Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

16 Feb 2018 19:44 #212608 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Μόνο Shadowverse από χθες και Football Manager 2016.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Feb 2018 15:35 #212622 by A
Μετά απο 67 ώρες στο Assassins creed origins μπορώ να πω πως άξιζε κάθε λεπτό. Τελείωσα εδώ και μέρες το campaign του Call of Duty ww ii και δοκίμασα το διασκεδαστικό zombie mode. Τώρα ασχολούμαι με Cuphead και Battlefield bad company.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Feb 2018 19:54 #212655 by Αγγελική Γοργορίνη
Τέλος και το Penumbra: Black Plague, και απόψε κιόλας θα ξεκινήσω το τρίτο και τελευταίο chapter της σειράς, Requiem. Αρκετά καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής απ' τη σειρά κι έχω μεγάλη περιέργεια για το πώς θα "κλείσει".

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Feb 2018 11:41 #212665 by Georgios Manolis
Μπορώ να πω με σιγουριά πλέον οτι είδα όλα όσα προστέθηκαν στο The Zodiac Age.Έχει γίνει καλή δουλειά στο remaster κομάτι,συν το class selection που δεν είχε η original έκδοση.Για μένα που έχω παίξει το original πάνω απο 2 φορές και ξέρω ποιό class ταιριάζει σε ποιόν χαρακτήρα,δε λέει και πολλά.Απλά σε περιορίζει σε συγκεκριμένα skills,equipment κλπ. κάτι το οποίο το βρίσκω θετικό γιατί πρίν όλοι οι χαρακτήρες μάθαιναν όλα τα skills και χανόταν η τακτική επιλογής τους όσο πλησίαζες προς το τέλος του παιχνιδιού.

Επίσης πολύ θετική η επιλογή να προχωράς τον χρόνο γρήγορα σε όποια σημεία θέλεις π.χ. όταν κάνεις grinding η leveling up.Άλλο θετικό είναι ο χάρτης που εμφανίζεται στην οθόνη με το πάτημα ενός κουμπιού καθώς προχωράς για να μη χάνεσαι.Η επιλογή να ακούς το original soundtrack αντί του νέου.Και στην έκδοση του Pc υπάρχει η επιλογή να τρέχεις το παιχνίδι στα 60fps.

Το Final Fantasy XII: The Zodiac Age είναι απο τα remasters που αξίζουν πραγματικά και ήταν ευκαιρία να επιστρέψω στην Ivalice,ένα απο τα αγαπημένα μου settings.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Feb 2018 17:10 - 21 Feb 2018 17:11 #212719 by Angel
Αποφάσισα να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στο AC Origins και απλά το μετανιώνω....ΞΑΝΆ!Το optimization του παιχνιδιού είναι ελεϊνό και πραγματικά η Ubisoft πρέπει να κλείσει!Είναι ξεφτίλα να έχω 1060 GTX 6GB και να μην μπορώ να τρέξω το παιχνίδι στα High με σταθερά 60 FPS στα 1080p ενώ τα recommended ζητάνε GTX 760 για HIGH PRESET!Να μην ξεχάσω φυσικά και το γεγονός ότι το DRM της Ubisoft αναγκάζει την CPU να χτυπάει 100% χρήση....Έχεις σκάσει ένα χιλιάρικο σε PC και μια κονσόλα των 300-400 ευρώ παίζει και τρέχει ΚΑΛΎΤΕΡΑ παιχνίδια και σε υψηλότερες αναλύσεις.ΕΊΝΑΙ ΝΤΡΟΠΉ.EA και Ubisoft να πάνε για κλείσιμο και να μας γράψουν.Τουλάχιστον οι παλιο παραδόπιστοι να μειώσουν την τιμή και όχι να πουλάνε 60 ευρώ ένα παιχνίδι που ΔΕΝ ΤΡΈΧΕΙ!

The sword of destiny has two edges. You are one of them.
The following user(s) said Thank You: Georgios Manolis, Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Feb 2018 11:19 #212741 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Σκληρός, αλλά σωστός. Το έχουμε δει και άλλους τίτλους αυτό το καραγκιοζιλίκι. Άμα είναι ας το παρατήσουν να μην βγάζουν games για PC...Δεν είναι δυνατόν να ζητάνε 60ρια και να έχουμε τέτοια προβλήματα, κοροιδία...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Feb 2018 02:42 #212762 by Αγγελική Γοργορίνη
Μιας που το έριξα στο "χαλαρό" το προηγούμενο διάστημα με τα survival horror, αποφάσισα ότι ήθελα λίγη δράση και πιστολίδι και ξεκίνησα χθες το Sniper Elite V2. Αν και δεν το συνηθίζω να ασχολούμαι με τέτοιου είδους games, μου έχει αφήσει πολύ θετικές εντυπώσεις μέχρι στιγμής και είναι ό,τι πρέπει γι' αυτό που ζητούσα.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Feb 2018 10:33 #212777 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Από τα Sniper Elite είχα παίξει το πρώτο και είχα απογοητευτεί, πολύ ατσούμπαλο gameplay. Κάποια στιγμή θα ασχοληθώ με τα υπόλοιπα της σειράς, μιας και το "sniper rifle" είναι το αγαπημένο μου όπλο σε παιχνίδια.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Feb 2018 15:15 #212785 by Αγγελική Γοργορίνη

Shikabane_Hime7 wrote: Από τα Sniper Elite είχα παίξει το πρώτο και είχα απογοητευτεί, πολύ ατσούμπαλο gameplay. Κάποια στιγμή θα ασχοληθώ με τα υπόλοιπα της σειράς, μιας και το "sniper rifle" είναι το αγαπημένο μου όπλο σε παιχνίδια.


Για το πρώτο δεν είχα διαβάσει καλές κριτικές, γι' αυτό αποφάσισα να ξεκινήσω απ' το δεύτερο της σειράς. Το gameplay του είναι αρκετά τίμιο πάντως. Σου προτείνω κι εγώ να ασχοληθείς, αφού σου αρέσουν τόσο τα sniper rifles.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Feb 2018 16:28 #212795 by Angel

Dovahkiin wrote:

Shikabane_Hime7 wrote: Από τα Sniper Elite είχα παίξει το πρώτο και είχα απογοητευτεί, πολύ ατσούμπαλο gameplay. Κάποια στιγμή θα ασχοληθώ με τα υπόλοιπα της σειράς, μιας και το "sniper rifle" είναι το αγαπημένο μου όπλο σε παιχνίδια.


Για το πρώτο δεν είχα διαβάσει καλές κριτικές, γι' αυτό αποφάσισα να ξεκινήσω απ' το δεύτερο της σειράς. Το gameplay του είναι αρκετά τίμιο πάντως. Σου προτείνω κι εγώ να ασχοληθείς, αφού σου αρέσουν τόσο τα sniper rifles.


Εγώ έχω παίξει το 2 και το 3 αν θυμάμαι καλά...Τίποτα το ιδιαίτερο...Ξεκάθαρα για να περάσεις την ώρα σου.
Εγώ συνεχίζω το AC: Origins against my better judgement.Έχει δώσει κάποιες δυνατές στιγμές (ελάχιστες) μέχρι τώρα αλλά στο σύνολο του παραμένει πολύ μέτριο.Το setting εχει κάνει θαύματα στο συγκεκριμένο παιχνίδι.Περισσότερο χαζεύω τα τοπία αριστερά και δεξιά παρά παίζω... :P

The sword of destiny has two edges. You are one of them.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification