 Feb 2018 01:51 #212160 by Blood Prince
Πριν λίγο είδα την ταινία The IT 2017

Υπερεκτιμημένη,παιδική και σε κάποια σημεία βαρετή θα την χαρακτήριζα.

Δεν μου άρεσε σχεδόν καθόλου και πάλι καλά που την είδα όλη με το ζόρι.Την περίμενα πολύ καλύτερη !

Η σειρά ταινιών Insidious μου άρεσε πολύ πιο πολύ.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Feb 2018 12:28 #212198 by Μάρκος Ασκανιάν

the_prophet1987 wrote: Είδα το The Commuter με τον Liam Neeson.Κλασικό το στύλ που τον έχουμε συνηθίσει.Η ταινία είναι στο ύφος του Non - Stop,σε κρατάει σε αγωνία στο πρώτο μισό της ταινίας χωρίς να κάνει απολύτως τίποτα.Και στο δεύτερο μισό αρχίζει η δράση.Αν σας άρεσαν αυτού του είδους οι ταινίες του Liam Neeson θα σας αρέσει και το The Commuter.


Την είδα κι εγώ. Ξεκινάει δυναμικά αλλά καταντά πολύ προβλέψιμη ειδικά προς το τέλος.

Adododo!!!
The following user(s) said Thank You: Georgios Manolis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Feb 2018 14:35 #212223 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα το Thor: Ragnarok, πολύ ωραία ταινία με αρκετή δράση και ωραίο χιούμορ(μόνο ο πετράνθρωπος δεν μου άρεσε) και ένα απίστευτο, φουτουριστικό, μυθικό soundtrack! Εκπληκτικός ο Τζεφ Γκόλντμπλουμ!

Αν και γούστα είναι αυτά, δεν καταλαβαίνω πως ήταν προβλέψιμο το It. Το βιβλίο από το οποίο βασίστηκε η ταινία είναι αιτία έμπνευσης πολλών μεταγενέστερων ταινιών-σειρών οπότε ίσως φαίνεται προβλέψιμο επειδή ο κόσμος έχει φάει με το κουτάλι πολλές τέτοιες ταινίες και σειρές.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Feb 2018 11:17 #212419 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα το Blade Runner 2049. Παρότι η πρώτη ταινία δεν με είχε εντυπωσιάση η συγκεκριμένη μου άρεσε. Επιβλητική Cyberpunk ατμόσφαιρα, εξαιρετικό soundtrack και καλό plot αν και επηρεασμένο από άλλες ιστορίες(Matrix, Ghost in the Shell, I Robot) Στην αρχή ήταν λίγο κουραστικό για μένα αλλά μετά έφτιαξε. Είχε κάποιες βλακειούλες αλλά σαν γενική εμπειρία εμένα με άφησε ικανοποιημένο. Λογικά θα βγει και 3ο κάποια στιγμή υποθέτω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Feb 2018 19:33 #212449 by Georgios Manolis
Είδα χθές το The Cloverfield Paradox,πρώην God Particle.Το οποίο με το που ανακοινώθηκε οτι έρχεται στο Netflix την ίδια στιγμή έγινε διαθέσιμο.Η τρίτη ταινία της σειράς λειτουργεί ως prequel που οδηγεί στα γεγονότα του πρώτου Cloverfield,μέσα απο τρελά και περίεργα γεγονότα.

Κάθε ταινία έχει το δικό της χαρακτήρα και ύφος.Δεν γίνεται να αρέσουν όλες σε όλους αλλά ποιοτικά είναι αρκετά καλές.Όμως έχουν και οι τρείς περίεργα φινάλε και δε ξέρω που το πάνε ακόμα οι δημιουργοί και πως θα τα ενώσουν όλα μαζί.Αγαπημένη μου παραμένει το 10 Cloverfield Lane.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Feb 2018 22:27 #212461 by Angel
Είδα το Justice League και δεν τρελάθηκα....Θα μπορούσε να είχε βγει πολύ καλύτερη.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification