Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!

25 Sep 2017 23:38 #206043 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Συμφωνώ με the_prophet. Είναι πολύ εκνευριστικό αυτό με το πως αντιμετωπίζουν το θέμα γάμου. Ειδικά οι μαμάδες που πιστεύω στους περισσότερους τα πρήζουν. Εμένα πχ μου πετάει συνέχεια "ο τάδε της τάδε παντρεύτηκε, τα έβαλε κάτω, τελείωσε τη σχολή και τώρα άνοιξε σπίτι, μόλις στα 23 του" (wow...good for him mom...) Ή η τάδε γέννησε, έκανε κοριτσάκι!(χέστηκα mom!) κλπ Γενικά πιστεύω ο καθένας θα πρέπει να ζει όπως γουστάρει(αρκεί προφανώς να μην είναι εις βάρους κάποιου άλλου, να κάνει δηλαδή κακό) και να μην δίνει βάσει στο τι λένε οι άλλοι και τι πιστεύει η πλειοψηφία ότι είναι καλό. Είχε γίνει σε αυτό το τόπικ συζήτηση για τις σχέσεις.
The following user(s) said Thank You: Georgios Manolis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Sep 2017 00:36 #206053 by Georgios Manolis
Έτσι είναι οι μαμάδες,και να τα έχεις κάνει όλα σωστά κατα τη δική της άποψη πάλι θα βρεί κάτι στραβό.
Τις αγαπάμε κι ας μας τα πρήζουν,τι να κάνουμε! :)

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Oct 2017 18:50 - 16 Oct 2017 20:23 #206842 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Πάω να πάρω από την κρεπερί της περιοχής μου βαφλομπουκιές για να φάω βλέποντας Rick and Morty και ενώ περίμενα να τις φτιάξουν γίνεται το εξής: Η ταμίας, 20κατι, λέει σε αυτόν που τις έφτιαχνε: "Με τη καρύδα και μπισκότο είναι του κυρίου" δείχνοντας εμένα. Μετά όταν μου έδωσε το πακέτο και πλήρωσα μου κάνει: " Ορίστε κύριε, ευχαριστούμε"

Τι "κύριε" μωρέ;! Το ήξερα, το έλεγα, μόλις πας 30 τελειώνουν όλα, πάει γέρασα καταστράφηκα, μου μιλάνε με πληθυντικό και με αποκαλούν κύριο οι 20ρηδες, σκάνδαλο, καταστροφή, όλεθρος! Και να πεις ότι δεν μικροδείχνω; Ειδικά όταν ξυρίζω τα πολλά γένια φαίνομαι κάτω των 25! Με κατέστρεψε. Πάω να κουκουλωθώ με τις κουβέρτες μου και να φάω τα βαφλάκια με σοκολάτα-καρύδα-μπισκότο και έξτρα γεύση δακρύων. :(
The following user(s) said Thank You: Αγγελική Γοργορίνη

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Oct 2017 20:13 #206851 by Aνέστης Αδαμίδης
Άλλη φορά παραγγελία από το τηλέφωνο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Oct 2017 20:24 #206854 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Δεν είναι μακριά από το σπίτι μου, 5 λεπτά με τα πόδια, το θεωρώ ντροπή να παραγγέλνω για τόση απόσταση :p

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Oct 2017 22:41 #206859 by Aνέστης Αδαμίδης
Ε πάρε και για την υπόλοιπη γειτονιά παραγγελία, να αναγκαστούν να τα φέρουν με αμάξι! Άκου τώρα προβλήματα... xD

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Oct 2017 12:54 #206874 by Georgios Manolis
Εντάξει ήταν ευγενική η κοπέλα,τι να σου έλεγε: "Με τη καρύδα και μπισκότο είναι του μ@λ@κ@ απο δω" Θα το πάρετε σπίτι η να το πετάξω στα σκυλιά?Κάπως έτσι!
Πέρα απ τη πλάκα το να πει "ειναι του παιδιού" δείχνει οικιότητα,γι αυτό λένε του κυρίου.Ποιά άλλη λέξη θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει,δε μου έρχεται καμία...

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Oct 2017 12:58 #206875 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Ίσως "του νεαρού" . Λογικό να πει του κυρίου, είναι νομίζω το σωστό και πιο ευγενικό. Άσχετα ότι εμένα με πιάσανε τα τρελά μου :p

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Oct 2017 15:05 #206880 by Πιέρρος Φουστέρης
Εμ, είμαι 20 και, εδώ και 1-1μιση χρόνο, όσοι υπάλληλοι τέτοιου τύπου κτλ. απευθύνονται σε μένα, με λένε και μένα "κύριο" και τα συναφή, γουατ ντου γιου μιν;

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification