Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Λέξη-Κλειδί

Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)

Περισσότερα
14/09/2017 10:40 #205465 από Shikabane_Hime7
Shikabane_Hime7 απάντησε στο θέμα: Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)
Σαν την ατάκα του Vader στον Krennic δεν έχει :p

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14/09/2017 19:41 #205489 από Blood Prince
Blood Prince απάντησε στο θέμα: Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)
Την ταινία θρίλερ Holidays 2016 έβλεπα πριν λίγο...αλλά σταμάτησα να βλέπω μετά τα πρώτα 40 λεπτά...δεν μου άρεσε καθόλου..... :sick:

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Περισσότερα
19/09/2017 14:50 #205687 από Dovahkiin
Dovahkiin απάντησε στο θέμα: Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)
Μετά από πάρα πολλά χρόνια (δημοτικό θα ήμουν τελευταία φορά που την είδα), αποφάσισα να κατεβάσω και να δω το Fifth Element. Είναι απ' αυτές τις ταινίες που όσα χρόνια κι αν περάσουν θυμάσαι επακριβώς κάθε της σκηνή και ατάκα. Καμμένη όσο δεν πάει, με πολύ γέλιο. Δεν πρόλαβα να τη δω όμως όλη χθες και θα τη συνεχίσω σήμερα το βράδυ.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Περισσότερα
19/09/2017 16:05 #205688 από Phobos
Phobos απάντησε στο θέμα: Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)
Είδα Dunkirk πρόσφατα σχετικά. Μέχρι το πρώτο μισάωρο κόντευε να με πάρει ο ύπνος με το στόμα μου μπουκωμένο ποπκορν και στην υπόλοιπη ώρα περίπου που κράτησε έσφιγγα τα μπράτσα της καρέκλας από την αγωνία και κόντευα να κλάψω σαν μικρό παιδί προς το τέλος.

Ή εγώ είμαι ευαίσθητος ή η ταινία ξέρει πως να σε κάνει να κλάψεις σαν μπέμπης. Την είδε κανείς άλλος να μου πει αν έπαθε το ίδιο;

Περισσότερα
20/09/2017 18:19 - 20/09/2017 18:20 #205749 από Shikabane_Hime7
Shikabane_Hime7 απάντησε στο θέμα: Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)

Dovahkiin έγραψε: Μετά από πάρα πολλά χρόνια (δημοτικό θα ήμουν τελευταία φορά που την είδα), αποφάσισα να κατεβάσω και να δω το Fifth Element. Είναι απ' αυτές τις ταινίες που όσα χρόνια κι αν περάσουν θυμάσαι επακριβώς κάθε της σκηνή και ατάκα. Καμμένη όσο δεν πάει, με πολύ γέλιο. Δεν πρόλαβα να τη δω όμως όλη χθες και θα τη συνεχίσω σήμερα το βράδυ.

Την είχα δει μικρός και είχα τρελαθεί, ειδικά με τη Μίλα! Την ξανά είδα μεγαλύτερος και είπα "Τη πατάτα είναι αυτή; Πως μου άρεσε;" Μετά βάλαμε να τη δούμε με τη παρέα μου, από τα 6 άτομα μόνο εγώ και άλλος ένας την είχε δει, ο οποίος και αυτός την είχε δει μόνο μικρός και έλεγε ότι είναι ταινιάρα. Κάνω εγώ νόημα στον ένα φίλο μου ότι κόβω το λαιμό μου και καλά ότι είναι μούφα και τον έπιασε νευρικό γέλιο. Ε τελικά στο τέλος, παρά τον θεό Κρις Τάκερ, η ταινία φάνηκε μεγάλη βλακεία σε όλους και ο φίλος που την είχε δει μικρός έλεγε: " Συγνώμη ρε μαλ...ες...Συγνώμη...Θυμόμουν ότι ήταν καλή, μάλλον επειδή ήμουν παιδί!"

Για έφηβους μόνο.

Phobos: Για το Dunkirk έχω ακούσει και καλά και κακά λόγια. Θα το δω όταν βγει DVD.

Εγώ ολοκλήρωσα το SAW 3 και έχω ανάμεικτα συναισθήματα. Μπερδεύτηκε πολύ το πράγμα στο τέλος αλλά γενικά παλευόταν, η συνέχεια λογικά θα είναι χειρότερη.
Τελευταία διόρθωση: 20/09/2017 18:20 από Shikabane_Hime7.

Περισσότερα
21/09/2017 00:22 #205763 από Dovahkiin
Dovahkiin απάντησε στο θέμα: Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)

Shikabane_Hime7 έγραψε:

Dovahkiin έγραψε: Μετά από πάρα πολλά χρόνια (δημοτικό θα ήμουν τελευταία φορά που την είδα), αποφάσισα να κατεβάσω και να δω το Fifth Element. Είναι απ' αυτές τις ταινίες που όσα χρόνια κι αν περάσουν θυμάσαι επακριβώς κάθε της σκηνή και ατάκα. Καμμένη όσο δεν πάει, με πολύ γέλιο. Δεν πρόλαβα να τη δω όμως όλη χθες και θα τη συνεχίσω σήμερα το βράδυ.

Την είχα δει μικρός και είχα τρελαθεί, ειδικά με τη Μίλα! Την ξανά είδα μεγαλύτερος και είπα "Τη πατάτα είναι αυτή; Πως μου άρεσε;" Μετά βάλαμε να τη δούμε με τη παρέα μου, από τα 6 άτομα μόνο εγώ και άλλος ένας την είχε δει, ο οποίος και αυτός την είχε δει μόνο μικρός και έλεγε ότι είναι ταινιάρα. Κάνω εγώ νόημα στον ένα φίλο μου ότι κόβω το λαιμό μου και καλά ότι είναι μούφα και τον έπιασε νευρικό γέλιο. Ε τελικά στο τέλος, παρά τον θεό Κρις Τάκερ, η ταινία φάνηκε μεγάλη βλακεία σε όλους και ο φίλος που την είχε δει μικρός έλεγε: " Συγνώμη ρε μαλ...ες...Συγνώμη...Θυμόμουν ότι ήταν καλή, μάλλον επειδή ήμουν παιδί!"

Για έφηβους μόνο.

Φυσικά και είναι πατάτα, αλλά είναι πατάτα που βλέπεται νομίζω αρκετά ευχάριστα όταν θες να δεις κάτι εντελώς χαλαρό και καμμένο. Και φυσικά, πιο πολύ την έβαλα για να πέσω κάτω απ' τα γέλια με τις ατάκες και το όλο στήσιμο του χαρακτήρα που υποδυόταν ο Chris Tucker, όπως κι έγινε. :lol:

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Shikabane_Hime7

Περισσότερα
25/09/2017 23:01 #206030 από TheReaper
TheReaper απάντησε στο θέμα: Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)
Έχει μείνει κάνας άλλος δυσαρεστημένος από την τελική μάχη στο Kill Bill 2; Εμένα δε μου άρεσε καθόλου. Πιο πολύ ζορίστηκε με άλλους αντιπάλους, παρά με τον ίδιο τον Bill. Γαμώ τη τύφλα μου δηλαδή, boss fight είναι, προσποιήσου ότι είσαι ζόρικος πια! Σα να παίζεις Dark Souls και το τελευταίο Boss είναι ο Μπομπ Σφουγγαράκης! Τέρμα cringe!

Περισσότερα
25/09/2017 23:29 #206042 από Shikabane_Hime7
Εμένα μου άρεσε γιατί είχε ένταση που φαινόταν στις εκφράσεις και σε αυτά που έλεγαν, παρότι κράτησε λίγο. Δεν νομίζω πως όλες οι μάχες πρέπει να είναι εντυπωσιακές και να κρατάνε πολύ. Τον έστειλε ωραία :p

Περισσότερα
26/09/2017 19:44 #206083 από TheReaper
TheReaper απάντησε στο θέμα: Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)
Ήταν εντελώς fail. Απέδειξε ότι εν τέλει ήταν απλά μια killer και όχι assassin. Όταν είχε ξεκινήσει όλη αυτή η ιστορία, είχες την εντύπωση ότι είχε ένα κίνητρο, μια αιτία για να σκοτώσει όσους της φέρθηκαν σκάρτα. Με την τόσο μικρή μάχη ανάμεσα σε αυτούς τους δύο, έδειξε ότι απλά σκοτώνει από χόμπυ και όχι για να τιμωρήσει. Δηλαδή έχει ο Bill δίκιο, καθώς την χαρακτήρισε ως απλό φονιά.

Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι όταν κάποιος σου φέρεται τόσο κάλπικα και σε αδικεί τόσο απίστευτα πολύ, όταν φτάνεις στο σημείο να τον αντιμετωπίζεις, υιοθετείς μια μέθοδο. "Παίζεις" μαζί του, για να του δείξεις ότι τον έχεις για πλάκα, αλλά τον αφήνεις να το χαρεί λίγο, να πάρει μια ψεύτικη ελπίδα και μετά τον κατατροπώνεις πανηγυρικά. Ο τρόπος που πέθανε ο Bill έδειξε ότι η Beatrix δεν είχε κανένα σκοπό να του δείξει πόσο λάθος έκανε και απλά τον σκότωσε γιατί ήταν ο τελευταίος στη σειρά. Εντελώς συνηθισμένα πράγματα δηλαδή για ένα φονιά.

Περισσότερα
26/09/2017 21:47 #206095 από Blood Prince
Blood Prince απάντησε στο θέμα: Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)
Την ταινία Jurassic World 2015 είδα πριν λίγο.

Δεν με ενθουσίασε αλλά δεν με πήρε και ο ύπνος.Βλεπόταν ντάαξξ :)

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.906 δευτερόλεπτα