Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Digital Universe 3

23 Aug 2016 23:15 #186650 by Μάνος Γρυπάρης


Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι το GameWorld θα δώσει το παρόν στο Digital Universe 3, το οποίο θα διεξαχθεί στις 23-25 Σεπτεμβρίου, στο New York College Καλλιθέας, Θεσσαλονίκης 286 (στάση ηλεκτρικού Καλλιθέας).

Η εκδήλωση θα συνδυάσει την ψηφιακή διασκέδαση, τα eSports και τη τεχνολογία με την εκπαίδευση.

Στο Digital Universe 3 θα υπάρξουν παρουσιάσεις νέων games και νέων τεχνολογιών μέσω εκθέσεων και workshops από εταιρείες του χώρου, αλλά και ομιλίες-σεμινάρια από developers, sites και youtubers.
Στο χώρο θα βρείτε console games, διαγωνισμούς cosplay και fan art και βέβαια τουρνουά eSports. Το τουρνουά θα μοιράσει έπαθλο αξίας 2.500 ευρώ, το αντίστοιχο του Counter-Strike: Global Offensive 2000 ευρώ και το αντίστοιχο του Hearthstone 500 ευρώ.

Το GameWorld θα βρίσκεται εκεί για άλλη μια φορά, τόσο με περίπτερο μέσα στη σχολή όπου θα μας βρείτε καθόλη την διάρκεια του τριημέρου, όσο και με την καθιερωμενη παρουσίαση. Ημέρα και ώρα της παρουσίασης θα μάθετε σύντομα μέσα από το βίντεο-πρόσκληση προς το event.

Στο περίπτερό μας θα έχουμε όπως πάντα το Arcade μας όπου σας περιμένουμε για 1v1 Battle στο οποίο αν κερδίσετε συντάκτη της επιλογής σας, σε video game της επιλογής σας, φεύγετε με δώρο, επίσης της επιλογής σας!

Σας περιμένουμε λοιπόν για άλλο ένα gaming event, το ΠΣΚ 23-25 Σεπτεμβρίου, στο New York College Καλλιθέας. Να είστε εκεί!

Εσείς θα έρθετε στο Digital Universe 3; Δηλώστε την παρουσία σας εδώ και τα λέμε από κοντά!

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Sep 2016 14:36 #187339 by Marios Ntallaris
Replied by Marios Ntallaris on topic Digital Universe 3
Μια χαρά, και φέτος θα πάμε Digital Universe!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Sep 2016 21:55 #187364 by Πιέρρος Φουστέρης
Γι' άλλη μια χρονιά, όλοι Digital Universe! Έρχεται καλύτερο από ποτέ και, σίγουρα, θα περάσουμε απίστευτα!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Sep 2016 00:32 - 13 Oct 2016 13:44 #187836 by Μάνος Γρυπάρης
Για δείτε τι σας ετοιμάζουμε:



1)Arcade στο περίπτερο του GameWorld.gr. Κτίριο 1 - 2ος όροφος.
2)Συλλεκτικά δώρα όπως και άφθονα PC games που δεν είδατε στο βιντεο. Θα μοιράσουμε πολύ πράμα.
3)Θα μπορείτε να πάρετε GameWorld t-shirts από το περίπτερο.
4) Ομιλίες: Σάββατο στις 13:00 - Κτίριο 1: Gaming δημοσιογραφία και Social media.
Σάββατο στις 20:00 - Κτίριο 1: Παρουσίαση του video game των Users με την ονομασία "Editors".
Κυριακή στις 17:00 - Κτίριο 2: Παρουσίαση νέου περιεχομένου που ετοιμάζουμε στο GameWorld.gr με Live Q&A.


Περισσότερες αποκαλύψεις, περισσότερα δώρα, περισσότερη διασκέδαση. Κανονίστε να είστε εκεί. Θα έχει Mikeius, Κοντοπίδη, developers κι ένα σωρό YouTubers. :)

New York College Καλλιθέας, κοντά στον ηλεκτρικό, αυτό το τριήμερο 12:00-21:00.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Sep 2016 00:37 #187888 by Aνέστης Αδαμίδης
Στη σελίδα του DU3 λέει ότι ξεκινάνε στις 10 το πρωί κάθε μία από τις μέρες. Εσείς θα είστε εκεί από τις 12 αν κατάλαβα; Εγώ θα έρθω σίγουρα μια βόλτα, μπορεί και τις 3 ημέρες. Απλά να κάνω το κομμάντο μου για το τι ώρα θα κοιμηθώ (έχω μια τάση να παριστάνω την κουκουβάγια στο σπίτι...)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Sep 2016 15:03 #187907 by Πιέρρος Φουστέρης
Όπως τα λες, Reaper. Οι περισσότεροι από εμάς θα έρθουν τις 3 αυτές μέρες από τις 12 και μετά, αλλά θα μείνουμε μέχρι το κλείσιμο (εκτός αν συμβεί κάτι απρόοπτο). Φυσικά, δεν χρειάζεται να πάτε στο event μόνο για εμάς, μιας και θα έχει αμέτρητα πράγματα να κάνετε, ομιλίες να παρακολουθήσετε, παιχνίδια να παίξετε κτλ!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Sep 2016 17:46 - 22 Sep 2016 17:48 #187916 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Πέρσι που είχα πάει ήταν ωραία, είχε πολύ κόσμο και αρκετά πράγματα να δεις. Αρχικά είχα πάει με τη διάθεση να παίξω στο τουρνουά Hearthstone αλλά είχα πάρα πολλά άτομα και θα πήγαινε μέχρι αργά και μιας και έχω μεγάλη εμπειρία από συμμετοχή σε διοργανώσεις card games ήξερα ότι αν έπαιζα θα έχανα όλη μου τη μέρα. Το Σάββατο θα έρθω σίγουρα καθώς έμεινα ευχαριστημένος από αυτά που είδα πέρσι, οπότε δεν χάνεται.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Sep 2016 19:35 #187919 by Ανθή Ιωαννίδου
Α ρε παιδια μακαρι και εγω να εμενα Αθηνα να ερχομουν!πιστευω πως φετος θα ειναι ακομα καλυτερο απο τις προηγουμενες χρονιες!οπως και να εχει του χρονου θα ερθω ομως ;) :cheer:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Sep 2016 11:49 #188040 by Πιέρρος Φουστέρης
Για μία ακόμη χρονιά, περάσαμε καταπληκτικά στο DigiU! Συγχαρητήρια στους διοργανωτές, ευχαριστούμε για ένα ακόμη πανέμορφο event!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Sep 2016 23:23 #188108 by Aνέστης Αδαμίδης
Παιδιά εγώ περισσότερο για την παρέα ερχόμουν. Εννοείται ότι είδα πολλά ενδιαφέροντα πράγματα και άκουσα και ομιλίες που με κέντρισαν, αλλά σαν την παρέα δεν έχει. Γνωρίστηκα και με τους νεότερους του forum και ένιωσα ξανά ότι είμαι πραγματικό μέλος της κοινότητας και μου έδωσε το έναυσμα να προσφέρω κι εγώ όσο μπορώ με τις γνώσεις που διαθέτω.

Πάντα επιτυχίες και τα λέμε στην επόμενη συνάντηση.

Please Log in or Create an account to join the conversation.