Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)

28 May 2017 23:40 #199106 by Δημήτρης Χατζής
Πριν 2 ώρες είδα τους Πειρατές στο Cinema.
Μπορώ να πω πως ήταν καλή αλλά οι προηγούμενες ήταν καλύτερες !!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 May 2017 19:19 - 29 May 2017 19:26 #199129 by Blood Prince
Χθες είδα την ταινία The Arrival και παρόλο που δεν με ενθουσίασε,βλεπόταν. Εχω ήδη ετοιμάσει και την Beauty and the Beast και θα την δω μόλις βρω χρόνο.Παρασκευή ή Σάββατο λογικά. :lol:

Η ταινία δεν με ενθουσίασε στο σκέλος του ρομαντικού-συναισθηματικού στοιχείου. Οσον αφορά την υπόθεση τα γεγονότα που είχαν να κάνουν με εξωγήινους και sci-fi μου τράβηξαν πιο πολύ το ενδιαφέρον.

Picture :
Warning: Spoiler!

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Jun 2017 12:59 #199341 by Georgios Manolis
Είδα χθές το War Machine με τον Brad Pit.Αρκετά καλό χιούμορ χωρίς να το παρακάνει και με κάποιες πιο emotional σκηνές.Σατιρίζει το πόλεμο η την εισβολή καλύτερα των Αμερικάνων στο Αφγανιστάν.Και το τέλος απλά γ@μ@ει,περίμενα κάτι πιο βαρύ αλλά μέσω του αστείου αποδίδει το point του καλύτερα νομίζω.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Jun 2017 23:56 - 05 Jun 2017 01:06 #199372 by Blood Prince
Την παρασκευή είδα την Rogue 1 η οποία είναι σχετική με το Star Wars και μου άρεσε αρκετά.

Σήμερα είδα μια ώρα απο την ταινία musical Beauty & the Beast αλλά δεν άντεξα να την δω όλη.Την είδα μέχρι την μέση και πάλι με το ζόρι γιατί δεν ήταν για τα γούστα μου.

edit:Είδα την Beauty and the Beast όλη τελικά.Είχε κάποιες καλές σκηνές,και την Emma Watson αλλά εμένα δεν μου άρεσε.Καθαρά ρομαντικό παραμύθι ήταν.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Jun 2017 13:49 #199392 by Πιέρρος Φουστέρης
Μέσα σε μία εβδομάδα, είδα τις εξής:
Doctor Strange
Man Down
Moana
Moonlight
xXx - Return of Xander Cage
War Dogs
Suicide Squad
Captain America - Civil War
Split
Fences
Έχω ξεκινήσει έναν μίνι-μαραθώνιο ταινιών του 2016 που δεν είχα δει. Στην λίστα-to-watch βρίσκονται οι τριπλάσιες, τις οποίες σκοπεύω να τις δω τις επόμενες 3-4 εβδομάδες, μιας κι έρχεται εξεταστική... xD

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jun 2017 11:21 - 07 Jun 2017 11:23 #199497 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα το Deadpool, μέτρια ταινία αν και πιστή στο ύφος του χαρακτήρα από τα κόμικ. Το σενάριο δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, ήταν γεμάτο σεξουαλικά αστεία που με κούρασαν και είχε αρκετά easter egg και references, αρκετά από τα οποία ήταν πετυχημένα. Οι σκηνές δράσης καλές. Αν της έβαζα βαθμολογία θα ήταν ένα 6.5 στη καλύτερη.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jun 2017 19:37 #199646 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα και το Suicide Squad. Παρότι είχα χαμηλές προσδοκίες μου άρεσε αρκετά. Πολύ διασκεδαστικό και μου άρεσε ιδιαίτερα το πως απεικόνιζε τους κακούς πρωταγωνιστές και την ιδιοσυγκρασία τους.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Jun 2017 17:57 #199966 by A
Είδα το Insidious 3.Έχει κάποιες απότομες σκηνές τρόμου είναι η αλήθεια κάτι που σώζει την κατάσταση. Δυστυχώς παρουσιάζεται με τον πιο κωμικό τρόπο η ένωση της ομάδας που εξολοθρεύει δαίμονες, κάτι το οποίο με ξενέρωσε. Ήθελε λίγο παραπάνω προσοχή και θα του έβαζα άνετα ένα 7ακι. Τώρα βάζω 6.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Jun 2017 23:18 #199976 by Angel
Είδα το Power Rangers και έχω να πω το εξής: δεν έχω δεί χειρότερη μ......α τα τελευταία δύο χρόνια....Μαζί με το The Witch...

The sword of destiny has two edges. You are one of them.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jun 2017 19:03 #200142 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα το Wonder Woman χθες, πολύ καλή ταινία και είχα πάει με χαμηλές προσδοκίες. Στις καλύτερες με ήρωες που έχω δει. Δεν ήξερα και καλά το origin story της και κάποια πράγματα δεν τα περίμενα. Είχε από όλα η ταινία, πολύ προσεγμένη σε όλους τους τομείς. Ήταν και σε Dolby Atmos η προβολή και η μουσική τα έσπασε! Θεά Gal Gadot!
The following user(s) said Thank You: Βασιλης Γαλανος

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification