Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Kingdom Come: Deliverance

22 Jan 2014 21:48 - 18 Aug 2015 13:37 #139463 by Nik Manda


Το Kingdom Come: Deliverance είναι ένα open-world RPG. Σε αυτό το game δεν υπάρχει καθόλου μαγεία, θα βρισκόμαστε σε μάχες βασισμένες σε αληθινά γεγονότα κάτι το οποίο θα το κάνει να ξεφεύγει τελείως από τα mainstream RPG!

Θα είμαστε σε ένα open-world περιβάλλον και τα quest θα μπορούμε να τα εκτελέσουμε με την δικιά μας σειρά όποτε θέλουμε! Οι μάχες θα γίνονται είτε ενώ είστε πεζοί, είτε έφιπποι ενώ θα υπάρχουν και castle sieges και θα μπορούμε να φτιάξουμε τα δικά μας όπλα!



Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε αυτό το άρθρο .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jan 2014 22:29 #139467 by Jester
To Kingdom Come φαίνεται πολλά υποσχόμενο project με ενδιαφέροντα στοιχεία που, κατά τη γνώμη μου, δεν προσπαθεί να διαδεχτεί το Skyrim ή γενικότερα τη σειρά Elder Scrolls.

Σαφώς δανείζεται στοιχεία όπως ο ανοιχτός κόσμος και η δυνατότητα να τον εξερευνήσεις "ελεύθερα". Ωστόσο τα Elder Scrolls είναι δομημένα γύρω από την πλούσια μυθολογία του fantasy στοιχείου που υπηρετούν, η οποία μάλιστα αλληλεπιδρά σημαντικά με τον κόσμο του παιχνιδιού (daedric encounters κλπ.). Πέραν αυτού υπάρχουν και στοιχεία που στη σειρά Elder Scrolls έχουν σχεδόν τελειοποιηθεί, όπως τα σχεδόν ανεξάντλητα και σχεδόν πάντα ενδιαφέροντα dungeons που συναντά ο παίκτης και μπορεί να εξερευνήσει.

Το Kingdom Come δεν ξέρουμε αν θα έχει τέτοια στοιχεία και πως θα υλοποιηθούν. Ξέρουμε ότι επιλέγει έναν διαφορετικό δρόμο: να βγάλει τελείως το fantasy και να πατήσει στον πραγματικό μεσαίωνα. Θεωρώ ότι στη βάση αυτή το παιχνίδι θα πάρει έναν διαφορετικό δρόμο από το Skyrim. Και αυτό δεν είναι σε καμία περίπτωση κακό πράγμα...

Α, και μια τελευταία γκρίνια...Καλή η μηχανή της crytek αλλά κάποια στιγμή πρέπει οι εταιρείες να προσωρήσουν σε καινούριες αναβαθμισμένες λύσεις για τα νέα συστήματα (όπως κάνει π.χ. το νέο Dragon Age...)

Τempora mutantur et nos mutamur in illis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2014 00:25 - 26 Jan 2014 22:36 #139470 by Νικος Μπελτσος
Ακούγεται ενδιαφέρων οπότε το μονό που περιμένουμε είναι να το παίξουμε

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2014 00:36 #139471 by Νικολής Ασημάκης
Αναπόφευκτη η σύγκριση και με Elder Scrolls, αλλά και με Mount & Blade. Ειδικά οι μάχες και οι πολιορκίες αυτό μου έφεραν απευθείας στο μυαλό. Το περιμένω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2014 01:22 #139472 by Alex Filos
Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. Πιστεύω θα πιάσουν άνετα τον στόχο τους στο kickstarter. Τώρα για διάδοχος του Skyrim δεν το νομίζω. Το Skyrim είναι μέτριο και κακοφτιαγμένο ενώ αυτό εδώ φαίνεται ότι έχει μεράκι και θέτει μεγάλους στόχους. Μακάρι να τα καταφέρουν όλα αυτά που υπόσχονται.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2014 13:17 #139479 by Jester

Vitril wrote: Το Skyrim είναι μέτριο και κακοφτιαγμένο ενώ αυτό εδώ φαίνεται ότι έχει μεράκι και θέτει μεγάλους στόχους. Μακάρι να τα καταφέρουν όλα αυτά που υπόσχονται.


Κάπου εδώ με έχασες Alex. Σίγουρα δεν είναι η κορυφαία δημιουργία της Bethesda, αλλά μέτριο και κακοφτιαγμένο; Μιλάμε για το μέτρο σύγκρισης όλων των RPG των τελευταίων χρόνων, για το παιχνίδι που αποτελεί παράδειγμα και στόχο για όλες τις άλλες εταιρείες!
Ειλικρινά, δεν είμαι μεγάλος φάν του παιχνιδιού. Το έπαιξα ευχάριστα, δεν τρελάθηκα κιόλας. Θεωρώ τη σειρά Mass Effect σαφώς ανώτερη, αλλά δεν μπορώ να κλείσω τα μάτια στο γεγονός ότι αυτά που κάνει το Skyrim τα κάνει καλά και πολλοί άλλοι, πολλά υποσχόμενοι τίτλοι δεν καταφέρνουν να το πλησιάσουν...
Εγώ θα ευχηθώ το Kingdom Come να είναι εφάμιλλο του Skyrim σε ποιότητα και να υλοποιήσει σωστά τα διαφορετικά στοιχεία που προσπαθεί να εισάγει. Αν το ξεπεράσει ακόμα καλύτερα...Αν...

Τempora mutantur et nos mutamur in illis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2014 14:00 #139481 by Alex Filos
Στο μέτριο επιμένω. Τώρα όταν λέω κακοφτιαγμένο δεν αναφέρομαι σε ποιότητα παραγωγής αλλά σε σχεδιαστικές αποφάσεις. Όπως και να έχει δεν είναι το κατάλληλο topic γι αυτή τη συζήτηση. Απλά πιστεύω ότι υπάρχουν πολύ καλύτερα open world rpgs για να ευχόμαστε το Kingdom Come να τους μοιάσει.

Κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο θα κάτσω να γράψω εκτενώς τα προβλήματα που θεωρώ πως έχει το Skyrim ώστε η γνώμη μου να μην είναι έτσι στον αέρα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2014 14:47 #139482 by Νικολής Ασημάκης
Να πετάξω την ατάκα μου πως και εγώ συμφωνώ με τους χαρακτηρισμούς του Vitril για το Skyrim και θεωρώ για παρεμφερής λόγους.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jan 2014 23:30 #139596 by Νικολής Ασημάκης
Tελικά με έπεισε να επενδύσω 36 ευρώ για το Baron (special edition) tier. Ας ελπίσουμε να βγει τόσο καλό όσο φαίνεται.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Feb 2014 23:08 #140109 by Νικολής Ασημάκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification