Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Nintendo Switch: Γενική συζήτηση/Νέες ειδήσεις

17 Mar 2015 15:38 - 20 Nov 2020 23:52 #158113 by Πιέρρος Φουστέρης


H νέα κονσόλα της Nintendo που μέχρι σήμερα ήταν γνωστή ως NX θα φέρει την ονομασία Nintendo Switch. Οι φήμες που έκαναν λόγο για μια φορητή κονσόλα με detachable χειριστήρια ευσταθούν πλήρως όπως μπορείτε να δείτε και στο παρακάτω βίντεο που δόθηκε πριν από λίγα λεπτά στην δημοσιότητα από την ιαπωνική εταιρεία.



Διαβάστε περισσότερα στη σχετική είδηση !

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jul 2015 14:07 #164881 by Γιάννης Αποστολίδης
Με βαση ολες τις φημες που κυκλοφορουν εχω καταληξει οτι θα ειναι ενα ταμπλετ για το wii u..

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jan 2016 21:29 #175812 by Δημήτρης Αραμπατζής
Λέγεται ότι θα είναι δυο "κομμάτια" (συσκευές) με μια φορητή συσκευή που θα βγει το Νοέμβριο του 2016 και πιστεύεται οι θα κοστίζει γύρω στα 200$ και η επόμενη συσκευή (κονσόλα) θα βγει το 2017 Και επίσης φημολογείται ότι και οι δυο συσκευές θα έχουν AR "εξάρτημα" :blink:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Mar 2016 00:50 #177957 by Μάνος Γρυπάρης
Σύμφωνα με την νεότερη οικονομική αναφορά της Foxconn , η εταιρεία προβλέπει ότι θα υπάρξει μεγάλη παραγωγική δραστηριότητα στο δεύτερο εξάμηνο του 2016, λόγω των πολυαναμενόμενων συσκευών που θα κυκλοφορήσουν, όπως το iPhone 7 και το Nintendo NX. Θυμίζουμε ότι η Foxconn έχει αναλάβει στο παρελθόν την παραγωγή των Wii U, PS4 και Xbox One, καθώς και των iPad για λογαριασμό της Apple και αρκετές άλλες συσκευές και PC. Όπως φαίνεται, το Nintendo NX θα παραχθεί και αυτό στα εργοστάσια της Foxconn.

Σύμφωνα με τα νέα δεδομένα, φαίνεται πως η επόμενη κονσόλα της Nintendo θα κυκλοφορήσει το τέταρτο τρίμηνο του έτους, κοντά στη περίοδο των γιορτών. Μάλιστα, λέγεται πως η Nintendo σχεδιάζει να διαθέσει 16 εκατομμύρια Nintendo NX έως τον Μάρτιο του 2017. Μένει να δούμε αν θα γίνει επίσημη αποκάλυψη της νεότερης κονσόλας της Nintendo στην φετινή E3 τον Ιούνιο.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jul 2016 00:00 #184139 by Πιέρρος Φουστέρης
Στο πλάι του Nintendo NX βρίσκεται η Ubisoft, η οποία ανακοίνωσε πως θα κυκλοφορήσει παιχνίδια για τη νέα κονσόλα της Nintendo! Επίσης, η ιαπωνική εταιρεία ανακοίνωσε πως εξετάζει το ενδεχόμενο κυκλοφορίας του δικού της Virtual Reality headset! Διαβάστε περισσότερα στη σχετική είδηση !

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2016 10:44 #185853 by Πιέρρος Φουστέρης
Αποφασισμένη να πετύχει η νέα κονσόλα της φαίνεται να είναι η Nintendo, η οποία έχει ήδη κλείσει συμφωνίες με μεγάλες εταιρείες ανάπτυξης παιχνιδιών, όπως οι Activision, Square Enix, Sega, Ubisoft και Warner Bros.! Διαβάστε περισσότερα στη σχετική είδηση !

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Oct 2016 00:18 #188821 by Μάνος Γρυπάρης


Nintendo Switch

H νέα κονσόλα της Nintendo που μέχρι σήμερα ήταν γνωστή ως NX θα φέρει την ονομασία Nintendo Switch. Οι φήμες που έκαναν λόγο για μια φορητή κονσόλα με detachable χειριστήρια ευσταθούν πλήρως όπως μπορείτε να δείτε και στο παρακάτω βίντεο που δόθηκε πριν από λίγα λεπτά στην δημοσιότητα από την ιαπωνική εταιρεία.



Όπως είδατε στο βίντεο, το Nintendo Switch θα χρησιμοποιεί cartridges και θα μπορεί να συνδεθεί στην τηλεόραση. Τα The Legend of Zelda: Breath of the Wild και NBA 2K17 αποτελούν κάποια από τα games που αναμένεται να το συνοδεύσουν στο λανσάρισμά του.

Το Nintendo Switch είναι ουσιαστικά ένα υβριδικό σύστημα, αφού λειτουργεί τόσο σαν φορητή, όσο και σαν οικιακή κονσόλα. Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι παίζετε στο σαλόνι σας και θέλετε να βγείτε για μια βόλτα παρέα με την κονσόλα σας το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να την βγάλετε από την βάση της και να της προσθέσετε το ένα ή και τα δύο αποσπώμενα χειριστήριά της (τα λεγόμενα Joy-Cons). Να σημειωθεί επίσης ότι υποστηρίζεται τοπικό multiplayer με τον κάθε παίκτη να κρατά και από ένα χειριστήριο. Η Nintendo ανακοίνωσε ότι σύντομα θα διατεθεί και ένα Switch Pro Controller για όσους επιθυμούν ένα πιο παραδοσιακό χειριστήριο. Πέρα από το νέο The Legend of Zelda και το NBA 2K17 θα δούμε το Skyrim στο Nintendo Switch, μια enhanced έκδοση του Mario Kart 8, το Splatoon και ένα νέο Mario game στα πρότυπα του Super Mario 3D World.

Όσον αφορά το hardware της νέας κονσόλας, τα μόνο που γνωρίζουμε έρχονται δια στόματος Nvidia, η οποία επιβεβαίωσε πριν από λίγα λεπτά, ότι το Nintendo Switch είναι εφοδιασμένο με ένα custom Tegra επεξεργαστή.

To Nintendo Switch αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Μάρτιο του 2017.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Oct 2016 01:12 #188825 by Παντελής Δασκαλέλος
Τελικά όλες πάνω κάτω οι φήμες σχετικά με το τι θα είναι το NX επιβεβαιώθηκαν, το μόνο που άλλαξε είναι το όνομα του. Γενικά είναι μια ενδιαφέρουσα ιδέα που στοχεύει ήδη στο Ιαπωνικό κοινό που αγαπά τόσο πολύ τα handhelds, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα βρει απήχηση την Δύση.

Υπάρχουν αρκετά πράγματα που δεν μου αρέσουν όπως τα cartridges που θεωρώ ότι είναι πισωγύρισμα. Τα αποσπώμενα controllers εν τω μεταξύ μου φαίνονται μικρά και δεν ξέρω κατά πόσο θα βολεύουν. Νομίζω ότι η κονσόλα απευθύνεται σε αυτούς πραγματικά που δείχνει και στο βίντεο και εγώ προσωπικά δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία. Επίσης θα μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω αν δεν μπουν Achievements στις κονσόλες της Nintendo δεν θα προσεγγίσουν ποτέ τον hardcore παίκτη.

Ότι και να πούμε για την ώρα πάντως είναι πολύ νωρίς, αφού θα πρέπει να δούμε αναλυτικά specs, όλο το launch line-up, την τιμή και άλλες παραμέτρους. Υπομόνη μερικούς μήνες λοιπόν. Απορώ πάντως δεν μπορούσαν να βιαστούν λίγο και να δείξουν την κονσόλα στην Gamescom; Ούτε δύο μήνες δεν πέρασαν...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Oct 2016 01:45 #188827 by Πιέρρος Φουστέρης
Η Nintendo αποκάλυψε μία λίστα με συνεργαζόμενες εταιρείες οι οποίες αναπτύσσουν games για την νέα της κονσόλα, το Nintendo Switch! Ανάμεσά τους, βρίσκονται ι EA, Take-Two, Bandai Namco, Sega, Konami, Activision, Bethesda, Capcom, Square Enix, FromSoftware, και Ubisoft! Δείτε την αναλυτική των παιχνιδιών υπό ανάπτυξη και των εταιρειών που τα αναπτύσσουν στη σχετική είδηση !

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Oct 2016 10:18 #188830 by The Zexster
Αναμφίβολα ένα ενδιαφέρον concept και μία σειρά από διαφορετικές και αρκετά προηγμένες λειτουργίες... αλλά cartridges; Δεν μου κάθονται καθόλου καλά εκτός αν υπάρχει κάποιο innovation που δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα,.

Πέρα από αυτό, οι αποσπώμενοι μοχλοί, τα stands, επεκτάσεις, συνδέσεις μέ αλλά switch είναι όλα ωραία αλλά επίφοβα από άποψη ανθεκτικότητας και τεχνικών προβλημάτων. Ένα rumble pack είχαμε στο N64 και μου έβγαζε την πίστη αρκετά συχνά.

Περιμένω να δω περισσότερα πριν εκφράσω πλήρη άποψη αλλά τα παραπάνω στοιχεία προς στιγμήν με κρατάνε σε σχετικά αρνητική στάση.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification