Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Street Fighter 5

14 Dec 2014 15:13 - 30 Nov 2016 06:07 #154196 by Μάνος Γρυπάρης


Το Street Fighter 5 ανακοινώθηκε στην E3 2014. Σύμφωνα με την Capcom θα περιλαμβάνει νέα multiplayer modes, spectate mode για να δείτε αγώνες ανάμεσα σε άλλους παίκτες και εξελιγμένα combos ακόμη και στον αέρα

Το Street Fighter 5 θα κυκλοφορήσει αποκλειστικά σε PS4 και PC. καθώς η Sony εξασφάλισε τα αποκλειστικά δικαιώματα για τις κονσόλες. Θα τοποθετείται χρονικά ανάμεσα στο Street Fighter 3 και το Street Fighter 4. Το Ultra Street Fighter IV θα κάνει επίσης την εμφάνισή του στο PS4 ως console exclusive για τις κονσόλες όγδοης γενιάς (κυκλοφορεί ήδη για PC, PS3 και Xbox 360).

Διαβάστε το review




File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2014 15:59 #154198 by Αλέξανδρος Μυρωνίδης
Street Fighter ρε φίλε!Τι κάψιμο είχε πέσει με Vega και Chun-Li!

Ρωτήστε με ότι θέλετε πάνω στο League of Legends,και θα σας απαντήσω στο επόμενο login μου!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2014 16:57 #154203 by Χριστιάνα Θάνου
Μου αρέσει πολύ το Revenge system με το οποίο μαζεύεις όσο χτυπάει ο άλλος και έχεις έστω μια πιθανότητα να γυρίσεις τον αγώνα ακόμα και αν σου μείνει λίγο HP. Πέρα από αυτό, το gameplay είναι αρκετά πιο γρήγορο από ότι στα προηγούμενα games. Περιμένω να δω κάποιο άλλο video για να δούμε και τα γραφικά λίγο....Οκ οι health bars είναι διαφορετικές αλλά οπτικά δεν βρίσκω κάποια σημαντική διαφορά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Feb 2015 08:02 #156287 by Πιέρρος Φουστέρης
Παρακολουθήστε ένα ματς μεταξύ Ryu και Chun-Li (λόγω της μη ολοκληρωμένης έκδοσης) που παίχτηκε σε τουρνουά στην Ταϊβάν από δύο pro παίχτες:


"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Mar 2015 00:44 #157810 by Πιέρρος Φουστέρης
Διέρρευσαν οι πρώτες πληροφορίες!

Στα πλαίσια της PAX East, η Capcom διαφήμισε t-shirts του παιχνιδιού, τα οποία έχουν, στη μπροστινή τους όψη, τον Ryu σε ηρωική πόζα, ενώ η διαφήμιση έλεγε: "Όλοι αναμένουν το Street Fighter 5 που έρχεται την άλλη άνοιξη για PS4 και PC. Μέχρι τότε αγοράστε το επίσημο t-shirts με τον Ryu σε ηρωική πόζα για 25 δολάρια". Το γεγονός, όμως, ότι αποσύρθηκε η εν λόγω διαφήμιση πολύ σύντομα μας κάνει να σκεπτόμαστε αν αυτή η κίνηση ήταν σκόπιμη ή "προγραμματισμένη". Διαβάστε περισσότερα στη σχετική είδηση!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 May 2015 01:39 #161287 by Μάνος Γρυπάρης
Πρώτο τρέιλερ για τον M.Bison.



Μάλλον η Capcom ζήλεψε την Warner και θα μας ανακοινώνει τους μαχητές έναν έναν, λες και δεν τους ξέρουμε ήδη.

Καλό θα ήταν οι developers να αφοσιώνονται στο να βγάζουν περισσότερους νέους χαρακτήρες παρά τρέιλερ για τους ήδη γνωστούς.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 May 2015 13:13 #161304 by Άγγελος Νικολάου
Εγώ αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι εάν είναι παιχνίδι εύκολο για κάποιον ο οποίος δεν έχει συνηθίσει τα fighting games , καθώς το πρώτο μου ήταν το tekken και δεν είχα ιδέα από combos διότι δεν ήξερα αρκετά καλά αγγλικά για να καταλάβω τι να κάνω και έτσι δεν ξαναέπαιξα fighting παιχνίδι .. Κατά την γνώμη σας αξίζει η αγορά του ; Έχει online η μόνο offline multiplayer ? Ευχαριστώ ! :lol:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jun 2015 00:54 #162528 by Μάνος Γρυπάρης

FuriousPanda wrote: Εγώ αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι εάν είναι παιχνίδι εύκολο για κάποιον ο οποίος δεν έχει συνηθίσει τα fighting games , καθώς το πρώτο μου ήταν το tekken και δεν είχα ιδέα από combos διότι δεν ήξερα αρκετά καλά αγγλικά για να καταλάβω τι να κάνω και έτσι δεν ξαναέπαιξα fighting παιχνίδι .. Κατά την γνώμη σας αξίζει η αγορά του ; Έχει online η μόνο offline multiplayer ? Ευχαριστώ ! :lol:

Το παιχνίδι είναι εύκολο αν παίζεις με την CPU στο Normal. Αλλά πλέον από την πρώτη έκδοση του Street Fighter 4 μέχρι σήμερα όσοι εξασκούνται στα combos, αν "σε πιάσουν" στο online σε κόβουν φέτες και δεν έχεις ελπίδα.

Εννοείται ότι έχει online.Fighting χωρίς online δεν υπάρχει πλέον. Από το SF4 το online είναι must κιόλας. Αγόρασέ το Ultra Street Fighter 4 για PC να το ευχαριστηθείς και θα είσαι έτοιμος μέχρι τον Μάρτιο του 2015 με σκληρή προπόνηση.


Ανακοινώθηκαν νέα στοιχεία για το gameplay μαζί με screenshots . Ξεχωρίζει η V-Gauge μπάρα όπου όσο δέχεστε χτυπήματα τόσο θα γεμίζει.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jun 2015 10:49 #162537 by Στέφανος Λέγος
Από το gameplay video, (Chun Li Vs Ryu) μου άρεσε που όταν έπεφτε ο παίκτης κάτω τρανταζόταν τα φώτα του εστιατορίου στο background.
Επίσης, είδα πιο καλά και φυσικά γραφικά, υπερφυσικά σχεδιασμένους χαρακτήρες (πιστοί στα original concept), πιο όμορφα lightning effects. Αλλά η γενική εικόνα είναι Street Fighter IV.
Πράγμα που δεν είναι κακό.
Προσωπικά είμαι της σχολής του Mortal Kombat και του Tekken, και γενικά "καρατάκια" με πολλά flashes, σπίθες και τόσο γρηγορα με ζαλίζουν.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2015 12:07 #162742 by Πιέρρος Φουστέρης
Αποκλειστική στο PS4 η beta του Street Fighter 5!

Η Capcom, στην press conference της Sony στην E3, παρουσίασε ένα νέο gameplay trailer του Street Fighter 5, όπου βλέπουμε την επιστροφή παλιών χαρακτήρων, και έδωσε περισσότερες πληροφορίες για την beta! Διαβάστε περισσότερα στη σχετική είδηση, παρακολουθήστε το video παρακάτω και διαβάστε τι έγινε στην press conference της Sony εδώ .


"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification