Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Dead or Alive 5

10 Jul 2015 17:43 #164421 by Στέφανος Λέγος
Δεν είχα πολυασχοληθεί με τη σειρά λόγω του ότι δεν είχα κονσόλα.
Με το DoA 5 στο Pc, ρέπει να πω όμως, ότι απαιτεί διδακτορικό για να πεις ότι το "κατέχεις".
Άπειροι συνδυασμοί, άμυνες, λαβές, λαβές πάνω στις λαβές.
Το training mode δείχνει τις δυνατότητες του παιχνιδιού, το οποίο πραγματικά ο καλύτερος θα κερδίσει.
Λιγο καλύτερα γραφικά και φυσική (εκτός των στηθίων και των ρούχων) να είχε, θα ηταν σουπερ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Oct 2015 15:24 - 14 Sep 2016 01:57 #169473 by Χριστιάνα Θάνου
To Dead or Alive 5: Last Round, αποτελεί μία εξαιρετική επιλογή για όποιον θέλει να παίξει ένα Tekken clone. Με αυτό θέλω να πω ότι το σύστημα μάχης και η ταχύτητα του gameplay, μόνο με την σειρά Tekken μπορεί να συγκριθεί. Δεν βλέπουμε δηλαδή εδώ ούτε την αργή κίνηση του Mortal Kombat, ούτε τα τρομερά combos από Street Fighter. Μία ανάλαφρη ιστορία συνοδεύει τα κορίτσια και αγόρια φυσικά στο νησί του Dead or Alive.

Θα το πρότεινα σε όσους θέλουν να δουν ωραίες παρουσίες με αποκαλυπτικά ρούχα. Αν ενδιαφέρεστε μπορείτε να αγοράσετε add-ons από το store, ρούχα δηλαδή με διαφορετικές θεματολογίες αλλά κατά την άποψή μου είναι πεταμένα χρήματα. Εγώ έχω κολλήσει πολύ και θα συνεχίζω να παίζω Dead or Alive 5 γιατί περνάω καλά και είναι το μόνο που μοιάζει με την αγπαημένη μου σειρά, Tekken, στο PS4 δηλαδή.

Με ποιον χαρακτήρα παίζετε πιο πολύ στο Dead or Alive 5? Προσωπικά το καλύτερο score το κάνω με την Christie όσον αφορά το Arcade mode. Από την άλλη, πρόσφατα άρχισα να προσέχω τον Ζack ο οποίος κάνει Muay Thai και λόγω της ενασχόλησής μου με το άθλημα, μου είναι πιο εύκολο να παίξω μαζί του καθώς μπορώ να κρίνω σωστά ποιες κινήσεις του είναι για κοντινή, μεσαία και μακρινή απόσταση. Εσείς με ποιον/ποια παίζετε πιο πολύ;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Oct 2015 20:56 #169631 by Doreen Green
Replied by Doreen Green on topic Dead or Alive 5
Hitomi , αν και είμαι του Tae kwon do και μετά Mila.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 May 2016 01:22 - 08 May 2016 01:27 #181018 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Dead or Alive 5
Dead or Alive 5: Last Round: Η Naοtora Li



Νέα μαχήτρια η οποία προέρχεται από το Samurai Warriors Chronicles 2nd προστέθηκε ως update για το παιχνίδι Dead or Alive 5 μαζί με την πίστα Azuchi από το Dead or Alive 3.Το όνομα της συγκεκριμένης μαχήτριας είναι Naotora Li και μέσα στους επόμενους μήνες θα ακολουθήσουν DLC εμπνευσμένα από το Samurai Warriors.

Κατά την γνώμη μου πρόκειται για μια ωραία παρουσία η οποία έχει πάρει χαρακτηριστικά απο το Samurai Warriors στον τρόπο μάχης και φυσικά παρουσιάζει διάφορα προτερήματα και ελαττώματα όπως όλοι οι χαρακτήρες.

Διαβάστε περισσότερα στο αντίστοιχο άρθρο και στο review του Dead or Alive 5 παιχνίδι που κυκλοφόρησε τον Μάρτιο του 2015.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jul 2016 21:45 #183868 by Καλλινίκη
Replied by Καλλινίκη on topic Dead or Alive 5
Περίμενα χρόνια να βγει ένα Dead or Alive σε PC και εν τέλει βγήκε το 5.
Μου άρεσε πάρα πολύ το παιχνίδι μιας και έχουν προσθέσει επιπλέον κινήσεις σε κουμπιά (έχω παίξει μόνο το 2 τα μετέπειτα όχι) και τα γραφικά του είναι πολύ ωραία. Το story mode δεν μου άρεσε και τόσο πολύ γιατί δεν έχεις ένα σταθερό παίκτη και δεν ξέρεις τις κινήσεις του καθενός.
Αγαπημένη χαρακτήρας είναι η Kasumi.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Dec 2016 13:51 #191455 by Μάνος Γρυπάρης
Στο τελευταίο live του 2016 οι Users παίξαμε Dead or Alive 5: Last Round.

Ωραία εμπειρία, ωραίες παρουσίες. Το παλέψαμε αλλά τελικά η Χριστιάνα μοίρασε πόνο. Δείτε το live:


File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 May 2017 17:13 - 16 May 2017 17:15 #198499 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Dead or Alive 5: Last Round - Cowgirl Costumes DLC


Μόνες στην Άγρια... Δύση.

Η Koei Tecmo ανακοίνωσε την διάθεση ενός νέου DLC με costumes για της ηρωίδες του Dead or Alive 5: Last Round.

Δείτε το βίντεο και διαβάστε περισσότερα στη σχετική είδηση.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jul 2017 20:44 #202332 by Angel
Replied by Angel on topic Dead or Alive 5
Last Round Downloads


Η εκδότρια εταιρεία Koei Tecmo ανακοίνωσε ότι το Dead or Alive 5: Last Round ξεπέρασε τα εννιά εκατομμύρια downloads, συμπεριλαμβανόμενης και της Core Fighters έκδοσης.

Για να το γιορτάσει, η εταιρεία θα ξεκινήσει ένα event όπου θα μπορείτε να επιλέξετε 16 γυναικείους χαρακτήρες για να παίξετε δωρεάν. Για την ώρα αυτό το event έχει επιβεβαιωθεί πως θα είναι διαθέσιμο στην Ιαπωνία και είναι πολύ πιθανό να γίνει διαθέσιμο για όλο τον κόσμο. Αν είστε fans της Ii Naotora, να ξέρετε πως θα είναι διαθέσιμη μόνο για τις PS4 και Xbox One εκδόσεις του game. Επίσης, τα Attack on Titan DLC costumes θα αποσυρθούν σήμερα, οπότε έχετε ελάχιστο χρόνο να προλάβετε να τα αποκτήσετε.

Το Dead or Alive 5 κυκλοφόρησε το 2012 για να ακολουθήσει η Last Round έκδοση το 2015, με την οποία ο τίτλος μπήκε στην τωρινή γενιά games. Η δωρεάν Core Fighters έκδοση κυκλοφόρησε επίσης το 2015. Είναι επίσης γνωστό σαν ένα από τα games με τα περισσότερα DLC στην αγορά και τον Ιανουάριο έφτασε τα οκτώ εκατομμύρια downloads.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Aug 2017 18:26 #203642 by Angel
Replied by Angel on topic Dead or Alive 5
Καλοκαιρινά Οutfits στο Νέο Season Pass


Ένα νέο season pass έρχεται να προστεθεί στο Dead or Alive 5: Last Round φέρνοντας καλοκαιρινές αμφιέσεις με το συνολικό κόστος των DLC να ανέρχεται στα 535 ευρώ.

Το Dead or Alive μας κακομαθαίνει τον τελευταίο καιρό με τα DLC του. Θα περίμενε κανείς πως θα υπήρχε σταματημός με τα DLC αλλά από την άλλη, γιατί να υπάρξει; Καλοκαίρι είναι, ζέστη κάνει οπότε τα κορίτσια και τα λιγοστά αγόρια του Dead or Alive αποφάσισαν να αφήσουν τις διαμάχες τους και να πάνε μια βόλτα στη παραλία.



Οι καλοκαιρινές αμφιέσεις θα είναι διαθέσιμες σε PC, PS4 και Xbox One. Μπορείτε να αποκτήσετε αυτές τις αμφιέσεις αγοράζοντας το season pass που θα κοστίζει 53 ευρώ, ενώ θα μπορείτε να αγοράσετε ξεχωριστά τις αγαπημένες σας. Για εσάς που θα αγοράσετε το season pass, η Team Ninja θα σας δώσει δύο χρυσές ninja αμφιέσεις για Kasumi και Ayane. Το συνολικό κόστος των DLC του Dead or Alive 5: Last Round ανέρχεται πλέον στα 535 ευρώ.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification