Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

DualShock 4 controllers: Γενική συζήτηση/Συλλεκτικά χειριστήρια

27 Nov 2014 18:49 - 20 Oct 2017 15:22 #152695 by Παναγιωτης Κοκκόσης


Σε αυτό το topic ας συζητάμε για τις λειτουργίες του DualShock 4 και τα συλλεκτικά χειριστήρια που κυκλοφορούν στην αγορά.




Σχετικά με τις λειτουργιες της light bar στο DualShock 4: Τι σημαινουν τα χρωματα στο χειριστηριο? το εβαλα να φορτιζει κ μου αναβοσβηνει κιτρινο
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Dec 2014 01:38 #153089 by Αντώνης Μπομπότης
Όση ώρα φορτίζει, θα είναι κίτρινο. Μόλις σβήσει, σημαίνει οτι είναι φορτισμένο. Τα υπόλοιπα χρώματα, εφαρτώνται απο το παιχνίδι που παίζεις... Σε άλλα είναι κόκκινο, σε άλλα είναι θαλασσί, μπλε κι άλλα...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Nov 2015 13:52 - 19 Oct 2017 19:23 #170750 by Μάνος Γρυπάρης


Όσοι έχετε PlayStation 4 μπορείτε να φορτίσετε το DualShock 4 μέσω microUSB καλωδίου. Ωστόσο, αυτό που πρέπει να ξέρετε είναι ότι το gamepad φορτίζει και με την κονσόλα σε standby mode.

Πηγαίντε στο μενού Settings/Power Save Settings/PS4 Charge και επιλέξτε το Set Functions Available in Rest Mode. Τέλος, πατήστε στο USB Ports που ίσως είναι Off και ορίστε το στο "Always" ή "3 ώρες" (αρκεί για μία φόρτιση DualShock 4 και γενικά προτείνεται). Όσο η κονσόλα σας βρίσκεται σε standby mode θα φορτίζει τις συσκευές που έχει πάνω της.

Επίσης θυμίζουμε ότι ως εναλλακτικό DualShock 4 υπάρχει και το Green Camo. Ειδικά για όσους παίζουν FPS είναι ότι πρέπει.



Δείτε εδώ περισσότερα

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2016 18:30 #176169 by Δημήτρης Κάτσης
Επίσης φορτώνει και στην πρίζα με οποιοδήποτε φορτιστή κινητού!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Sep 2016 23:07 #187369 by Δημήτρης Φιλίππου
Η μπαταρία του Dualshock 4 δε κρατάει σαν του 3. Θέλει φόρτιση κάθε λίγο και λιγάκι.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Sep 2016 00:49 #187376 by Δημήτρης Κάτσης
Δεν ξέρω πόσο κρατούσε στο ds3 αλλά εμένα μια χαρά 7ώρο μου βγάζει. Και ακόμα και τώρα μετά από περίπου 9 μήνες χρήσης!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Dec 2016 20:52 #191184 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Κόστος του Revolution Pro

Σύμφωνα με νέα ανακοίνωση της Sony, το Revolution Pro controller του PS4 θα κοστίζει περίπου 107 ευρώ. Η ημερομηνία κυκλοφορίας δεν έχει γίνει ακόμα γνωστή. Το συγκεκριμένο χειριστήριο προσφέρει τα εξής:

- Αποσπώμενο καλώδιο 3M
- Δύο προεπιλεγμένες λειτουργίες (Pro Control και Advanced)
- Βελτιωμένοι αναλογικοί μοχλοί για μεγαλύτερη ακρίβεια
- Ρυθμιζόμενο βάρος
- D-Pad οκτώ κατευθύνσεων
- Τέσσερα επιπλέον κουμπιά στο πίσω μέρος

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jan 2017 18:39 #192572 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Custom Resident Evil DualShock 4


Ο τρόμος στα χέρια σας.

Ένα custom DualShock 4 με θέμα την σειρά Resident Evil έκανε την εμφάνισή του σήμερα.

Ο Ρουμάνος επιδιορθωτής Vulpe Andrei προσάρμοσε αυτό το χειριστήριο στα μέτρα της σειράς Resident Evil. Το D-pad έχει αντικατασταθεί με ματωμένα δόντια, ενώ τα μπροστινά πλήκτρα έχουν κάλυκες από σφαίρες στη θέση τους. Το DualShock 4 είναι καλυμμένο με αίματα και γρατζουνιές, όμως το χειρότερο βρίσκεται στα πίσω πλήκτρα. Όπως μπορείτε να δείτε από τις φωτογραφίες που βρίσκονται στο τέλος του άρθρου, τα πλήκτρα L1 και R1 έχουν αντικατασταθεί από δύο μάτια, ενώ τα L2 και R2 ακριβώς από κάτω έχουν πάνω τους δύο κομμένα δάχτυλα.

Ο Andrei έχει μεταποιήσει στο παρελθόν κι άλλα controllers. Μπορείτε να δείτε τα σχέδια του στην σελίδα του στο facebook.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jul 2017 23:56 #203252 by Πιέρρος Φουστέρης
Χειριστήριο Destiny 2



Η Sony θα κυκλοφορήσει μια περιορισμένη έκδοση του χειριστηρίου DualShock 4 μαζί με το Destiny 2 στις 6 Σεπτεμβρίου. Το χειριστήριο θα είναι λευκό και χρυσό ενώ θα είναι διαθέσιμο σε όλη την Ευρώπη εκτός από Πολωνία, Ρωσία και Ηνωμένο Βασίλειο για άγνωστους λόγους. Επίσης, το χειριστήριο έχει το σήμα του Destiny 2 πάνω στο touchpad και εμβλήματα από το game στο κάτω μέρος του.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Aug 2017 03:08 #203254 by petros
Replied by petros on topic Destiny 2
Το χειριστήριο είναι επικό τα χρώματα ταιριάζουν τέλεια. Το touchpad πρέπει να είναι η μοναδική έκδοση που έχει βγει να αναγράφετε κάτι επάνω. Εγώ έχω το MGS5 χειριστήριο από το κόκκινο playstation 4 αλλά και πάλι δεν το φτάνει καθόλου. Τώρα από την άλλη γιατί δεν το κυκλοφορεί στα άλλα κράτη μάλλον θέλει να το κάνει να φαίνεται συλλεκτικό,που είναι εννοείται.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification