Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

16 Sep 2017 05:04 - 16 Sep 2017 07:25 #205550 by Angel
Τερμάτισα το Death of The Outsider και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.Ήταν ακριβώς όπως το περίμενα.Ούτε παραπάνω ούτε παρακάτω.Θα πέσει user review μέσα στις επόμενες μέρες.

Update:Τελικώς κάθισα και το έγραψα το βράδυ :P Όποιος θέλει να το διαβάσει είναι εδώ.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Sep 2017 14:33 #205554 by Νικολής Ασημάκης
Παίζω παράλληλα τα Mother Russia Bleeds (beat 'em up με την τρέλα και το gore που χαρακτηρίζει τίτλους της Devolver Digital), Distrust (παιχνίδι επιβίωσης εμπνευσμένο από την τέλεια ταινία του Carpenter, The Thing) και το Invisible, INC (κατασκοπικό turn-based από την Klei). Προβλέπω να τελειώσω το πρώτο μέσα στις ερχόμενες μέρες. Τα άλλα δυο βλέποντας και κάνοντας.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Sep 2017 20:53 #205568 by Αγγελική Γοργορίνη
Ξεκίνησα το Perception, το οποίο μου είχε κάνει αρκετή εντύπωση όταν είχα μάθει γι' αυτό. Τελικά όμως αποδείχθηκε κάτω του μετρίου (για μένα τουλάχιστον, αλλά πιστεύω σίγουρα και για πολλούς). Ευτυχώς είναι αρκετά σύντομο και λογικά θα το τερματίσω σήμερα το βράδυ, για να συνεχίσω επιτέλους το Silent Hill 2 στο PS2. Μετά βλέπουμε, η λίστα των παιχνιδιών ευτυχώς δεν τελειώνει ποτέ.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Sep 2017 11:54 #205639 by Καλλινίκη
Εγώ έπαιξα το πρώτο επεισόδιο του Life is Strange στο PS3 μιας και το πρώτο επεισόδιο είναι free, μου άρεσε πολύ, θα ήθελα να το συνεχίσω αλλά δεν έχω τα υπόλοιπα επεισόδια. Ευτυχώς, τα έχει η αδερφή μου οπότε θα τα συνεχίσω όταν πάω στο χωριό μου. Τερμάτισα για δεύτερη φορά το The Last of Us και για 5η το Tomb Raider 2009. Ξαναπαίζω το Tomb Raider στο Hard μιας και δεν μπόρεσα να το συνεχίσω στο PC.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Sep 2017 13:04 #205640 by Μαρίνος Τζώτζης
Πολύ Fortnite, που μπορώ να πω πως είναι ιδιαίτερα ευχάριστο μέχρι στιγμής. Είπα να δοκιμάσω και λίγο Accel World vs Sword Art Online γιατί τουλάχιστον το πρώτο μου άρεσε ως anime αλλά το game Μου φαίνεται λίγο πατάτα χωρίς να το έχω παίξει πολύ!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Sep 2017 12:12 - 22 Sep 2017 12:14 #205832 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
1) Τελείωσα τις προάλλες το Divinity 2, σε γενικές γραμμές μου άρεσε πολύ, ήταν μια γεμάτη εμπειρία. Με χάλασε λίγο το κάπως απότομο φινάλε μετά την τελική μάχη, καθώς αφήνει πολλά πράγματα ανοιχτά για τη συνέχεια η οποία δεν έχει έρθει ακόμα δυστυχώς. Πολύ καλό σύστημα μάχης, επική μουσική και απίστευτα πρωτότυπο το σύστημα των rewards καθώς σου βγάζει μετά από κάθε quest σεντούκι που διαλέγεις από πολλές επιλογές τι θες, άλλες φορές με μια επιλογή, άλλες με παραπάνω. Επίσης τεράστιο θετικό το ότι μεταμορφώνεσαι σε δράκο και πολεμάς στον αέρα! Κρίμα που δεν είχαμε κάτι τέτοιο στο Skyrim, θα ήταν απίστευτο. Συνέχεια έχει φυσικά το Divinity Original Sin 2, το οποίο γίνεται περίπου 1000 χρόνια πριν τα γεγονότα του Divinity 2.

2)Έπαιξα το Bionic Commando για κάνα μισάωρο, trash παιχνίδι μου φάνηκε και δεν με κράτησε. Το ίδιο και με το Stronghold Crusader 2, πολύ μέτριο και όταν έχεις παίξει κορυφαίους τίτλους στρατηγικής δεν γίνεται να σε κρατήσει κάτι τέτοιο. Ξεκίνησα και το Mad Games Tycoon, καλό και με πολλές λεπτομέρειες αλλά δεν έχω όρεξη προς το παρόν.

3) Συνεχίζω το VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action το οποίο εξελίσσεται σε διαμάντι! Πλοκή προς το παρόν δεν έχει, απλά δουλεύεις σε ένα μπαρ το οποίο πάει για κλείσιμο και μαζεύεις λεφτά για κάτι που θα χρειαστείς να πληρώσεις σε συγκεκριμένη ημερομηνία, όταν και (λογικά) θα τελειώσει το παιχνίδι. Φτιάχνεις ποτά και συνομιλείς με τους πελάτες.
Έχει πολύ δυνατούς διαλόγους και ενδιαφέροντες χαρακτήρες, με τους οποίους η πρωταγωνίστρια μας ανταλλάσσει απόψεις. Σίγουρα δεν είναι ο τρομερός τίτλος, αλλά είναι πρωτότυπο και χαρούμενο.

4) Ρίχνω λιώσιμο στο Age of Empires II στο campaign και σε μερικά single matches, καθώς θέλω να παίζω online αλλά προς το παρόν θέλω πολύ δουλειά ακόμη :p

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Sep 2017 00:13 #206047 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Ξεκίνησα το Divinity Original Sin 2, το παιχνίδι είναι καταπληκτικό σε όλα, το μόνο αρνητικό είναι μερικά bug σε 2 quest τα οποία δεν ολοκληρώνονται αλλά περιμένουμε patch. Ακόμα στην πρώτη τοποθεσία είμαι και έχω παίξει 20κατι ώρες! Πολύ πώρωση το παιχνίδι και με το σύστημα μάχης και με τον συνδυασμό των classes/races και τα διάφορα combos! Πραγματικά έχει άπειρα πράγματα να κάνεις και με πολλούς τρόπους! Πολύ καλή δουλειά για μια ακόμη φορά η Larian Studios!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Sep 2017 15:22 #206233 by Blood Prince
Απο την άλλη εβδομάδα αρχίζω και μελετάω εν όψη του νέου ακαδημαϊκού έτους στο μεταπτυχιακό και αυτός είναι ο λόγος που έχω ξετρελαθεί με τα pc games καθώς θα έχω πολύ λίγο χρόνο σε συνδυασμό με την δουλειά.

Χθες ολοκλήρωσα το sequence 2 στο Assassin's Creed 3....συνέχισα να παίζω το episode 1 απο το The Walking dead (και το προχωράω αρκετά αργά) ενώ έχω ξετρελαθεί και με το fifa 15 αυτές τις μέρες.

Ξεκίνησα νέο Manager Mode απο την αρχή και επέλεξα την Swansea απο την Ουαλία επειδή δεν ήθελα να επιλέξω μια ομάδα απο τις μεγάλες.

Επιπλέον αύξησα το επίπεδο δυσκολίας στο World Class για να έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον.

To Legendary το θεωρώ αρκετά δύσκολο καθώς σε φιλικό που έπαιξα έχασα 5-2....

Επιπλέον σήμερα θα εγκαταστήσω το Outlast που μου αρέσει πολύ αλλά Fifa 15 με βλέπω να παίζω αύριο....

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Sep 2017 15:46 #206235 by Lyricaldemon
Knights of pen and paper 2 σήμερα,κυνηγάω τα achivs,αν και έχω ακόμα μέλλον!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Sep 2017 12:47 #206250 by Μαρίνος Τζώτζης
Bullet Soul Infinite Burst. Θα γίνει και review που θα ανέβει μέσα στη βδομάδα λογικά. Μου άρεσε πολύ σαν game, ήταν δυνατός τίτλος! Όχι το είδος που παίζω συχνά αλλά σίγουρα ευχάριστο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification