Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!

14 Jul 2017 14:59 #201913 by Νικηφόρος Μητράκος

TheReaper wrote: Ε,θα μάθεις. Έχεις καιρό μπροστά σου.

Που να ήξερες τι προσπαθούσαμε να κάνουμε για να δροσιστούμε όταν τα κλιματιστικά ήταν ακόμη ακριβά για να τα αγοράζουν οι μάζες... Θυμάμαι που βάζαμε με τον κολλητό μου το PS1 στο πάτωμα, για να κρυώνει από τα πλακάκια και το μετακινούσαμε κάθε φορά που νομίζαμε ότι είχε ζεσταθεί πολύ!


Μου θυμίζεις το 2003 που το PC είχε θέμα με την ψύξη και το είχαμε χειμωνιάτικα ανοιχτό με έναν ανεμιστήρα δίπλα μέχρι να έρθει τεχνικός να το δει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jul 2017 13:01 #202171 by Lyricaldemon
Κάθε μέρα πότε θα βρέξει για τα χωράφια οι άλλοι,τώρα έβρεξε είδαμε χιόνια χαλάζι,α φτάνει ας σταματήσει ποτίστηκαν τα χωράφια.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jul 2017 18:08 #202224 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Αν και ο καιρός έχει τρελαθεί (καταιγίδες Ιούλιο μήνα!) δεν θα πω όχι στη βροχή και στο διάλειμμα από τον καύσωνα. Μακάρι να ήταν πάντα έτσι μουντός ο καιρός :p
The following user(s) said Thank You: Αγγελική Γοργορίνη

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jul 2017 18:16 #202229 by Aνέστης Αδαμίδης
Δε με νοιάζει να έχει ζέστη. Υγρασία να μην έχει. Αυτό είναι που σκοτώνει. Καλά, εδώ που τα λέμε, και η υπερβολική ζέστη είναι κακή για τα ηλεκτρονικά, οπότε μια νορμάλ θερμοκρασία θα ήταν η ιδανική.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jul 2017 20:22 #202244 by Αγγελική Γοργορίνη

Shikabane_Hime7 wrote: Αν και ο καιρός έχει τρελαθεί (καταιγίδες Ιούλιο μήνα!) δεν θα πω όχι στη βροχή και στο διάλειμμα από τον καύσωνα. Μακάρι να ήταν πάντα έτσι μουντός ο καιρός :p


Συμφωνώ! Χθες ειδικά εδώ έριχνε πολύ πράγμα και πραγματικά ήταν χάρμα οφθαλμών. Η χαρά του παιδιού!

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jul 2017 09:29 #202289 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

TheReaper wrote: Δε με νοιάζει να έχει ζέστη. Υγρασία να μην έχει. Αυτό είναι που σκοτώνει. Καλά, εδώ που τα λέμε, και η υπερβολική ζέστη είναι κακή για τα ηλεκτρονικά, οπότε μια νορμάλ θερμοκρασία θα ήταν η ιδανική.


Έζησα καλά την υγρασία στο Ηράκλειο όταν έμενα, είναι πρόβλημα αλλά εγώ γενικά δεν παλεύω τη ζέστη με τίποτα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jul 2017 14:43 #202298 by Lyricaldemon
Κάτω από το κανονικό θερμοκρασίες τον χειμώνα για τον υπολογιστή μου,για καλοκαίρι έχω εξοπλιστεί με 7 ανεμιστήρια και μεγάλη ψύκτρα :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jul 2017 16:46 #202316 by Aνέστης Αδαμίδης
Συνεννόηση μπουζουκορέκτ
Όταν το οτοκορέκτ σου αλλάζει λέξεις του μηνύματος και δε μπορείς να βγάλεις άκρη και νόημα. Σαν τη συννενόηση-μπουζούκι, αλλά σε mobile version.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

-Θα βρεθούμε στις 6, κομπλέ;

-Οκτώβριος

-Μη σου πω και Νοέμβριος!

-γ@μώ το οτοκορέκτ, μου αλλάζει τις λέξεις συνέχεια!!!

-Κατάλαβα, συννενόηση μπουζουκορέκτ...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jul 2017 10:08 #202354 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Άρχισε το assault από τις κατσαρίδες όπως και πέρσι. Μέχρι στιγμή τις έβλεπα έξω στην αυλή ή στο χολ της εισόδου αλλά χθες βράδυ ένιωσα κάτι στο πέλμα μου. Σηκώθηκα, της κοπάνησα μια με την παντόφλα(σπλατς!), πήγα να φέρω χαρτί να τη μαζέψω και μόλις πήγα το χαρτί κοντά σηκώθηκε και έφυγε και χώθηκε σε μια τρύπα κάτω από το καλοριφέρ. Περιμένουμε τώρα να γίνει(ξανά) απολύμανση...Δε με αηδιάζουν, απλά με εκνευρίζουν αφάνταστα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jul 2017 11:45 - 21 Jul 2017 11:48 #202484 by Blood Prince
Δεν βρήκα ιδανικότερο topic.Θέλω να γράψω μια εκνευριστική εμπειρία απο την Cosmote εδώ.

Επειδή είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής και επειδή θα δουλεύω 8 μηνο εκτός τόπου διαμονής ενδιαφερόμουν για φοιτητικό internet on the go.Το πακέτο είναι μια χαρά και η τιμή ιδανική.

Ομως πρώτον η υπάλληλος δεν με ενημέρωσε για την ελάχιστη διάρκεια που μπορώ να επιλέξω το πακέτο ούτε με ρώτησε αλλά έβαλε ως ελάχιστη αυτή που ήθελε η ίδια. Από 18 μήνες που θα μπορούσα το έκανε 24.

Δεύτερον,μου λένε πως ο λογαριασμός υποτίθεται ερχόταν στο email μου σε ένα άλλο πακέτο που έχω και θα ξαναέρχεται στο email μου και στο ένα πακέτο στο email μου δεν έρχεται τίποτα παρά μόνο SMS στην εφαρμογή που εγκαθιστούσα όταν έβαζα το usb stick στην συσκευή απ'οπου ήθελα να συνδεθώ.

Τρίτον,περίμενα τηλέφωνο σήμερα για να προσέλθω να το ενεργοποιήσω το πακέτο και ενώ δεν με πήραν,ισχυρίζονται ότι δεν το σήκωνα.

Να τους πάρει με τις κλωτσιές κανείς ή να μην τους πάρει ; Την άλλη φορά αν με συμφέρει θα πάω Wind.

Ειδικά σχετικά με την έλλειψη σωστής ενημέρωσης σχετικά με ελάχιστη διάρκεια που ανέφερα,είναι εξαπάτηση κανονικά.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification