Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ποιο είναι το αγαπημένο σας video game?

21 Jul 2016 22:41 #185004 by Μάριος Κατσιγιάννης
Καλύτερο μου παιχνίδι το L.A. Noire. Ατμοσφαιρικό game με πολύ καλό story που σε κάνει να νιώσεις το κλίμα της γκανγκστερίδικης εποχής του 30'. Είναι πολύ κρίμα που μάλλον δεν θα βγει κάποια συνέχειά του.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jul 2016 12:21 #185028 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

Vesemir wrote: Καλύτερο μου παιχνίδι το L.A. Noire. Ατμοσφαιρικό game με πολύ καλό story που σε κάνει να νιώσεις το κλίμα της γκανγκστερίδικης εποχής του 30'. Είναι πολύ κρίμα που μάλλον δεν θα βγει κάποια συνέχειά του.

Πράγματι είναι εξαιρετικό παιχνίδι ειδικά για όσους αρέσει να λύνουν υποθέσεις. Το καλύτερο σημείο του είναι οι αληθινές εκφράσεις που έχουν οι χαρακτήρες. Δεν νομίζω πως θα βγει συνέχει και ούτε και χρειάζεται αλλά δεν θα έλεγα όχι. Είχε πολύ καλά στοιχεία.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Mar 2017 12:19 #194512 by Πιέρρος Φουστέρης
Μιας και τα Halo τα υπεραγαπώ ως σειρά (γιατί δε μπορώ να διαλέξω συγκεκριμένο ως αγαπημένο), θα πω ένα αρκετά πρόσφατο, με κάποιες επιφυλάξεις, αφού έχω παίξει εκατοντάδες παιχνίδια και είναι πολύ δύσκολο να ξεχωρίσω κάποιο. Θα διαλέξω, λοιπόν, το Dying Light, γιατί έχει ό,τι μου αρέσει σε κάποιο video game: Open-World, Zombies, Survival, Action, καλό σενάριο, πολλές επιλογές για ξύλο κτλ!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Mar 2017 13:34 #194541 by Αγγελική Γοργορίνη
Η μεγάλη μου αγάπη ήταν το Skyrim, ίσως γιατί με τέτοιο είδος δεν είχα ποτέ μου ασχοληθεί, οπότε με το που βυθίστηκα στον κόσμο του το ερωτεύτηκα. Είναι και παιχνιδάρα βέβαια, οπότε ο συνδυασμός αυτός απογείωσε την εμπειρία μου.

Βέβαια, από τότε που έπαιξα το Dark Souls 3 -το πρώτο μου των Soulsborne παιχνιδιών- έπαθα καινούριο κεραυνοβόλημα. Αργότερα έπαιξα και το 1ο της σειράς καθώς και το Bloodborne, τα οποία με τη σειρά τους χαράχθηκαν κι αυτά στην καρδιά μου. Οπότε για μένα τα πιο αγαπημένα θεωρούνται το Skyrim και τα Soulsborne, μ' έναν εντελώς διαφορετικό τρόπο το καθένα.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Mar 2017 14:46 - 04 Mar 2017 14:51 #194549 by Angel
Δεν μπορώ να ξεχωρίσω μόνο ένα παιχνίδι!Είναι ΑΔΎΝΑΤΟΝ.Έχω αγαπήσει τόσα παιχνίδια....τα περισσότερα ήταν στην παιδική-εφηβική ηλικία.Πρακτικά με μεγάλωσαν.Δεν μπορώ να διαλέξω ένα.Λατρεύω τα Tomb Raider,Devil May Cry,Kingdom Hearts,Final Fantasy (X-X2),Need For Speed Most Wanted και Warcraft 3( Dota).Απο τα "καινούρια" (δηλαδή τελευταία 5-6 χρόνια) έχω λατρέψει το FF XIII(το πρώτο της τριλογίας) καθως και το online αλλά λόγω έλλειψης παρέας το σταμάτησα,το Metal Gear Rising Revengeance,το LoL αν και το εχω σιχαθεί σε μεγάλο βαθμό πλέον,μου έχει προσφέρει ατελείωτο γέλιο,οπότε πρέπει να το βάλω.Τι αλλο.....Bioshock Inifnite...Overwatch και τέλος τα Splinter Cell τα οποία έπρεπε να είχα βάλει πιο πάνω αλλά μου ήρθαν τώρα :P .Πιστεύω δεν έχω αφήσει κάποιο έξω.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2017 13:41 #196223 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Προστέθηκε στη θέση #1 για μένα μαζί με το πρώτο Deus Ex το Dragon Age: Origins. Γενικά η σειρά είναι απίστευτη και την έχω λατρέψει αλλά το origins είναι ένα έπος. Ελάχιστα παιχνίδια με έχουν επηρεάσει όπως αυτό.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2017 13:50 #196224 by Νικολής Ασημάκης
Αν έπρεπε να διαλέξω μόνο ένα παιχνίδι, παίζει να επέλεγα το Crusader Kings 2. Τρελό support, ακόμα και 5 χρόνια μετά, με updates που εμπλουτίζουν το παιχνίδι με καινούργιους και ενδιαφέροντες μηχανισμούς. Και από μόνο του το παιχνίδι έχει τις RP δυνατότητες που δίνουν ανοιχτά παιχνίδια σαν τους Sims σε συνδυασμό με την Grand Strategy λογική της Paradox. Ένα διαμάντι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2017 14:54 #196226 by Βασιλης Γαλανος
Τα Bioshock μαζί με τα Mass Effect είναι σίγουρα για μένα οι καλύτερες σειρές που έχω παίξει ως τώρα και δεν ξέρω ποια να βάλω πρώτη.Πίσω από αυτά μου έρχονται πολλά άλλα αγαπημένα παιχνίδια όπως Skyrim, τα Dragon Age, Starcraft και πολλά ακόμα.

''Stand fast. Stand Strong. Stand together. Hackett out."

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 May 2019 17:07 #225066 by Blood Prince
Πέρα από το Skyrim,το αγαπημένο μου είναι το Dark Souls 2 Scholar of the first sin.

Το Dark Souls 2 Sholar of the first sin είναι το αγαπημένο μου με διαφορά και έχω ευχάριστες αναμνήσεις από πέρσι , τέτοια εποχή.

Μου άρεσε η ατμόσφαιρα,η μουσική,το περιβάλλον,η δυσκολία και τα πάντα όλα στο παιχνίδι.

Με ζόρισαν κάπως ένα με δύο bosses στα DLC (Elana και Fume Knight) αλλά το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό.

Το καλοκαίρι μετά την εξεταστική θα το λιώσω από την αρχή εφόσον μπορέσω.Για την ώρα θα μείνω στις αναμνήσεις.

Η ατμόσφαιρα στην συνάντηση με King Vendrick ήταν όλα τα λεφτά.Κρίμα που έχω χάσει τα saves.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 May 2019 14:57 - 15 May 2019 14:58 #225116 by Blood Prince

Shikabane_Hime7 wrote: Προστέθηκε στη θέση #1 για μένα μαζί με το πρώτο Deus Ex το Dragon Age: Origins. Γενικά η σειρά είναι απίστευτη και την έχω λατρέψει αλλά το origins είναι ένα έπος. Ελάχιστα παιχνίδια με έχουν επηρεάσει όπως αυτό.


Το αγόρασα πέρσι για τα PC το Dragon Age Origins.Το σύστημα μάχης δεν μου άρεσε καθόλου.Το τερμάτισα με την χρήση Mod που με διευκόλυνε να εξολοθρεύω τους αντιπάλους άμεσα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification