Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Xbox Live: Γενική συζήτηση/Απορίες/Προσφορές

23 Mar 2017 02:05 #195725 by Grigoris
Το τελευταιο μηνα το xbox live ειχε 2 μερες που ηταν για μερικες ωρες εντελως down/of και οχι μονο αυτο αλλα και πολλα μειλ της ms δεν μπορουσες να κανεις log in(Ισως αυτο να ηταν και το προβλημα που δεν μπορουσαν πολλοι να συνδεθουν(Κανουν log in) στις κονσολες τους(Xbox360 & xbox one).

Κατι συμβαινει στην Ms δεν μπορει μεσα σε ενα μηνα να εχουμε 2 κρουσματα που το xbox live ηταν down/of.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Mar 2017 11:24 #195770 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Xbox Live Games with Gold: Απρίλιος 2017


Δωρεάν τα Ryse: Son of Rome, Assassin’s Creed Revelations και δύο ακόμα games.

Η Microsoft ανακοίνωσε τα τέσσερα games που θα πλαισιώνουν την υπηρεσία Games with Gold για τον μήνα Απρίλιο. Το Ryse: Son of Rome ξεχωρίζει αυτό τον μήνα. Το εντυπωσιακό game της Crytek που αποτέλεσε και launch title του Xbox One, είχε ζητηθεί πολλές φορές από το community τους προηγούμενους μήνες και όπως φαίνεται, η Microsoft επιτέλους εισακούει στις προσευχές των κατόχων Xbox One.

Από εκεί και πέρα, το υπόλοιπο lineup του μήνα αποτελείται από το The Walking Dead: Season 2 για την νεότερη κονσόλα της Microsoft και τα Darksiders και Assassin’s Creed Revelations για το Xbox 360, τα οποία μπορείτε να παίξετε και στο Xbox One μέσω backwards compatibility. Ακολουθεί αναλυτικά η λίστα με τα games και τις ημερομηνίες διάθεσής τους.

Xbox One:
Ryse: Son of Rome: 1-30 Απριλίου
The Walking Dead: Season 2: 16 Απριλίου έως 15 Μαϊου

Xbox 360:
Darksiders: 1-15 Απριλίου
Assassin’s Creed Revelations: 16-30 Απριλίου

Εσάς πώς σας φαίνονται τα δωρεάν games της υπηρεσίας Games with Gold για τον μήνα Απρίλιο;
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2017 09:05 #196191 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
O Μάρτιος μας αποχαιρετά με μια ακόμη εβδομάδα προσφορών στο Xbox Live. Τα Mafia III και WWE 2K17 διατίθενται με 50% έκπτωση επί της αρχικής τιμής αγοράς, ενώ το Zombie Army Trilogy της Rebellion πωλείται με 80% έκπτωση (κοστίζει μόλις 10 ευρώ). Από εκεί και πέρα σε προσφορά είναι επίσης το Blizzard Mountain DLC του Forza Horizon 3, αλλά και μια σειρά από indie games όπως το 101 Ways to Die, το Bedlam και το Albedo: Eyes from Outer Space. Μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχουν ανακοινωθεί τα Deals with Gold αυτής της εβδομάδας για το Xbox 360. Μόλις ανακοινωθούν θα γίνει και το σχετικό update.

Δείτε αναλυτικά τα Deals with Gold αυτής της εβδομάδας στο Xbox One:
101 Ways to Die: 5.00€
Albedo: Eyes from Outer Space: 4.20€
Bedlam: 8.99€
Cast of the Seven Godsends Redux: 2.10€
Castles: 2.50€
Forza Horizon 3: Blizzard Mountain: 9.99€
Forza Horizon 3 VIP: 9.99€
Her Majesty's Spiffing: 12.39€
Mafia III: 35.00€
Mafia III Deluxe Edition: 45.00€
WWE 2K17: 35.00€
WWE 2K17 Goldberg Pack: 2.50€
WWE 2K17 MyPlayer Kick Start: 5.00€
WWE 2K17 NXT Enhancement Pack: 5.00€
Zombie Army Trilogy: 10.00€

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2017 12:51 #196215 by A
πολλές καλημέρες σε όλους. θέλω να τσιμπήσω το blizzard mountain για το Forza Horizon 3.
το προβλημά μου είναι πως δεν με αφήνει να το πάρω με την χρεωστική μου. πέρασα ξανά την κάρτα μου αλλά παλι όταν πάω να το αγοράσω μου βγαζει
"contact your payment provider
they aren't approving this trancaction"

η κάρτα μου δεν έχει λήξει και έχω κάνει πολλές αγορές με μεγαλύτερα και μικρότερα ποσά.
θα πάρω gift card αλλά ψάχνομαι να δω τι φταίει.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2017 12:58 #196217 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

efane wrote: πολλές καλημέρες σε όλους. θέλω να τσιμπήσω το blizzard mountain για το Forza Horizon 3.
το προβλημά μου είναι πως δεν με αφήνει να το πάρω με την χρεωστική μου. πέρασα ξανά την κάρτα μου αλλά παλι όταν πάω να το αγοράσω μου βγαζει
"contact your payment provider
they aren't approving this trancaction"

η κάρτα μου δεν έχει λήξει και έχω κάνει πολλές αγορές με μεγαλύτερα και μικρότερα ποσά.
θα πάρω gift card αλλά ψάχνομαι να δω τι φταίει.


Έχεις αποθηκεύσει ως payment την κάρτα σου; Αν ναι δοκίμασε να τη σβήσεις και να την ξανά προσθέσεις. Σε άλλες περιπτώσεις που είχα τέτοιο θέμα μου δούλεψε(στο fifa 17 είχα τέτοιο πρόβλημα) Αν επιμένει νομίζω είναι θέμα της τράπεζας και θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους. Κανονικά δεν έπρεπε να είχες τέτοιο θέμα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2017 13:11 #196219 by A

Shikabane_Hime7 wrote:

efane wrote: πολλές καλημέρες σε όλους. θέλω να τσιμπήσω το blizzard mountain για το Forza Horizon 3.
το προβλημά μου είναι πως δεν με αφήνει να το πάρω με την χρεωστική μου. πέρασα ξανά την κάρτα μου αλλά παλι όταν πάω να το αγοράσω μου βγαζει
"contact your payment provider
they aren't approving this trancaction"

η κάρτα μου δεν έχει λήξει και έχω κάνει πολλές αγορές με μεγαλύτερα και μικρότερα ποσά.
θα πάρω gift card αλλά ψάχνομαι να δω τι φταίει.


Έχεις αποθηκεύσει ως payment την κάρτα σου; Αν ναι δοκίμασε να τη σβήσεις και να την ξανά προσθέσεις. Σε άλλες περιπτώσεις που είχα τέτοιο θέμα μου δούλεψε(στο fifa 17 είχα τέτοιο πρόβλημα) Αν επιμένει νομίζω είναι θέμα της τράπεζας και θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους. Κανονικά δεν έπρεπε να είχες τέτοιο θέμα.


ακριβώς, την πέρασα από την αρχή και δεύτερη φορά αλλά τίποτα. thanks

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Mar 2017 13:51 - 30 Mar 2017 13:55 #196269 by Grigoris

Shikabane_Hime7 wrote:

efane wrote: πολλές καλημέρες σε όλους. θέλω να τσιμπήσω το blizzard mountain για το Forza Horizon 3.
το προβλημά μου είναι πως δεν με αφήνει να το πάρω με την χρεωστική μου. πέρασα ξανά την κάρτα μου αλλά παλι όταν πάω να το αγοράσω μου βγαζει
"contact your payment provider
they aren't approving this trancaction"

η κάρτα μου δεν έχει λήξει και έχω κάνει πολλές αγορές με μεγαλύτερα και μικρότερα ποσά.
θα πάρω gift card αλλά ψάχνομαι να δω τι φταίει.


Έχεις αποθηκεύσει ως payment την κάρτα σου; Αν ναι δοκίμασε να τη σβήσεις και να την ξανά προσθέσεις. Σε άλλες περιπτώσεις που είχα τέτοιο θέμα μου δούλεψε(στο fifa 17 είχα τέτοιο πρόβλημα) Αν επιμένει νομίζω είναι θέμα της τράπεζας και θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους. Κανονικά δεν έπρεπε να είχες τέτοιο θέμα.

Αν εχεις πολλες απανωτες αποτυχημενες προσπαθειες σε μπλοκαρει η ιδια η ms για ενα 24ωρο για δικη σου ασφαλεια και μπορεις να ξανα-χρησιμοποιησεις την ιδια μεθοδο πληρωμης μετα αρκει να μην εχεις ξαναδοκιμασει μεσα σε αυτο το 24ωρο να κανεις καποια αλλη αγορα με τον ιδιο τροπο πληρωμης(Εμενα ετυχε με το paypal που ειχα δηλωσει στo xbox one s).

Μου εχει τύχει και αυτο καταλαβα μετα απο κλησεις στο ms support(Ελληνικο και ξενο).

Αν το καλοσκεφτεις δεν ειναι κακο το κανει για δικη σου προστασια.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Mar 2017 18:05 #196279 by A

fits79 wrote:

Shikabane_Hime7 wrote:

efane wrote: πολλές καλημέρες σε όλους. θέλω να τσιμπήσω το blizzard mountain για το Forza Horizon 3.
το προβλημά μου είναι πως δεν με αφήνει να το πάρω με την χρεωστική μου. πέρασα ξανά την κάρτα μου αλλά παλι όταν πάω να το αγοράσω μου βγαζει
"contact your payment provider
they aren't approving this trancaction"

η κάρτα μου δεν έχει λήξει και έχω κάνει πολλές αγορές με μεγαλύτερα και μικρότερα ποσά.
θα πάρω gift card αλλά ψάχνομαι να δω τι φταίει.


Έχεις αποθηκεύσει ως payment την κάρτα σου; Αν ναι δοκίμασε να τη σβήσεις και να την ξανά προσθέσεις. Σε άλλες περιπτώσεις που είχα τέτοιο θέμα μου δούλεψε(στο fifa 17 είχα τέτοιο πρόβλημα) Αν επιμένει νομίζω είναι θέμα της τράπεζας και θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους. Κανονικά δεν έπρεπε να είχες τέτοιο θέμα.

Αν εχεις πολλες απανωτες αποτυχημενες προσπαθειες σε μπλοκαρει η ιδια η ms για ενα 24ωρο για δικη σου ασφαλεια και μπορεις να ξανα-χρησιμοποιησεις την ιδια μεθοδο πληρωμης μετα αρκει να μην εχεις ξαναδοκιμασει μεσα σε αυτο το 24ωρο να κανεις καποια αλλη αγορα με τον ιδιο τροπο πληρωμης(Εμενα ετυχε με το paypal που ειχα δηλωσει στo xbox one s).

Μου εχει τύχει και αυτο καταλαβα μετα απο κλησεις στο ms support(Ελληνικο και ξενο).

Αν το καλοσκεφτεις δεν ειναι κακο το κανει για δικη σου προστασια.


Ευχαριστώ πολύ Γρηγόρη να σαι καλά.
Πήρα αυτό που ήθελα με gift card. Θα δοκιμάσω να πάρω και κάτι άλλο αλλιώς θα στείλω το θέμα στο support.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Mar 2017 18:32 #196283 by Grigoris
Απλα στο λεω για να μην παιδευεσαι και παιρνεις τηλεφωνα την ms κ.τ.λ. κατι που εκανα εγω δηλαδη.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Mar 2017 04:06 #196311 by Grigoris
Γιατι μετα το χτεσινο system update ενω δειχνει οτι γραφω βιντεο και τραβαω φωτογραφια ενος παιχνιδιου δεν υπαρχει πουθενα αυτο το βιντεο ή η φωτογραφια στη κονσολα?
Εννοειτε ανοιξα το file explorer προγραμμα στη κονσολα και εννοειτε εψαξα ολους τους φακελους(appmods, videos, music, pictures, documents) αλλα τιποτα πουθενα και εννοειτε εψαξα και στο "this device" και στο "recent".

Τι να πω αυτη η ms ποια αντι να φτιαχνει πραγματα τα χαλαει(Π.χ. αφαιρεσε εντελως το snap που πολυδιαφημηζε στην αρχη της κονσολας).

Τι να πω.....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification