Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Λέξη-Κλειδί

Latest Topics

emo An arrow in the knee's Avatar
Τελευταίο post από An arrow in the knee
27 Ιουν 2017 01:05
emo the_prophet1987's Avatar
Τελευταίο post από the_prophet1987
27 Ιουν 2017 01:05
emo DoUzOs's Avatar
Τελευταίο post από DoUzOs
27 Ιουν 2017 00:45
emo the_prophet1987's Avatar
Τελευταίο post από the_prophet1987
27 Ιουν 2017 00:40
emo DoUzOs's Avatar
27 Ιουν 2017 00:40
emo DoUzOs's Avatar
27 Ιουν 2017 00:33
emo DoUzOs's Avatar
27 Ιουν 2017 00:25
emo Zaratoth's Avatar
Τελευταίο post από Zaratoth
27 Ιουν 2017 00:19
emo DoUzOs's Avatar
27 Ιουν 2017 00:03
emo DoUzOs's Avatar
26 Ιουν 2017 23:53

TOPIC: A.W.: Phoenix Festa

A.W.: Phoenix Festa 27 Ιαν 2017 23:23 #193104

• Lordwinter
  • Lordwinter's Avatar
  • Διευθυντής σύνταξης
  • Thank you received: 146

To A.W.: Phoenix Festa είναι ένα από τα ελάχιστα exclusives που είδαμε το 2016 για το PS Vita. Από πλευράς gameplay μπορεί να χαρακτηριστεί ως ένα Action RPG με μπόλικα Dating sim στοιχεία στα πλαίσια του Persona 4: Golden. To σενάριο του βασίζεται στις νουβέλες/manga/anime The Asterisk War, αλλά ακόμη και αν δεν έχετε ασχοληθεί μαζί τους δεν θα έχετε ιδιαίετερο πρόβλημα να εγκλιματιστείτε με το παιχνίδι, καθώς η ιστορία του ξεκινά από την αρχή και έχετε το απαραίτητο χρονικό περιθώριο για να γνωριστείτε με τους πρωταγωνιστές του.
To A.W.: Phoenix Festa κυκλοφορεί από τις 26 Ιουλίου 2016 αποκλειστικά στο PS Vita.
The administrator has disabled public write access.

A.W.: Phoenix Festa 06 Φεβ 2017 13:02 #193482

• Kalliniki
  • Kalliniki's Avatar
  • Game Maniac
  • Thank you received: 91
A.W. Phoenix Festa Review

Διαβάστε το review του Παντελή Δασκαλέλο για το Action RPG/Dating Simulator της Bandai Namco Games και είναι αποκλειστικά μόνο για PS Vita. Περιμένουμε τις απόψεις σας!

A.W.: Phoenix Festa 17 Φεβ 2017 16:52 #193914

• Lordwinter
  • Lordwinter's Avatar
  • Διευθυντής σύνταξης
  • Thank you received: 146
Τους τελευταίους μήνες έχω αρχίσει να ασχολούμαι και πάλι με το PS Vita μου, το οποίο και είχα εγκαταλείψει, καθώς παρατήρησα ότι άρχισαν να κυκλοφορούν διάφορα exclusives. Ένα από αυτά είναι το A.W. Phoenix Festa της Bandai Namco Games, μια αν μη τι άλλο ιδιόμορφη κυκλοφορία. Στην προκειμένη περίπτωση έχουμε να κάνουμε με ένα συνδυασμό Action RPG και Dating Sim μηχανισμών. Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί με κάποιο αμιγώς Dating Sim game, αλλά έχω δοκιμάσει αρκετά JRPG με ανάλογους μηχανισμούς, όπως το Persona 4: Golden και το Conception II. Τα τελευταία μου έχουν αφήσει θετικές εντυπώσεις και ευχάριστες αναμνήσεις, οπότε είπα να δώσω στο A.W. Phoenix Festa μια ευκαιρία.

Ασχολήθηκα 20 περίπου ώρες μαζί του πραγματοποιώντας επτά συνολικά playthroughs και μπορώ να πω ότι στο διάστημα αυτό πέρασα πολύ ευχάριστα. Το μόνο ουσιαστικό ελάττωμα του παιχνιδιού είναι η επιφανειακή προσέγγιση των δύο genres, αφού δεν υπάρχει το απαιραίτητο βάθος στο σύστημα μάχης, αλλά ούτε στους Dating sim μηχανισμούς. Σε γενικές γραμμές δηλαδή θεωρώ ότι είναι μια αξιόλογη κυκλοφορία. Για να είμαι ειλικρινής με τη πρώτη ευκαιρία θα συνεχίσω να ασχολούμαι μαζί του, καθώς θέλω να ολοκληρώσω τρία ακόμη playthroughs για να δω όλες τις πιθανές εκδοχές της ιστορίας.
Time to create page: 0.520 seconds